08.05.2024
Již třetí klání v rámci Open MČR side a Quad je odjeto. Závody hostila legendární trať v Kramolíně. V týdnu nám předpovědi počasí naznačovali, že jezdci budou potřebovat kola na bahno a hodně strhávaček na brýle. Opak byl pravdou. Za celý víkend lehce sprchlo až těsně před vyhlášením, a tak se černé scénáře nenaplnily.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Depo se od soboty od ráno postupně plnilo, a tak bylo jasné, že se můžeme těšit na podobně plné rošty jako v předchozích závodech.

PŘEBOR ČR QUAD JUNIOR I. a II.
V kategorii Junior 1 a 2 v první rozjížďce opět potvrdil svou dominanci Julian Rutkowski, který bohužel ve druhé jízdě pro technickou závadu musel odstoupit. Prvenství tedy vybojoval skvěle jedoucí David Kačer, kterého následoval Aleš Petřvalský. Bronzové místo brala zástupkyně něžného pohlaví Andrea Sedláčková, která dala jasně najevo, že s ní chlapci musí počítat. Čtvrtou pozici brala Monika Märzová. Leto klukům dámy takzvaně hezky zatápí.V mladší kategorii Junior 1 si opět rozebralo podium trio Břicháček, Cíger, Hrabalová. Pomyslnou bramboru bral Jarda Bauer.


PŘEBOR ČR quad a veteránV kategorii Přebor a Veterán se děly věci. V první rozjížďce zůstal na startu Jindra Levý, který se dal na perfektní stíhací jízdu, aby cílem dojel na 5. místě ve své třídě. V obou startech nám opět ukázala Laura Mitášová, jak se má startovat a opět jako v Mohelnici si vyjela oba HOLESHOTY. Vedení jí vydrželo pár kol. Neodolala tlaku ostatních závodníků a postupně se propadla do první desítky. První jízdu vyhrál suverénně, nikým neohrožen Jaroslav Faktor, který opět dokázal, že věk je jen číslo. Za ním bylo opět slovenské duo Farkašovský - Kimerling. Čtvrté místo, ale první místo ve své kategorii bral Lukáš Tichý, následovaný Mirkem Urbanem a Vladimírem Šnajdrem. V druhé jízdě si pro celkové prvenství dojel jezdec s číslem 1 Vladimír Šnajdr. Lukáš Tichý bohužel musel pro technickou závadu odstoupit. Druhý za Šnajdrem byl Michal Farkašovský a Jaroslav Faktor. V přeboru druhý dojel skvěle jedoucí Ondra Vyroubal a třetí byl Jindra Levý.


OPEN MČR QUADV mistráku bylo samozřejmě také o zábavu postaráno. Již po ranních trénincích bylo jasné, že jezdci na této rychlé trati si nedarují desetinu vteřiny. Kvalifikaci ovládl vedoucí muž šampionátu David Sůsa. Za sebou s odstupem půl vteřiny nechal polského závodníka Kacpera Misezkowského. Třetí flek bral Jirka Kašpar. Hned za ním byl Jan Brhel a Adam Tuček.V první rozjížďce nejlépe odstartoval David Susa. Ovšem z ničeho nic ho ve třetí zatáčce předjel Lukáš Procházka. Vedení mu nevydrželo dlouho, a tak ještě v prvním kole se David usadil na první pozici a tu si kontrolovaně dovezl do cíle. Za ním probíhal souboj mezi Adamem Tučkem a Jiřím Kašparem. Když už se zdálo, že si Adam uhlídá druhé místo, tak Jirka Adama předjel a takto projeli cílem. Čtvrté místo bral Kacper Mieszkowski, na kterého nepříjemně dorážel Tadeáš Rejdík. Záda jim kryl Jakub Kostelecký. Jan Brhel bohužel musel z těchto soubojů neplánovaně odstoupit, protože prorazil zadní kolo, a to mu nedovolovalo v jízdě pokračovat.Druhá jízda ovšem přinesla nejedno překvapení. Stylem START-CÍL si pro plný počet bodů dojel David Sůsa. Za ním se usadil Jakub Kostelecký, kterého stíhal Kacper Mieszkowski. Bohužel jeho stroj nevydržel, a tak třetí pozici převzal Adam Tuček, na kterého dorážel Jiří Kašpar. Avšak i jeho technika vypověděla službu, a tak musel odstoupit. Cílem tedy projel Sůsa - Kostelecký - Tuček. Tadeáš Rejdík bral bramboru. Co jsem zaregistroval, tak se všechny jízdy obešly bez větších pádů, a tak si zdravotníci mohli odpočinout oproti minulému týdnu.


Celkem tedy dopadlo pořadí takto:

Junior 1:1. Zdeněk Břicháček
2. Vojtěch Cíger
3. Tereza Hrabalová

Junior 2:1. David Kačer
2. Aleš Petřvalský
3. Andrea Sedláčková

PČR Veterán1. Jaroslav Faktor
2. Michal Farkašovský
3. Michal Kimerling

PČR1. Vladimír Šnajdr
2. Miroslav Urban
3. Jindřich Levý

OPEN MČR:1. David Sůsa
2. Adam Tuček
3. Jakub Kostelecký
Opět všem děkuji za účast, děkuji pořadatelům za skvělé závody a divákům za podporu. Poděkování také patří firmě KSS (Komplet Sport Servis) za ceny pro jezdce všech kategorií, kteří se umístili na stupních vítězů. Nyní máme před sebou 14ti denní pauzu. 19.5 se všichni sejdeme na terénu Svatého Petra ve Stříbře. Tato všem známa trať zcela jistě přinese zajímavé souboje a její přehlednost nabídne divákům skvělou podívanou.
Text: Jan Jasanský
Foto: Josef Hejnal

8.5.2024

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.