17.05.2024
Okruh Písek-Hradiště bude o víkendu 18.-19. května hostit první letošní závod OPEN MČR Supermoto.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Sobota 18. května bude patřit technickým přejímkám, od 10 hodin pak odstartují první tréninky, na které naváže od 17:20 i dvacetiminutový Pohár Milana Brože.

 

Neděle 19. května se pak ponese v čistě závodním duchu – po úvodních warm-upech a kvalifikačních jízdách budou následovat i ostré závodní rozjížďky všech vypsaných kategorií.

 

Přihlašování je možné až do pátku 17. května, nicméně prosíme jezdce, aby své přihlášky odeslali co nejdříve, a to kvůli finálnímu nastavení harmonogramu závodů. Už nyní je však jasné, že se v rámci S1 utká česká špička supermoto-riderů. Chybět nebudou Milan Sitnianský, Erik Provazník, Jonáš Nedvěd, Denis Fligr nebo Miroslav Stručka. Celkem je zatím přihlášeno na čtyři desítky závodníků.

 

Podrobné informace k závodu včetně kompletního znění základních ustanovení najdete na oficiálním komunikačním kanálu v aplikaci Sportity, a to pod heslem Pisek2024.

 

 

V rámci technických přejímek bude provedena také kontrola hluku, proto je nutné mít výfukové soustavy v naprostém pořádku. Stupačky musí být vybaveny slidery.

 

Závodit se bude na trati v Písku-Hradišti o celkové délce 1 250 metrů a minimální šířce 7 metrů, přičemž se jedná z 80 % o asfaltový povrch, zbytek je pak offroadová sekce. Rekord trati pro Supermoto z roku 2020 drží Rakušan Bernhard Hitzenberger s časem 0:54.308 při průměrné rychlosti 83.1 km/h, které dosáhnul na Yamaze YZ 450F. 

 

Novinkou letošní sezony bude oficiální fotodokumentace závodů, přičemž bude možné si vybrané fotky v plném rozlišení zakoupit pro vlastní užití.


Infobox:

  • Termín závodu:         18. – 19. května 2024
  • Místo konání:             Písek – Hradiště
  • Vypsané třídy:           S1, S2, S3 MX Cup, S3 40 , S3 50 , S4 Quad, S5 Junior, S6 Elév, S7 aku, S8 a S9 (doplňkový program amatér)
  • Informační kanál:      aplikace Sportity pod heslem Pisek2024
  • Oficiální web:             https://supermotocz.cz/
  • Web okruhu:              http://www.autoklub-pisek.cz/supermoto.php

 

 

Autor: Vašek Volf
Foto: Pavel Horák

13.05.2024

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.