15.05.2024
Třetí závod seriálu jihočeského KP v motokrosu se jel na dobře připravené trati ve Voticích. Na start se postavilo celkem 153 jezdců a pořadatel AMK Votice dokázal celý den udržet trať ve skvělé kondici, a to bez jakéhokoli časového posunu. Zkrátka ideální scénář celého motokrosové dne. Bez práce domů odjížděl i záchranářský sbor.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Třídu 85 ccm opět ovládli jezdci z Benešovska, tentokráte navíc v domácím prostředí. Plný bodový příděl si připsal Martin Smolka z MX Teamu Zahrady Maja před dalším benešovákem Vojtěchem Fantou z ČAM – HT Racing teamu. Zvlášť bodované 65 ccm patřili velešínskému Jaroslavu Červovi z Action RT.


Mezi jezdci třídy Hobby MX2 bral plný počet 50 bodů Josef Oláh z Chrášťovic před Miroslavem Jackovem z týmu Wasps Racing. Oba dva si tak upevnili i vedení v průběžných výsledcích seriálu. V kategorii Hobby MX1 to bylo představení domácích jezdců. Zvítězil votický Jakub Šimák před Davidem Novákem z pořádajícího AMK Votice.Ve Veteránech 40 patřil závod Zdeňkovi Blábolilovi z Husqvarna Promoto RT. Jediným jezdcem, který mu dokázal sekundovat byl Vladislav Mužík z Motosportu Chýnov, který skončil druhý. Veteráni 50 mají svého matadora Romana Skalku z Cajdašrot teamu, který opět jasně vyhrál. Druhý byl nakonec Rostislav Hlaváček, pravidelný účastník seriálu, který jezdí do jižních Čech až z Kosmonos u Mladé Boleslavi. Plný počet možných bodů si i po Voticích udržel ve zvlášť bodované třídě Veterán 60 věčně usměvavý Miloš Neužil z SXS Racing teamu.


Prestižní třídy MX2 a MX1 (HR technik cup) jely spojené, ale bodovaly se zvlášť. Zasloužené vítězství v MX2 bral Jaroslav Strnad z týmu IDS stavby, další pódiová místa patřila mlaďasům Filipovi Křivanovi z Husqvarna Promoto RT a třetímu Davidu Votíkovi z KBS Teamu. Filip Křivan, který letos přestoupil do této třídy z kategorie 85ccm, a patří tak k vůbec nejmladším jezdcům této kategorie, zvítězil i ve zvlášť bodované třídě 125 ccm. Ve řídě MX1 vyhrál systém start – cíl přední český motokrosař Rudolf Plch z Husqvarna Promoto RT před svým týmovým kolegou Martinem Fiňkem a dalším zkušeným jezdcem této třídy Matinem Häringerem ze Zalužan.
 

Kompletní výsledkový servis je ZDE


Odkaz na fotogalerii Natálie Helmichové k použití nejdete TADY

 

Další závod jihočeského KP v motokrosu se pojede na známé trati Ingilinka v Netolicích v sobotu, 1. června 2024. Budeme se s Vámi těšit na viděnou!


Autor:
Evžen Zadražil, promotér seriálu
15.05.2024

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.