01.04.2024
O pěkný report z víkendového závodu EMX 85 z dánského Svebølle se na svých sociálních sítích podělil Petr Brant, tatínek reprezentanta Huga Branta. Hugo do závodu nenastoupil ve stoprocentní kondici. I přes to dokázal ze závodu vytěžit pět evropských bodů a v závodě byl klasifikován na celkovém 21. místě.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Tento závodní víkend nás nezastihl v nejlepší kondici, jelikož Hugo minulý týden onemocněl angínou a dnes dobíral antibiotika. Celý víkend ho pronásledovala únava, kvůli které musel mezi každou jízdou hodně odpočívat. Na motorce se svezl naposledy před čtrnácti dny na srazu reprezentace v Pánově.

 

Vzhledem k vyššímu počtu jezdců jsme byli rozděleny dvou skupin (A, B), ve kterých jsme odjezdili celý sobotní program (volný trénink, kvalifikaci a kvalifikační závod). Ani jedna z těchto jízd se neobešla bez pádu. V tréninku 12. místo ve skupině B.

 

V kvalifikačním závodě po třech pádech 19. místo. Bohužel první nepostupující do nedělního hlavního závodu. Proto jsme museli do Last chance, která je pro všechny nepostupující jezdce z obou skupin, a která zajistí čtyřem nejrychlejším jezdcům dodatečný postup do nedělního závodu. Last chance se podařilo vyhrát, což zajistilo účast z 37. (ne tak dobré) pozice na startu.

 

V nedělních dvou jízdách se spojili postupující z obou skupin i z Last chance, což vytvoří plný startovní rošt čtyřiceti jezdců. V první jízdě se podařilo odstartovat okolo dvacátého místa. Postupně se začal propracovávat dopředu a při útoku na reprezentačního kolegu Jan Veselý si zašlápl motorku a ztratil pár pozic. Kritický okamžik nastal v posledním kole, kdy Hugo upadl z devatenácté pozice při útoku jednoho ze soupeřů a propadl na konečnou 24. příčku v cíli. Start do druhé jízdy byl o něco lepší, cca třináctá pozice. V průběhu závodu se držel okolo patnáctého místa a v předposledním kole ho předjel slovenský kamarád Maxim Zimmerman, na kterého se ještě v posledním kole podařilo zaútočit, ale neúspěšně. Vzhledem k riziku pádu a ztrátě bodů bereme 16. místo v cíli jako úspěch.

 

Další evropský závod odjedeme za čtrnáct dní na pískové trati v holandském Valkenswaardu. Držte palce. Děkujeme Cermen KTM racing týmu, všem co nám fandí a sponzorům za podporu!

 

Výsledky ze závodu najdete proklikem ZDE.

 

Připravil: Pavel Horák

Zdroj a foto: Petr Brant

1. 4. 2024

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.