24.03.2024
Už po čtrnácté se uskutečnilo Vítání jara Čermák racing teamu na Motýlí stepi Pichce u Příbrami. V sobotu 23. března na všechny návštěvníky čekalo množství závodních strojů od malých buggyn, sajdkár až po čtyřkolky a sóla spřízněných závodních týmů bratrů Čermákových, které patří pod křídla BO Motor-oil racing teamu.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChatPři vstupu si nejeden příchozí mohl všimnou sajdkáry zavěšené na autojeřábu či historické rally automobily či dobovou silniční sajdkáru. Na hlavním plácku si pak rozložilo své stany několik závodních týmů, které pojí stejný sponzor BO MOTOR-oil a vedle nich stál i stánek Xmotostore.cz Martina Hány z Jablonné u Příbrami, který dal k zapůjčení různé čtyřkolky.Své umění všem přihlížejícím ukázali za LP racing team quadcrossař Lukáš Tichý, juniorští sajdkárkrosaři Olík Sedláček – Táda Taška a juniorský motokrosař Štěpán Krhoun na 65ccm, dále svůj stan rozbalil DS racing team čtyřkolkáře Davida Sůsy s Matějem a Josefem Saňou, z BO Motor Oil racingu quadcrossař Jakub Bečvář nebo veteránští sajdkárkrosaři Josef Peták – Václav Hotový. Na trati se projížděly i autokrosové buggyny těch nejmladších i dospělých.Atmosféra byla prosycena vůní spáleného benzínu a charakteristického řevu motorů, které každý motorkář miluje. Kdo dorazil, rozhodně nelitoval. Nejenže jste měli možnost vidět závodní speciály na živo a v plné palbě, ale také jste měli možnost se na nich povozit.Největší vytížení spočívalo na sajdkárách bratrů Tomáš a Ondřeje Čermákových, kteří se snažili všechny odvážlivce, a že jich bylo, pěkně povozit. Do sajdkáry několikanásobných mistrů republiky v sajdkárkrosu a zárověň mistra světa se nejvíce hlásili ti úplně nejmladší. Na dětech bylo vidět, jak přímo lační po svezení s největšími osobnostmi sajdkárkrosu. Kdo z nich se necítil na svezení, mohl využít i skákacích hradů.Pro všechny bylo připraveno i bohaté občerstvení s rozličnými nápoji a grilovanými kuřaty, buřty či prasátkem, takže ani chuťové pohárky nestrádaly.Každoročně „Vítání jara“, které má navnadit na novou motoristickou sezonu, vábí i osobnosti a legendy sajdkárkrosu z Příbramska. Popovídat jste si mohli s motoristickým vícebojařem Josefem Petákem, s mistry republiky Josefem Přibylem a Evženem Kamenárem či Lukášem Pudlem, Miroslavem Pokorným a Martinem Černohorským, manažerem BO Motor oil CZ.

Z reproduktorů nám hrála muzika od DJ Honzy, která se ještě více podepsala na už skvělé náladě všech přítomných.A podle spokojených tvářích bylo znát, že se akce Vítání jara nadmíru povedla a nezkazilo ji ani nevlídné a chladné počasí.S několikanásobným mistrem republiky v sajdkárkrosu a spoluorganizátorem akce Tomášem Čermákem jsme si o Vítaní jara popovídali v následném stručném rozhovoru:

Akci už pořádáte po čtrnácté a stala se již tradiční a před motosezonou neodmyslitelnou. Jak vůbec začala a kdy jste přišli s nápadem ji pořádat?

