20.02.2024
Mezinárodní motocyklová federace FIM právě s hrdostí oznámila, že „Sidecarcross and Quadcross of Nations“ získaly status mistrovství světa pro národní týmy! Reflektovala tak rostoucí zájem týmů z celého světa.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Sajdkárkrosové a quadcrossové národy se letos budou konat 28. a 29. září v Lokti v České republice a jsou pořádány ve spolupráci s promotérem APO Multimedia. FIM doufá, že může v budoucnu uspořádat i mistrovství světa čtyřkolek, zatím jde pouze o mistrovství Evropy.Ve zveřejněné tiskové zprávě se praví:

FIM s potěšením uvádí na světlo první ročník FIM SidecarCross of Nations a FIM QuadCross of Nations ve spolupráci s českou mediální společností APO Multimedia, promotérem mistrovství světa FIM Sidecar Motocross a také ME čtyřkolek. Zahajovací akce se uskuteční v Lokti v České republice ve dnech 28. – 29. září 2024.

Jorge Viegas, prezident FIM, řekl: „Po úspěchu evropských národů v sajdkárkrosu a quadcrossu a zájmu mezinárodních týmů zúčastnit se třídy Quad v posledních letech se FIM a FIM Europe dohodly, že mistrovství Evropy bude povýšena na úroveň FIM od roku 2024. Také doufáme, že v blízké budoucnosti přivítáme mistrovství světa FIM QuadCross.“

Martin Beňa, generální ředitel APO Multimedia dodal: „Jsme velmi rádi, že sajdkárkros a quadcross evropských národů byly povýšeny na mistrovství světa FIM v obou disciplínách. Tato jedinečná a vzrušující událost spojuje národní týmy čtyřkolek a sajdkár bojující za hrdost a čest své země. Jedná se o událost otevřenou pro týmy z mimoevropských zemí, jako je tým USA, úřadující šampioni quadcrossových národů, dále tým Argentiny a další... Je to skutečný milník pro nás, naše partnery a samozřejmě i pro tuto akci, která každoročně svede dohromady nejlepší týmy quadcrossu a sajdkár na světě v urputném boji o nejvyšší stupínek na stupních vítězů. Jsem si jistý, že akce, která se v Lokti uskuteční poslední zářijový víkend, bude znamenat přelomový okamžik v historii tohoto sportu.“

Zdroj: FIM a motocrossplanet.nl(joh)
Foto: Stijn Vanoverbeke

20.2.2024

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.