11.05.2024
V sobotu 11. května byla v nizozemském Heerde odstartována kvalifikace na druhou Velkou cenu v sajdkárkrosu. Jediným českým želízkém byl spolujezdec Michal Gábor v týmu Daniela Willemsena z Nizozemska, kteří současně vedou český šampionát. V písečném pekle si po kvalifikační jízdě vyjeli 7. místo. Skupiny pak ovládla německo-francouzská posádka Prümmer-Lebreton a v druhém případě domácí Leferinkové. Favorité Hermans-van den Bogaart v problémech.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Slušná účast 35 týmů zavítala do nizozemského Heerde, kde se ještě před pár dny konal nizozemský šampionát. Jezdce čekal typický písečný povrch, takže kvalifikační jízdy byly výživné. Willemsen-Gábor dávali o sobě vědět už od ranních trénincích, kdy se tlačili do top5.


KVALIFIKACE A: Willemsen-Gábor třetí od startu a sedmí v cíli
Start vyšel nejlépe duo Prümmer-Lebreton před Van Daele-Van Der Putten a hned za nimi se rovnali Willemsen-Gábor.

Vedoucí pár se od ostatních pomalu vzdaloval a směřoval k vítězství. Dlouho ho pronásledovali Van Daele-van der Putten a v popředí se pohybovali i Willemsen-Gábor. Aktuální lídři šampionátu Lielbardisové museli přidat. Z osmého místa od startu se jim nakonec povedlo v samém závěru vše dohnat a dojet si pro druhé místo. Také Britové Wilkinson-Millard neměli na růžích ustláno, ale do posledních kol vyvinuli velké úsilí a bylo z toho třetí místo. Willemsen-Gábor pořadím trochu propadli a do cíle dojeli jako sedmí.
KVALIFIKACE B: Leferinkové ovládli B skupinu!
Nizozemští mistři Hermans-Van den Bogaart převzali hned zpočátku vedení před Leferinky a šampiony Vanluchene-Janssens. Ve druhém kole si stále Hermans-Van den Bogaart drželi vedení před Leferinky, kteří nebyli ohromeni špičkou a tvrdě doráželi. Vanluchene-Janssens se drželi na třetím, zatímco Weiss-Schneider se posunul na čtvrté před francouzskými bratry Prunierovými. Nevzdávající se Leferinkové vystupňovali tlak a už v pátém kole se ujmuli vedení. Zbytek první pětky byl víceméně stejný. Pár minut před koncem závodu byli najednou Hermans-Van den Bogaart venku z rytmu a zůstali v zadní části trati. Vanluchene-Janssens se tak posunuli na druhé a Weiss-Schneider na třetí. Hermans zplakal nad výdělkem a musel se smířit s poslední šancí!
POSLEDNÍ ŠANCE:


(joh)
Foto: Stijn Vanoverbeke a Vandraq (WSC), Luc Driesen (smxpics.be)
11.5.2024

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.