06.06.2024
Zeptali jsme se jezdců, kteří obsadili stupně vítězů na Velké ceně ČR v sajdkárkrosu v Kramolíně, jak hodnotí závody a jejich pohled. Přečtěte si komentáře od úřadujícího mistra světa Marvina Vanlucheneho z Belgie, který v Kramolíně zvítězil. Dále od stříbrného Němce Tima Prümmera a od aktuálních lídrů šampionátu, lotyšských hvězd Lielbardisových. Jezdci sdíleli své pocity z náročného závodu, zdůraznili důležitost strategie a adaptace na měnící se podmínky trati.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

1. místo, Marvin Vanluchene – Glenn Janssens (BEL):„Byli jsme šťastní z víkendu v Kramolíně, který začal s hodně deštěm a vypadalo to špatně.. Ale nakonec to byl pro nás opravdu dobrý víkend. První výhra v GP společně s Glennem a přibližujeme se prvenství v šampionátu!

V obou závodech jsme nemohli jet naplno, protože nebylo mnoho stop, takže bylo těžké předjíždět. Myslím, že někdy jsme mohli jet trochu rychleji, ale když jsi zkoušel jiné stopy, jen ztrácíš čas. Takže jsme se snažili tlačit až do konce, a možná se stalo, že týmy před námi udělaly chybu, a ve druhém závodě se to stalo.Nejtěžší pro mě bylo, že jsem v prvním závodě už v polovině ztratil své brýle a nemohl jsem tlačit tak, jak jsem chtěl. A také to, že nebyly žádné jiné stopy během závodu, kvůli počasí během víkendu byla jen jedna rychlá trať.

Vždycky rád přijíždím do Kramolína! Normálně vysoká rychlost a nějaké skoky, letos bylo hodně deště, takže úplně jiná trať,“
nám sdělil Marvin.


2. místo, Tim Prümmer – Rodolphe Lebreton (GER-FRA):
„Odnášíme si docela pěkné pocity z Kramolína. V této sezóně jsme měli totiž hodně smůly. V prvním závodě GP v Portugalsku jsme tvrdě havarovali v sobotu, což ztížilo celou neděli. Ve druhé jízdě jsme vedli 22 minut a znovu jsme měli malou havárii... Druhý závod jsme nedokončili. Poté jsem poprvé věděl, že jsme dost rychlí na to, abychom překonali čáru s dobrými výsledky. Na třetím podniku GP jsme měli první jízdu se zlomeným pístem, když jsme jeli na druhém místě. Druhý závod konečně bez problémů a myslím, že jsme skončili na 4. nebo 5. místě? V hlavě vím, že pokud nemáme problémy a můžeme jet svůj vlastní závod, můžeme dosáhnout dobrého výsledku, blízko k top 5.

A teď Kramolín. Pro mě bylo nejlepší rozhodnutí nejet v sobotu. Myslím, že každý ví, jaká je trať a že podklad byl měkký, takže dobré rozhodnutí nezničit trať už v sobotu.V nedělní ráno jsme se cítili dobře, ale časy kola nebyly tak dobré. Takže výběr postavení na startu byl ze sedmého místa, což bylo docela obtížné. Obvykle se vždy vyhraje zevnitř. S tímto očekáváním jsmě šli na start v prvním závodě. Naštěstí jsme měli perfektní reakci a podařilo se nám udělat holeshot.
Poté jsme v těchto podmínkách zvládli pěkný závod. Myslím, že je to mnohem snazší, když se vám nerozpíná špína do brýlí a můžete jet své vlastní stopy. Nebylo to pro nás tak těžké. Jen jsme se snažili zůstat soustředění a neudělat žádnou chybu.
Start druhého závodu nebyl opět tak perfektní. Ale věděli jsme, že pokud to dokážeme dovézt do cíle v top 5, získáme naše první pódium. V klidu jsme pokračovali a snažili se jet bezpečně.

Pro mě to bylo poprvé, co jsem jel GP v Kramolíně. Byl jsem tam už loni, ale jen jsem si zajel kvalifikaci a v neděli ráno se stala tragická havárie, po které byl program zrušen. Trať se nám velmi líbí a příprava je vždy velmi dobrá.

Doufám, že můžeme dostat dobrou sestavu pro Sidecarcross of Nations, abychom se letos mohli vrátit do České republiky,
“ líčil nám Tim.


3. místo, Daniels a Bruno Lielbardis (LAT):„Kramolín je jednou z našich oblíbených tratí, takže jsme byli opravdu nadšení, že zde můžeme závodit. Bohužel byly sobotní závody kvůli počasí zrušeny, ale byli jsme velmi překvapeni, v jak dobrém stavu byla trať v neděli.

Měli jsme dobré starty v obou závodech, což bylo tentokrát opravdu důležité, protože trať měla kvůli bahnu jen jednu rychlou dráhu. První závod byl opravdu intenzivní, protože prvních šest jezdců jelo těsně za sebou, což znamenalo, že jsme nesměli udělat žádnou chybu, pokud jsme chtěli bojovat o pódium na konci dne.Ve druhém závodě jsme se dostali do vedení poté, co tým Hermans / van den Bogaart zastavil na kraji trati. Měli jsme rychlost a získali jsme malý náskok před týmem na druhém místě, ale pár kol před cílem nám kolo zaostávající týmy opravdu ztížily situaci. V posledním kole, zatímco jsme vedli, jsme udělali chybu s předjížděním jednoho z těchto jezdců, havarovali a skončili na druhém místě. Nakonec se nám podařilo dostat na pódium, ale druhý závod byl opravdu frustrující, protože nám zaostávající týmy neumožnily hladce předjet.

Jsme rádi, že jsme získali zpět červenou tabulku a můžeme s ní jet v Gdaňsku, což je nejbližší GP této sezóny k Lotyšsku, takže to bude takový náš domácí závod.“
(joh)
6.6.2024

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.