06.06.2024
Český šampionát v sajdkárkrosu a quadcrossu se přehoupl do své druhé poloviny. Před námi je již pátý závod, který se uskuteční v Dykeno aréně v Krásné Lípě u Chomutova v sobotu 8. června. Boje o mistrovské tituly vrcholí, takže si tuto akci nenechte ujít! Přijďte fandit a podpořit své favority v napínavých soubojích o prvenství.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

V nejvyšších třídách sajdkár i čtyřkolek se vedoucí jezdci odtrhli od zbytku a s téměř třicetibodovým náskokem drží první místo před svými soupeři. Sajdkárám vévodí desetinásobný mistr světa Daniel Willemsen s naším Michalem Gáborem. Sesadit je z trůnu hodlají rozjetí Vejchodové na druhém místě. Na GP ČR v Kramolíně si zopakovali ostré souboje. Jak to bude v Krásné Lípě? O pódium se dále bude snažit třetí Kříž, čtvrtý Vach, ale i Poslušný s Králíčkama. Kdo z nich bude lepší? Těžko predikovat.

Průběžná tabulka OPEN MČR side, top10:

Také ve čtyřkolkách suverénně projíždí sezonou David Sůsa. Na záda mu vždy věrně dýchají Adam Tuček a Jakub Kostelecký. Překazí jim plány v Krásné Lípě několikanásobný mistr republiky Jiří Kašpar nebo sedmnáctiletý talent Tadeáš Rejdík?

Průběžná tabulka OPEN MČR quad, top10:
Na start se postaví i další kategorie obou disciplín. Domácím jezdcem a zároveň velkou osobností je Jaroslav Faktor z veteránských čtyřkolek. V průběžném hodnocení se vklínil mezi slovenské duo a na první příčku ztrácí pouhé dva body. Bude mu domácí prostředí hrát do karet a změní dosavadní stav?


PROGRAM:

V závodním dni bude na programu několik tříd čtyřkolek a dvě sajdkár. Podle časového harmonogramu pojedou v následujícím pořadí:

Přebor ČR čtyřkolek a veterán
OPEN MČR čtyřkolek
Přebor ČR čtyřkolek junior I. a II.
Přebor ČR sajdkár veterán
OPEN MČR sajdkár


Hlavní body programu a jejich časové vymezení:

Volné trénink od 7:30
Kvalifikační tréninky od 10:15
Závody od 12:50
Vyhlášení vítězů od 17:50

Přijměte naše redakční pozvání a přijeďte se osobně podívat na závody sajdkár a čtyřkolek do Krásné Lípy u Chomutova v sobotu 8. června!(joh)
6.6.2024

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.