25.02.2024
V obchodním centru Arkády Pankrác pokračuje výstava motocyklů Ducati. Návštěvníci mohou obdivovat 31 modelů, které jsou průřezem historií tradiční italské značky i přehlídkou nejslavnějších závodních motorek současnosti. Už v sobotu 24. února pak zavítá na Arkády Pankrác Lukáš Pešek, bývalý jezdec MotoGP, v současnosti testovací jezdec Ducati a také ambasador značky pro Českou republiku.
ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Výstava se koná pod záštitou importéra Ducati pro Českou republiku. Zahájena byla v pondělí 12. února a navštívit ji bude možné až do 1. března. Velkou měrou, konkrétně dodáním sedmi modelů, se na vzniku výstavy podílel také Martin Klein. Jeden z největších sběratelů motocyklů značky Ducati na světě se zúčastnil i slavnostního zahájení expozice.
 

“Na rovinu musím přiznat, že když jsem byl organizátory osloven, zda bych se této výstavy chtěl zúčastnit, byl jsem trochu skeptický. Nebyl jsem si jistý, že budou lidé mít zájem prohlížet si při nákupech motorky, navíc to bylo logisticky náročné vše připravit, převézt, zajistit. Dnes ale vidím, že to byl správný krok. Výstava má velký pozitivní ohlas jak u veřejnosti, tak dokonce i v samotné centrále Ducati v Itálii,” popisuje Klein.
 

Kořeny značky Ducati sahají až do roku 1926, kdy vznikla doslova jako rodinná firma založená Antoniem Cavalierim Ducatim a jeho třemi syny Adrianem, Brunem a Marcellem. V té době se ale rodina ještě nevěnovala výrobě motorek, nýbrž kondenzátorů, elektronek a dalších součástek pro výrobu rozhlasových přístrojů. Čas motocyklů přišel až po konci druhé světové války. První motorkou Ducati vyráběnou v Bologni byla Ducati Cucciolo. Také tento model z roku 1949 je dnes v OC Arkády Pankrác vystaven.
 

Organizátoři výstavy ale připravili také doprovodný program. Jeho pomyslným vrcholem bude účast Lukáše Peška, bývalého jezdce MotoGP, který je v současnosti testovacím jezdcem Ducati a také českým ambasadorem značky. Lukáš Pešek dorazil na Arkády Pankrác v sobotu 24. února ve 12:00 h a byl k dispozici návštěvníkům výstavy až do 18:00 h. Známý jezdec se podělil o své zážitky ze závodních okruhů, své zkušenosti s motorkami Ducati a předal rady a tipy motocyklovým nadšencům. Těm pomohl také “osedlat” motorku Ducati Monster, aby si na vlastní kůži mohli vyzkoušet náklon, brzdy či plyn.
 

Sobotní akce byla zcela zdarma. Její součástí byla také soutěž o ceny, které poskytli partneři výstavy. Účastníci mohli vyhrát například lístky od Autodromu Most na závody mistrovství světa Superbiků nebo merch od Ducati Česká republika.
 

Výstava je putovní, po skončení expozice v pražském OC Arkády Pankrác tak zamíří do dalších obchodních center. V březnu se na ni mohou těšit návštěvníci centra Futurum Ostrava, v dubnu bude výstavu hostit Galeria Krakowska v polském Krakově a svou pouť zakončí v květnu v brněnské Olympii.


Autor TZ:
Petr Vurbs
25.02.2024     

ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.