21.03.2024
Jeden z nejmladších jezdců naší čtyřkolkářské špičky Adam Tuček si uvědomuje, jak je důležité sbírat cenné rady od jezdců, kteří už si něčím prošli. Proto zorganizoval soustředění pro juniory ještě před startem sezóny, aby dětem i jejich rodičům poradil a ukázal na co se zaměřit a co je třeba ještě vypilovat.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Samotné setkání proběhlo o víkendu 16.-17. března na dráze ve Slaném. „Přijeli jsme sem nejen kvůli samotnému ježdění, ale ráno jsme se s dětmi proběhli, rozcvičili, popovídali si o fyzické přípravě, a poté se teprve šlo na trať,“ přibližuje Tuček.

 

 

Akce se zúčastnilo dvanáct dětí a jejich rodiče. O hladký průběh se staral Štefan Lipovský, který dráhu ve Slaném provozuje a i tentokrát bylo vše perfektně připravené.

 

 

„Začali jsme volným ježděním, aby si děti dráhu nejdříve prohlédly a vyzkoušely svým tempem. Potom už jsme se přesunuli na startovní rovinku, řekli si něco o teorii a potom jsem předvedl, jak by start a první zatáčka měla vypadat. Pak už si vše zkoušely děti a já se zaměřil na opravování a odstraňování chyb,“ popisuje průběh Adam. „Následně jsme si trať rozdělili na úseky, zatáčky a skoky, a ty jsme podobným způsobem zkoušeli projíždět a postupně zrychlovat.“


 

V neděli opět došlo na teorii, probraly se výňatky z řádů a signalizace vlajkami při závodě. „Na závěr jsme už jezdili celou trať, nejdříve jsme zkoušeli zajet co nejrychlejší kolo jako v kvalifikaci a potom i dvakrát všichni společně, ovšem bez hromadného startu, protože jsme chtěli eliminovat případnou kolizi a pokud možno raději se vyhnout riziku zranění hned na začátku sezóny,“ popsal nedělní dění hlavní organizátor.

 

 

„Myslím, že se akce vydařila, počasí přálo, dráha byla perfektní a hlavně si děti užili skupinový trénink se svými vrstevníky. Chtěl bych moc poděkovat Štefanovi Lipovskému za možnost uspořádání soustředění na jeho trati ve Slaném," zhodnotil akci jezdec Yamaha Čepelák racing teamu.


 

A jak hodnotí akci samotní účastníci? „Bylo to skvělé, akce měla hlavu a patu, vše na sebe logicky navazovalo a děti si celý víkend užily. Velký dík Adamovi za jeho čas a cenné rady, které nám určitě pomohou,“ shrnul za všechny do dvou vět Honza Sedláček.

 

TEXT: Karel ŠVÉDA

FOTO: FB - Štefan Lipovský

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.