10.05.2024
Historii píší vítězové. Kramolínský závod ukázal na největší hrdiny, kteří nabídli divákům opravdové příběhy. Emoce a radost na konci nedělního dne z nich jen sršely. Pojďme se na ně formou emotivních záběrů a momentek podívat. Jak slavili republikoví jezdci Willemsen-Gábor po dominantním vítězství, stříbrné březovské legendy Kříž-Kašpar či bronzoví Poslušný-Vitoň? A co suverén ve čtyřkolkách David Sůsa. Miláček publika jede svou životní sezonu!
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Kramolín byl jasnou záležitostí desetinásobného mistra světa Daniela Willemsena a Michala Gábora. Obě jízdy s přehledem a s velkým rozdílem vyhráli. S přibývajícími tréninky jsou si jistější a na rychlosti je to znát. Nejlepší časy z posledních pěti let již hravě překonali a nyní útočí na rekordy Rozehnalů a Čermáků. Po dojezdu poslední jízdy v Kramolíně byla u nich očividná radost. Už dlouho jsme neviděli tak spokojeného světového šampiona. Rozdával úsměvy a před kameramy ČT říkal: „Vítězství je hlavně díky Michalovi. Odvedl skvělou práci!“ Až tak byl spokojen se svým českým spolujezdcem a mistrem republiky Michalem Gáborem, který si od něj vysloužil velké uznání.

Nesmírná spokojenost vládla i u březovských legend – nestárnoucího Jardy Kříže a jeho spolujezdce Míry Kašpara. Letos jsou zase na výsluní a v největší mediální a divácké pozornosti. Co předvádějí na sajdě, je něco neskutečného. Téměř každý závod na stupních a v Kramolíně se posunuli rovnou na stříbrnou příčku. Prakticky tam strhli veškeré pohledy na sebe a dělali závod závodem. Píší neuvěřitelný příběh. Jarda závodí bezmála 30 let bez přestávky a letos může být zase na špici. Sezona je dlouhá, v motosportu se může stát cokoliv, uvidíme, co dále přinese. Můžeme se zasnít, co by bylo, kdyby. Bylo by až ikonické, kdyby Jarda s Mirou slavili titul po 23 letech na posledním závodě doma v Březové nad Svitavou...

Bronz patřil posádce z příbramského regionu, a to Radkům Poslušnému a Vitoňovi, kteří si tak spravili chuť po technických problémech v Mohelnici. Na přípravu nového motoru neměli ani týden, obětovali tomu i volno v práci, aby vše připravili. Nakonec se jim jejich úsilí vyplatilo a třetí místo je uznáním všech, co jim pomáhají. Přitom Radek Poslušný je letos v nelehké pozici, vyměnil levou sajdu za pravou a zvyká si na jiné jízdní vlastnosti. Zatím to vypadá, že si vše sedlo. Kramolín je první vlaštovka a motivace do dalších závodů. Budou následovat jejich další pódia?

Sezona se vyvíjí nadmíru dobře i pro čtyřkolkáře Davida Sůsu. Snad je jeho smůla z předchozích ročníků minulostí a letos se konečně dočká vytouženého titulu mistra republiky! Rozjetý je pěkně. Potkal se s nevídanou formou a suverénně kraluje republice čtyřkolek. Kráčí od jednoho prvenství k druhému. Bude jeho neotřesitelná pozice pokračovat? Dočká se titulu?(joh)
10.5.2024

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.