19.03.2024
Další sezónu chystá pro fanoušky okruhového závodění seriál Carboniacup. Jedná se již o 14. sezónu v historii tohoto okruhového seriálu, kterou odstartujeme na Autodromu v Mostě. Zimní přestávka pomalu končí a jezdci se chystají do nové sezóny a na motorech dolaďují poslední nastavení před jarním výjezdem na letiště apod.
autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Vyhlášení vítězů z uplynulé sezony 2023 Hankook Carboniacupu se letos konalo trochu později, než je zvykem, avšak na své si jeho účastníci v hotelu Orea Pyramida Praha jistě přišli. Odnesli si ručně vyráběné trofeje, které si vyjezdili v minulé sezóně, hodnotné ceny od sponzorů a partnerů, popovídali si s přáteli u stolu, či pojedli při příjemném rautu a také ochutnali z velikého dortu, který každoročně vyrábí tradičně mostecká cukrárna.


Vlivem velkého korejského požáru továrny a jejich skladů na závodní pneumatiky Hankook, kdy mají momentálně velký výpadek výroby a nemohou zásobovat prodejce v mnoha zemích, a zásoby již došly, jsme byli nuceni pro letošek rozvázat spolupráci s firmou Hankook.


Podařilo se nám však sehnat a domluvit spolupráci s novým hlavním partnerem, a to se společností Zeknova, která také nabízí závodní pneumatiky, a tedy v sezoně 2024 bude seriál používat jméno ZEKNOVA CARBONIACUP.


Mimo jiné se také poprvé podařilo navázat na předchozí spolupráce s garantem dne a nyní obsadit jej na pozici generálního partnera celého seriálu závodů, kterým se stala společnost PANATTONI, která je největším developerem průmyslových nemovistostí v Evropě. Oběma firmám děkujeme. Dále pak stále nabízíme možnost prezentace pro firmy, a to jako garant dne jednotlivého závodu, který je volný.


V technických předpisech seriálu se moc změn neudálo, jen ve skupině B jsmě změnili a zakázali některé druhy pneumatik, které nepatří mezi vozy jezdící v sériové skupině, v případě větší účasti v A9 vždy vypíšeme vloženou kategorii GT4 a ve skupině prototypů skupiny C2 jsme se rozhodli jí objemově dodatečně rozdělit, a to na C2-1800ccm a silnější C2+ nad 1800ccm obsahu motoru.


Přípravy na sezónu bedlivě pokračují a prozatímní startovní listina je již skoro naplněná, těšíme se na setkání na závodní dráze, nebo s Vámi diváky v ochozech a tribuně, nebo při procházce po depu.


Na Autodromu v Mostě začínáme 7. dubna 2024 a vstup je pro diváky samozřejmě zdarma.
 

Autor: Vláďa Rožánek a PET
19.03.2024
 

autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.