06.04.2024
Nabité startovní listiny lákají diváky na první letošní závod Zeknova Carboniacupu v roce 2024. Nový hlavní partner Carboniacupu společnost Zeknova nahradila korejskou značku pneumatik Hankook, kvůli problémům ve výrobě závodních pneumatik. Garantem závodu v Mostě pak bude společnost Panattoni Czech, která buduje developerské stavby velkého charakteru a závod v Mostě bude mít název Panattoni Racing Day.
autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Vstup pro diváky do depa i parkování bude opět zadarmo a mohou též navštívit tribuny. Slunečné počasí jsme objednali na obloze, ale jak to bude v Mostě vypadat, to uvidíme až v neděli 7.4.


Po zimní přestávce přivítáme v Mostě na autodromu opět úvodní podnik Carboniacupu a můžeme se zde těšit na plné startovní rošty a maximální možnou kapacitu. Přijedou nejen domácí závodníci, ale také sousedé z Německa, Rakouska, Švýcarska, Maďarska, Bulharska, Polska nebo také z Francie. Přihlášeno je celkem 125 vozů.


Ve skupině A bude závod opět, kvůli velkému zájmu jezdců, rozdělen podle objemu motorů na dva samostatné závody skupiny A a A+. Na své si zde přijdou nejen příznivci historických vozidel typu Dacie, Lada, Škoda 130, ale také vyznavači silných závodních speciálů nad 3500ccm, kterých se zde přihlásilo hned deset. Ve skupině A1.3 uvidíme Uwe Hahna se Zastavou, Dannyho Teubera s Dacií, nebo Lady Thomase Rotha a Elvise Stamma. V šestnáctistovkách A1 pojedou kromě ostřílených závodníků také nováčci Ivan Dobřanský na Škoda 130RS, Petr Jeník se Škodou 100, Jiří Volena se Škodou Felicií nebo David Brousek na Mini Cooperu. Proti nim se postaví s Fordem Fiesta Miroslav Pešek a velmi rychlé Saxo pilotuje také Jiří Mika. Ve dvoulitrech A2 pojede v Mostě Jiří Zeman s Hondou Type-R, Pavel Zeman na Mazdě RX8, Mirek Pribula s Renaultem Clio, ale také nováčci Martin Čábela s Acurou DC5 a Jiří Prantner na Audi A3. Skupina A3 patří třilitrovým vozům tedy Miroslavu Peškovi ml., Maďaru Ivanu Ivanovovi na BMW 330 a proti plejádě německých vozů BMW s W. Forsterem, Handschkem, Haeusnerem a Schäferem pojede i Michal Adensam s BMW E36. Tím výčet vozů slabších objemů končí a přesuneme se na startovní listinu druhého závodu skupiny A+. 