„Nejsem si jistý, ale myslím, že jsme zde začali někdy v roce 2006. Šli jsme si sem zajezdit na motorce prvního ledna, jak se říká, jak na nový rok, tak po celý rok a vždycky se kolem nás sešlo plno lidí. Tím byl prvopočátek Vítání jara, takže před novou sezonou jsme ho začali dělat, abychom představili náš nový tým, motorku a nový sponzory. A právě oni nám vždycky pomáhali akci uspořádat. Ze sponzoringu jsme brali finance, takže jsme nikdy od lidí nic nevybírali a dělali jsme to pro ně, ať se přijdou podívat na tým. Navíc vždy nám pomohli i další týmy jako kluci Boukalové nebo David Sůsa, který je s námi od začátku. Vždycky jsme se snažili, aby akce byla pestrá. Lákali jsme hlavně ty Příbramské a lidi z okolí Příbrami.“Vždy byla spojena s vaším týmem a jak to vypadá s ní, když už oba nezávodíte?

„O tom jsme přemýšleli, jestli budeme tuhle akci Vítání jara udržovat i přes náš konec aktivní kariéry a s bráchou jsme se domluvili, že ano. Letos už ji pořádáme po čtrnácté a lidi si na ni zvykli. Chceme ji udržet, i když je tu riziko nepříznivého počasí, když ji děláme hnedka na začátku jara. Volba březnového termínu má ale svůj důvod, protože pak už jsou kluci rozjetí po závodech a lidi zase mají každý víkend něco jiného. Před začátkem sezony na jaře se mohou všichni zúčastnit, než jim začnou různé soutěže.“

Co obnáší připravy na vaši akci Vítání jara?

„Nějakou dobu trvá vše domluvit, aby tady ti jezdce byli. Teď se snažím jim zavolat dříve, abychom měli jistotu, že tu budou a my měli možnost v případě omluvení oslovit někoho jiného. Co se týče dalších příprav, Vítání jara už děláme po čtrnácté, takže už víme, jak by mělo vypadat. Dělám dále úpravu trati, kdy se snažím hlavně ty kopce rozšířit, protože jsou vždycky zarostlý po tom roce, když jedinou akcí je naše vítání. Snažím se vždy na ni jít na jaře, protože povrch je měkkčí, než v létě, kdy se s ní nedá nic udělat.“Asi každý si všimne, že do akce je zapojeno více lidí, kteří se různým způsobem podílejí na občerstvení, obsluze a na atrakcích. Kdo vše vám pomáhá?

„Vítání děláme společně s našimi kamarády, kteří nám dříve pomáhali, když jsme závodili, takže jsou tady klucí, co nám dělali mechaniky a jejich manželky. Bez nich by to nešlo. Už jsme také přemýšleli, že bychom to dělali tím stylem, že bychom sem pozvali cateringové firmy a vše by se platilo, ale opakuji, že nám pomáhají lidi, kteří nám pomáhali i dříve a i nám pomůže obec Dubno, že nám poskytne nějaké finanční prostředky na to, abychom mohli ty věci nakoupit a práci my tady odvedeme.“

Kdo další ze sponzorů se vám snaží pomoci? Jak už si řekl, návštěvník prakticky nic neplatí a veškeré občerstvení je zdarma...

„Těch lidí, kterým bych chtěl poděkovat je hodně. Máme stálé partnery, kteří nám dříve finančně pomáhali a s kterými to děláme roky. Mezi ně předně patří Action BO, dále pak obec Dubno, bez nich by to nešlo, protože trať je na jejich pozemku a vycházejí nám vstříc, my zde už asi 20let nějak působíme, potom bych chtěl zmínit Xmotostore.cz Martina Hány z Jablonný, který přiveze plno materiálu, půjčují tady ty čtyřkolky, takže to je super, pak autodoprava Pepíka Vondráčků, příbramská stavební firma LAMA, Koruna, která nám dodala občerstvení se slevou, hasiči SDH Dubno, kteří nám pomáhají postavit stany, AUTA s.r.o., Adria Campers4U Příbram a Bama Metal. Všem bych chtěl velmi poděkovat a vážím si jejich podpory!“


Děkujeme za bližší seznámení se zákulisím Vítání jara, které se letos opět nadmíru povedlo!


Na kompletní fotogalerii se můžete podívat kliknutím na odkaz níže:
https://eu.zonerama.com/motolevel/Album/11233876
(joh)
24.3.2024

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.