05.06.2024
O uplynulém víkendu se poprvé na legendární trati v Kramolíně u Nepomuku utkala evropská špička v quadcrossu při svém nejvyšším šampionátu. Nejrychlejším ze všech byl úřadující šampion Ital Patrick Turrini, který zvítězil před Němcem Manfredem Zieneckerem a Angličanem Harrym Walkerem. Nejlépe postaveným českým jezdcem byl třináctý Jakub Kostelecký.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChatProměnlivé počasí si po zrušeném sobotním programu pohrálo s jezdci i diváky také v neděli. Do závodu nastoupilo 23 čtyřkolkářů, včetně pětice českých reprezentantů.V ranním zahřívacím tréninku, který posloužil také jako kvalifikace, se hned trojice jezdců na špici vešla do jedné vteřiny. Nejrychlejší čas zajel Patrick Turrini, a s podobným časem skončil na druhém místě Manfred Zienecker. Jen o vteřinu pomalejší byl Mark McLernon. Z českých jezdců byl nejrychlejší David Sůsa na devátém místě. Třináctý skončil Jakub Kostelecký a za ním Tadeáš Rejdík. Sedmnáctou příčku obsadil Jakub Květon a na 23. místě se umístil Matěj Saňa.V samotných závodech o pódium usilovali hned čtyři jezdci. Na loňského šampiona Patricka Turriniho však nestačili. Vyhrál první jízdu a přestože v té poslední zvítězil Manfred Zienecker, na celkové ovládnutí podniku v Kramolíně Turrinimu stačilo dojet druhý. Stříbro tak získal Manfred za 4. a 1. místo. Angličan Harry Walker obsadil celkově třetí příčku za druhé a třetí místo v jízdách.Čeští jezdci se představili v první jízdě, kde dosáhli slibných výsledků. Nejlépe dopadl Jakub Kostelecký, který byl odmávnut jako osmý, následoval ho na jedenáctém místě David Sůsa a čtrnáctý Tadeáš Rejdík. Sedmnácté a dvacáté třetí místo patřilo Jakubu Květoňovi a Matěji Saňovi.Výkon českého lídra však limitovalo zranění, kvůli němuž nemohl nastoupit do druhé jízdy. „Povedla se mi asi nejhorší věc, která mohla. V zaváděcím kole na spodním odskoku kolem lesa při dopadu se zavřela řídítka a já vystoupil v kotrmelcích. Nevím, jak přesně, ale porovnal jsem páčky a dojel do předstartováku. Podle toho vypadal start i samotný závod… Do druhého závodu jsem pro bolesti nenastoupil. Naštěstí nemám nic zlomeného, jen zhmožděná žebra, rameno a otřes mozku… Dělám vše pro to, abych na Krásnou Lípu byl v plné síle,“ sdělil David Sůsa.

Ostatní naši jezdci pak řešili spíše technické problémy. „Jako zástupce českého týmu máme dobře rozjetý náš český šampionát, i když to není hezké, tak ani jeden z nás nechtěl zničit v bahně čtyřkolku, když nám zde o nic nešlo. Naopak u českého mistráku, kde každý chceme urvat co nejlepší pozici. Díky za pochopení,“ vysvětloval Jakub Květon fanouškům.


Celkově ME quad Kramolín:


(joh)
Foto: WSC – Vandraq
5.6.2024

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.