18.02.2024
Jako každoročně vyráží světová špička poladit formu do jižních států s příhodným podnebím na vícedenní tréninkový kemp. Ani letos za ničím nezaostaly a ze sociálních sítích můžeme vysledovat, kdo kam vycestoval.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Již jsme informovali, že lotyšská dvojčata Daniels a Bruno Lielbardisové si vybrali za cíl slunnou Itálii, která je z nabízených států jim asi nejbližší. Svůj pobyt zamýšlí rozdělit, aby se ještě vrátili do školy. Tréninkové dávky ale musí vstřebat, aby na sezonu byli co nejlépe připraveni. Přeci jen jízda na motorce dá více než tělocvična.Toho si je již několik let vědom i Angličan Brett Wilkinson, který se svým spolujezdcem Joe Millardem se dává do formy od začátku února ve Španělsku. Testují také nový podvozek a motor své sajdkáry. Letos vyrazí s rámem WSP a motorem AMS. „Změny, které jsme udělali, fungovaly skvěle! Obrovské poděkování všem, kteří nám letos pomáhají,“ sdílel pocity z prvního svezení ve Španělsku Brett Wilkinson. Na místě sází na osvědčené tratě z minulého roku jako například v MX Ceuti.Ve stejných stopách šel i tým Holanďana Gerta van Wervena, který letos pojede se spolujezdcem Aivarem de Wielem. I oni nastartovali svůj kamion směr Španělsko. „Absolvovali jsme velmi pozitivní a úspěšný tréninkový týden. Jsme spokojeni s jízdou a spokojeni se spojením mezi sebou. Jízda na trati je nejen povědomá, je nám spolu dobře jako tým, což je stejně důležité! Po více než týdnu spolu na cestách a šesti produktivních tréninkových dnech se týmový kamion vrátil brzy ráno po úspěšné cestě na svou domovskou základnu. Tým se rozdělil a šel opět svou cestou,“ shrnuli svůj kemp oba jezdci na týmových stránkách.Doma zatím zůstává belgický tým Sanderse, který společně s dalšími závodníky potrénoval na písčité trati v Boekel. Především se sehrával se svým novým mitfárou Steegmansem. Na jejich jízdy se můžete podívat ve videu níže.
Jak zima ustupuje, začíná se více a více trénovat na motorkách, ale i vyrážet na zahraniční kempy. Nastalý trend bude i nadále pokračovat, že uvidíme více a více světových posádek v jižních krajinách.(joh)
Foto: Ilsa photo, Sid James

18.2.2024

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.