01.04.2024
S novinkou pro letošní sezonu se vytasil přední sajdkárkrosař Radek Poslušný. Všechny své fanoušky překvapil, když po letech na levostranné sajdkáře oznámil, že přechází na pravostrannou!
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Celá závodnická kariéra Radka Poslušného z Obor je provázena s levoustrannou sajdkárou, na níchž posbíral nejednoho úspěchu. V loňské sezoně dokonce vystoupal i na stupně vítězů a v absolutním pořadí se umístil na 7. místě.Přes zimu se ale rozhodl vše změnit a přechází na pravostrannou! „V republice většina posádek jezdí na pravé, které na našich tvrdých tratích vyjedou jednu rychlou kolej výhodnou pro ně. Osamocený s levou je těžké si vyjet jinou kolej. Kdyby to bylo v Holandsku na písku, byl bych ve výhodě já, ale tady nikoliv. I to byl důvod, proč zkusit přesedlat na pravostranku,“ vysvětlil nám.

Samozřejmě, že radikální změna vyžaduje čas. „Co ti budu povídat. Přechod je pro mě těžký. Opačná sajdkára má pro mě jiné jízdní vlastnosti a vše se teď učím za pochodu. Celou kariéru jsem byl zvyklí jen na levou, ale chci to prostě zkusit,“ řekl nám.Už od zimy nahání se svým mladým spolujezdcem Tomášem Rozhoněm nutné motohodiny a střídá jednu tréninkovou trať za druhou. V březnu měl i v plánu vyjet do Maďarska. „Byli jsme nakonec jen v Kaplici a Kramolíně, je tady dobré počasí, tak je zbytečné někam cestovat,“ napsal nám Radek.

S novinkou pomýšlí se prosadit na předních místech, ač ví, že ho nečeká nic lehkého.


Za redakci Motolevel.com mu přejeme, ať je přechod na opačnou sajdkáru co nejhladší a naváže na úspěchy z minulých sezon!(joh)
1.4.2024

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.