12.05.2024
I na druhé Velké ceně v sajdkárkrosu v nizozemském Heerde se těšili z nejvyššího stupně pódia mladá lotyšská dvojčata Daniels a Bruno Lielbardisové. Jen o bod za nimi skončili na druhém loňský mistr světa Marvin Vanluchene a jeho nový spolujezdec Glenn Janssens a o dva body na třetím domácí hvězdy Hermans-van den Bogaart. O sobě dali vědět i lídři českého šampionátu Willemsen-Gábor, a to holeshotovým vstupem do první jízdy!
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

PRVNÍ JÍZDA: Holeshot pro Willemsena s Gáborem!Světová scéna oněmněla. Holeshot udělali Willemsen-Gábor před Prümmer-Lebreton, Vanluchene-Janssens a Van Daele-van der Putten a šli hned do vedení. Grandiózní start desetinásobného mistra světa na domácí Velké ceně! Naopak favorité Hermans-van den Bogaart i dvojčata Lielbardisové začínali až na hranici první desítky, ale každým kolem šplhali do popředí.Úvod ale patřil dvojici Willemsen-Gábor, která až po pár kolech odolala tandemu Prümmer-Lebreton, kteří se dále ujmuli vedení. Pískem neskutečně vířili mladí lídři šampionátu Lielbardisové a před polovinou se dostali do první trojky. Následně se rozhořela bitva. Lielbardisové přeskočili Vanluchena a hnali se z druhého místa na vedoucího Prümmera. Ten následně udělal chybu a Lotyši šli do vedení. Až do konce si ho nenechali vzít. Na druhé pozici za nimi končili Vanluchene-Janssens a na třetím dobře jedoucí Van Daele. Ze špatné postartovní pozice to nakonec Hermans-van den Bogaart dotáhli na 4. příčku.Willemsen-Gábor klesli až na 17. místo.

Výsledek 1. jízdy:
1. Lielbardisové, 2. Vanluchene-Janssens, 3. Van Daele-van der Putten, 4. Hermans-van den Bogaart, 5. Leferinkové, … 17. Willemsen-Gábor

DRUHÁ JÍZDA: Wilkinson-Millard vyhrávají!Druhý holeshot patřil dvojnásobnému šampionovi Vanluchenovi, který za svými zády nechal Van Daele-van der Putten a Van Werven-van de Wiel. Lídři Lielbardisové vyráželi kolem pátého místa a Hermans-van den Bogaart z druhé řady se propasírovali na deváté. Nejlepší vpředu slibovali napínavou podívanou. Již ve druhém kole se lotyšská dvojčata vynořili na čtvrté pozici a posunul se i Hermans. Do popředí se ale dostali Britové Wilkinson-Millard, kteří jasně využili své levostranné sajdkáry a razili si jinou cestu než ostatní. Už v první polovině si poradili s top3 a nakonec sebrali Vanluchenovi vedení! Ten ale později podlehl tlaku Hermanse, který se stačil prokličkovat na druhý flek. Na čtvrtém se vozili Lielbardisové a vytvářeli nátlak na třetího Vanluchena.V cíli propukla obrovská, britská radost. Wilkinson-Millard zvítězili před domácím Hermansem a šampionem Vanluchenem! Willemsen-Gábor dokončili závod v první dvacítce.

Výsledek 2. jízdy:
1. Wilkinson-Millard, 2. Hermans-van den Bogaart, 3. Vanluchene-Janssens, 4. Lielbardisové, 5. Leferinkové, .. 20. Willemsen-Gábor

Celkově:
1. Lielbardisové (43 b.), 2. Vanluchene-Janssens (42 b.), 3. Hermans-van den Bogaart (40 b.), 4. Wilkinson-Millard (38 b.), 5. Leferinkové (32 b.), … 23. Willemsen-Gábor (5 b.)
(joh)
Foto: Stijn Vanoverbeke a Vandraq (WSC), Luc Driesen (smxpics.be)
12.5.2024

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.