14.05.2024
Druhý endurosprint letošního seriálu Open MČR a PČR endurosprint pokračoval o víkendu 11. - 12. května 2024 v obci Úterý. Pořadatel Jiří Koutný připravil perfektní. Srovnal, vyčistil celou trať a nachystal nové úseky. Hned po startu byl krátký přejezd a pokračovalo se na cross test, který již tradičně zahrnoval i extrem test, hezké skoky, vypalovačky a následoval enduro test. Všechny méně nebo více prověřil jeden z výjezdů, který měl ovšem i pro slabší jezdce volbu objížďky. Počasí přálo.

V pátek probíhalo procházení testů a navečer technické a administrativní přejímky. Samotný start závodu proběhl v sobotu v 8:30 hod, kdy odstartoval Open MČR. Okruh pro mistrák měl 25 minut a přebor odpoledne 30 minut. V neděli se startovalo opět v 8:30 hod, kdy se na start postavil první přebor a odpoledne mistrák.

Opět nás těšil velký zájem o Přípravný podnik dětí, který odstartoval v 11:45 hod a účastnilo se ho 18 dětí. Ty byly rozděleny podle obsahu do dvou 10minutových rozjížděk. Trať byla na louce, která byla jen pro ně, široká, zatáčky a děti si opravdu moc hezky zazávodily. Hodnocené byly 3 kategorie - 50, 65 a 85.

Letošní sezona se skládá ze dvou seriálů, a to z klasického endura a endurosprintu. Klasická soutěž neboli klasické enduro má již v České republice dlouholetou tradici a jedná se o jednu z nejtěžších soutěžních disciplín vůbec. Endurosprint je zkrácená forma endura.

Rádi bychom připomenuli, že i v seriálu Open MČR a PČR enduro a endurosprint 2024 najde každý od začátečníků až po špičkové jezdce prostor pro to, aby se mohl účastnit a kvalitně poměřit síly s ostatními jezdci a kamarády.