31.03.2024
Věhlas lotyšských dvojčat Daniels a Bruno Lielbardis se šíří západní Evropou. Tentokráte dobyli holandský šampionát, když dokázali vyhrát jeho druhý podnik v Oldebroeku v sobotu 30. března. Po vítězství na francouzském mistrovství si připisují další cenný triumf. Je o to více významnější, protože ho získali na těžkém holandském písku. A jen u toho nemusí zůstat, Lielbardisové budou „černým koněm“ světového šampionátu!
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Do holandského Oldebroek se na druhý podnik „Dutch Sidecar Masters“ sjel nevídaný počet posádek. V hlavních kategoriích ONK/NK startovalo na 36 sajdkár. Letos kromě nich je ještě otevřena třída „Cup“. Aby se vše stíhalo, jede se jen jeden trénink a posléze se přistoupí rovnou k hlavním jízdám.

V elitní kategorii se sešlo mnoho zahraničních týmů, které známe z mistrovství světa. Čekalo se však úřadování domácích posádek.Všem ale vypálila rybník rozjetá lotyšská dvojčata Lielbardisové! V prvním závodě jim sice vítězství vyfoukl Keuben, ale druhé dějství už patřilo jednoznačně jim. V celkovém součtu jim jejich druhé a první místo vyneslo nejvyšší stupínek holandského pódia.Za nimi se umístili vítězové z první rundy Keuben-Rietman, kteří přišli o body ve druhé jízdě, když skončili jako šestí. Překvapením bylo umístění úřadujícího holandského mistra Hermanse, který po pátém a druhém místě bral až třetí flek celkově.První pětku uzavřeli Němec Prümmer a Angličan Wilkinson.Celkově 2.ONK Oldebroek:
1. Lielbardisové (47 b.), 2. Keuben-Rietman (40 b.), 3. Hermans-van den Bogaart (38 b.), 4. Wilkinson-Millard (36 b.), 5. Prümmer-Lebreton (33 b.)


Všechny výsledky zobrazíte kliknutím na následující odkaz: https://speedhive.mylaps.com/sessions/8715717#byclass(joh)
Foto: Emil Bilars

31.3.2024

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.