V A4 se postaví na start z teamu Šenkýř Motorsport Martin Toth a Ladislav Šmucr s vozy BMW E46 GTR, Bedřich Prokop mladší s Audi TT, Jan Šefrna s Audi TT-S, nebo Rakušan Drauch, Němci R. Müller a T. Krause, či Tomáš Zabloudil s BMW M3. V A5 se Gerd Forster postaví proti nováčkovi Ralfu Baumeisterovi s BMW Z3M Coupé. Skupina A6 patří pohárovým Škoda Octavia III RS, tedy jezdcům Davidu Kratochvílovi, Josefu Vágnerovi, Bedřichu Prokopovi a Davidu Císařovi. A7 více upravené dvoulitry přivítají v Mostě Škodu Fábii Oldřicha Vojny, Toyotu MR2 Němce Andraczeka, či Josefa Dauerera na VW Scirocco. A8 do 3500ccm má ve startovní listině Ondřeje Friče s Lotusem Elise, a dvě Pragy R1 Jiřího Rumla a Alexe Tlustého. Velmi obsazenou A9 nad 3500ccm přivítá autodrom v Mostě nový vůz Pavla Sovičky Lotus Emira GT4, tři BMW M4 GT4 stáje Šenkýř Motorsport, dvě Porsche 911 GT3 CUP s jezdci Janem Marečkem a Radkem Kolaříkem, nebo Porsche GT3 Cup Josefa Hrdličky a Lamborghini EVO Tropheo Dennise Waszka.Skupina B hostí v Mostě při Panattoni Racing Day opět sériové vozy. V B1 se představí nejen loňský vítěz David Drugda se Suzuki Swift Sport, ale také na další Suzuki Swift Zdeněk Matas a Jiří Bárta na Citroenu C2. Ve dvoulitrech uvidíme v Mostě Němce Christiana Höffkena s BMW 318 Cup, Jiřího Vaněčka a Josefa Vejse na Mazdách RX8 nebo Michal Zimmera s Toyotou Altezza. Ve třílitrech B3 si to rozdají Felix Hasenöhrl na Toyotě Yaris GR s Milanem Zubatým na Fordu Fiesta a Zdeňkem Čurdou s BMW 330ci. B4 do 3500ccm má připraveno pro start v Mostě Kevina Štefančíka s VW Golf 4, Petra Koutského s Mazdou MX5, Silvestra Ulmanna s Nissanem 350Z a Radka Zimmera s Lotusem Exige. B5 pro vozy nad 3500 pojedou Polák Tomasz Waszynski na Audi S8, Lukáš Urban s Alfou Romeo Giulia, Pavel Sovička s Lotusem Exige a Jan Vojtko se Zdeňkem Šimoníkem na vozech mnichovské značky.


Prototypy a speciální konstrukce přivede na start skupina C. Nejsilněji obsazenou bude C1 do 1400ccm. Tam uvidíme Švýcary Neidhardtovi, jejich krajana Phillipe Gerbera, Rakušany Amesedera a Hofera a Němce Daniela Hentschela s Performery a jediný Pacemaker pilotuje Sven Kahnt. V C2 do 1800ccm startuje Jiří Švec s Funyo SP05 Peugeot, Jürgen Kapeller z Rakouska na Radicalu a Friedrich Franz také na Radicalu SR1. Nad 1800ccm v C2+ jede Pavel Sovička s novým Lotusem 311 Eleven a Maďar Andras Kirschner s Radicalem SR8. Ve skupině C3 Caterhamů do 1600ccm odstartuje Simone Aglietti, Marek Svačinka, Marek Bláha a Jakub Kirchner. V C5 pojede KTM X-Bow Miroslava Šimona.


Formulovým monopostům patří skupina D a bude se také na co dívat. V D1 pro motocyklové motory do 1400ccm pojede Pavel Procházka s Leastone F5, Jan Kapr, Robert Hanžl a Tom Flemming s vozy Gloria C8F. Mezi monoposty do 1400ccm s automobilovými motory se postaví na start Zdeněk Petan s Tomisem proti německé přesile Klause A. Zygara s Zagk 13/8, jeho kolegou Hartmuthem Heidickem na Tark Kavor a Peterem Benzem s MT77. Šestnáctistovky D3 pojede v Mostě Nils H. Wilms na Melkusu 90, Jeanette Siegert a Sven Steinbach s MT77, také Martin Kunze na Estonii 25. Dvoulitry přivítá D4 tedy Honzu Riegera, Luboše Škardu a Melanii Klausovou na Formulích Renault 2,0, Němce Zänglera s Oplem Lotus a hned tři formule F3 v rukách Milana Víta, Nicklase Meisenzahla a Tsvetana Ilieva z Bulharska. Zdařilá konkurence se sešla i v D5 pro vozy F4. Předvedou se nám zde Zbyněk Čurda, Miroslav Mikeš, Petr Kožíšek, Rakušan Simon Schranz a němečtí jezdci Tim Rädlein, Frank Thalmann a Ralf Gläser.


Vidíte sami, že v Mostě to vypadá na velice slušně obsazený závod, proto přijďte podpořit své favority a nasát první doušky spáleného benzínu s námi. Rádi se s Vámi uvidíme 7.4. na Autodromu v Mostě při Zeknova Carboniacupu 2024.
 

Autor: Vláďa Rožánek a PET za tým Carboniacupu 2024
06.04.2024

autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.