01.05.2024
Je to již přesně 30 let od založení série BOSS GP, která se však dříve jmenovala EuroBoss Series a prošla si také změnou reglementu. Na startu 30. závodní sezóny Boss GP nebude chybět Juju Noda, ani rychlé postarší ročníky vozů F1, a na diváky i jezdce čeká celkem dvanáct závodů, tedy šest závodních víkendů.
ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

České diváky trochu zklame, že ani letos neuvidíme závody Boss GP v ČR, ani k nám letos nezavítá F1 show, jako v minulém roce na Masaryk Racing Days. Závody se pojedou na úvod na Hockenheimringu 4. - .5. května a pak se závodní kolotoč Boss GP přesune koncem května na Nürnburgring. V červnu zavítá do Assenu v Nizozemí, srpnové závody hostí Red Bull Ring a závěr sezóny obstarají dva víkendy v Itálii, tedy na okruhu Mugello a Misano, který sezónu 2024 uzavře.


Emocionální zážitek z těchto závodů slibuje pěkné pole formulí, které možná letos obohatí bývalí jezdci Maxx Formula, která si letos dává pauzu a tyto jednomístné monoposty tak mohou získat na atraktivitě ještě více. Hlavním partnerem pro pneumatiky letos zůstává Pirelli a se servisem Hollerweger zajistí při závodech dodávku černého zlata.


Do prvního závodu na Hockenheimringu se přihlásilo 22 závodníků z celé Evropy.


Nechybí zde Ingo Gerstl s Toro Rosso, Ulf Ehninger z Německa na Benettonu F1, či Thomas Jakoubek s Lotusem 2010. Ve třídě Open odstartuje do sezóny také bývalý brazilský jezdec F1 Antonio Pizzonia s monopostem Dallara Wold Series 4,5ltr. Třída Formula patří monopostům GP2, kde pojedou i bývalí šampioni Marco Giotto, Simone Colombo z Itálie nebo Florian Schnitzenbaumer, kterého možná ještě vzpomenou fanoušci Interserie z jeho startu v Mostě v roce 2001 na voze Coloni Cosworth F1. Mezi natěšenými jezdci se ukáže i Japonka Juju Noda. Třída Lights patří vozům F3000, F Nippon nebo Formel Renault V6.


Autor TZ: Vláďa Rožánek, BOSS GP 2024
Foto: Angelo Poletto/Boss GP
01.05.2024

ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.