15.02.2024
Kvalitní obsazení měly v uplynulých dvou víkendech jízdy stopětadvacítek obou prvních přípravných závodů, Mezinárodního mistrovství Itálie v Riola Sardo a v Mantově. Jednoho z kandidátů pódia ale fandové motokrosu postrádali - na startu se neobjevil tajný favorit letošního mistrovství Evropy, náš patnáctiletý talent Vítězslav Marek. Mělo to vážný důvod - Víťa řeší neočekávané zdravotní problémy. O jejich průběhu a výhledu nás informoval Víťův otec, Vítězslav Marek starší.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Vítězslav Marek starší:
"Víťa absolvoval celou sezónu 2023 v dobré formě i přes výpadek tréninku v zimní přípravě, způsobený delší rekonvalescencí po vážném úrazu pánve v posledním závodě ADACu v sezóně 2022. V seriálu Mistrovství Evropy třídy 125 ccm vybojoval nakonec famózní čtvrté místo a všichni jsme se s velkým očekáváním těšili na následující sezónu 2024. Ale bohužel, člověk míní, život mění. Během zimní přípravy si Víťa při určité zátěži začal postupně stěžovat na bolest v oblasti kyčle. Kontrolní vyšetření začátkem ledna v pražské nemocnici Na Bulovce odhalilo závažný problém v kyčelním kloubu, vzniklý zřejmě jako následek vážného úrazu pánve z roku 2022. Víťa tak musel následně na Bulovce podstoupit operaci, z níž se teď zotavuje. Chodí o berlích, dojíždí do školy, ale kdy se vrátí za řídítka motocyklu nejde zatím ani odhadnout. Ale něco by mohla napovědět další kontrola v nemocnici, plánovaná na konec února."

Motokros je tvrdý sport a přináší i pády a zranění, jejichž náprava si někdy vyžádá trpělivost a čas. Ale většinou nakonec všechno dobře dopadne a kluci i děvčata se ke svému milovanému sportu vracejí. To samé přejeme co nejdříve i Víťovi Markovi!
 

Autor: Petr Starý
Foto: archiv Víti Marka
15.02.2024
 

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.