07.06.2024
Rally Albania se nezastavitelně blíží, prolog se jede již tuto sobotu 8. června 2024. Startuje se v hlavním městě Albánie - v Tiraně. Letošní jubilejní 20. ročník pojedou jezdci celkově více než 1 800 km v 8 dnech. Přípravy na závody finišují a jezdci týmu M54 racing jsou již nabalení a vyráží na cestu přes cca 1 500 kilometrů směr první bivak Tirana.
ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat


 


Team M54 racing vznikl minulý rok před Rally Albania a nyní má 7 členů plus dělá support Pavlu Svobodovi (Slovak4rally team), jinak jsou to úplně normální kluci a pro představu dostal každý malý formulář…
 

  


Členové týmu:


Jméno: Zdeněk Malíšek

Věk: 36 let
Povolání: práce všeho druhu, manažer týmu
Bydliště: Bruntál (CZ)
Co máš za moto: KTM EXC 500 rally
Jak ses dostal k motorkám? A konkrétně k rally: Už odmala jsem lítal na pincku a silničních motorkách.. v dospělosti jsem si začal plnit sny a přes motokros jsem se dostal až k rally.
Dosažené úspěchy/účasti na závodech: rally Kopanice, Contec rally, XL enduro rally, rally Albania
Co pro tebe znamená rally Albania: je to výzva, adrenalin, zážitek…
 


Bráchové Mišo a Maťo alias Dobiš Brothers


Jméno: Michal Dobiš
Věk: 46 let
Povolání: majitel, konatel a roboš v stavebné firme BePoD s.r.o.
Bydliště: Banská Bystrica (SVK)
Co máš za moto: KTM 500 EXC, KTM 350 EXC, BMW 800GS, Jawa 250
Jak ses dostal k moto a konkrétně k rally? Odmala mám psychickú poruchu - vášeň k motorkám
Dosažené úspěchy/účasti na závodech: Hungarian Baja, Albania 24 hours, Croatia rally, Baja Satu Mare, Rally Albania
Co pro tebe znamená rally Albania: Skúška vytrvalosti- fyzickej a psychickej odolnosti a zážitky s partou kamarátov.
Moje motto: O penieze možme prísť - o zážitky nie…

 

Jméno: Martin Dobiš
Věk: 46 let
Povolání: stavebníctvo, majitel, konatel, robotník, atd.
Bydliště: Banská Bystrica (SVK)
Co máš za moto: BMW 800GS, KTM 500 EXC, KTM 350 EXC, KTM 690R, Jawa 250
Jak ses dostal k motorkám a konkrétně k rally? Mladická nerozvážnosť a z toho následky na celý život.
Dosažené úspěchy/účasti na závodech: podobně jako Mišo
Co pro tebe znamená rally Albania: výzva, zážitky, prekonávanie neočakávaných událostí….Bráchové Skyd a Bond alias Brothers racing

Jméno: Robert Bártek „Skyd“
Věk: 45 let
Povolání: grafik, účetní- co je zrovna potřeba v naší firmě
Bydliště: Valašské Meziříčí (CZ)
Co máš za moto: KTM EXC 500
Jak ses dostal k motorkám a konkrétně k rally? Kmoto jsem se dostal až hodně pozdě, protože u nás doma byly motorky tabu, takže první jsem si koupil až v 25 letech - Africa Twin 750. V té době jsem snil, že na ní budu cestovat. Na moto srazu „ATAV“ jsem se poprvé setkal s roadbookem a jízdou podle něj a zjistil jsem, že mě to pekelně baví. Přihlásil jsem se na první Rally Motoride 2009, tehdy jsem jel po ose, tam jsem přezul, odjezdil rally, a potom po ose domů. Bez mouse, bez ICO… měl jsem pouze tripmaster a ruční roadbook. Strašně mě to chytlo, ale potom přišli děti a následně pár let pauza. V roce 2017 jsme se dozvěděli o rally Kopanice a Contec na Slovensku a už v tom zase lítáme.
Dosažené úspěchy/ účasti na závodech: Moc si cením dojezdu na Rally Albania 2023 - byla to moje první zkušenost s týdenní rally.
Co pro tebe znamená rally Albania: Je to konečně opravdová velká rally a já jsem tam! Je tam všechno - kamení, bláto, brody, výjezdy, sjezdy, šotoliny… Parádní parta v bivaku a zážitky, na které se nedá zapomenout.

 

 

Jméno: Bohdan Bártek „Bond“
Věk: 37 let:
Povolání: polygrafická výroba
Bydliště: Mrlínek (CZ)
Co máš za moto: KTM EXC 500
Jak ses dostal k motorkám a konkrétně k rally? K motorkám jsem si čuchnul jako malý, když si náš starší brácha pořídil Simpsona. Následně jsme s rukama z obce sesbírali kdejaký šrot a skládali jsme pionýry co to šlo. Bohužel střední škola partu rozpustila a „moto“ sen utichl. Kolem roku 2015 jsem si pořídil XRV 750 a začal jsem jezdit po srazech a získávat zkušenosti s cestováním. Tady jsem se dostal na sraz, kde jsme vyfasovali mapku s trasou z bodu A do bodu B po vedlejších cestách, další rok už kluci měli roadbooky, to tomu dodalo šťávu a já se chytl. Postupem času mi to přestalo stačit, chtěl jsem něco víc, bohužel u nás se toho nikdy moc nejelo, ale narazil jsem na rally na Slovensku a už to jelo… Takhle jsem se dostal do světa rally sportu a super lidí, kde se učím každý den něco nového, a to ne jen na moto….
Dosažené úspěchy/účasti na závodech: Rally Kopanice I, II, III; XL Contec rally 2017, 2018, 2019; H-PRO Čelendž 2019, XL Enduro rally 2019- Tuhrina, Hungarian Baja FIA&FIM Cross-country rallyworld cup 2021, Rally Albania 2023… úspěšně jsem se všech účastnil, kolama dolů odjel a po svých pak z depa odešel.
Co pro tebe znamená rally Albania: jedna z mých významných životních etap. Souboj strachu a odvahy pustit se do nejtěžší rally v Evropě. Zároveň se mi úspěšně potvrdilo, že když si jdeš za svými sny, je možné si je plnit. Rally Albanie je opravdové dobrodružství, na které člověk v životě nezapomene a něco hlubokého to ve mně zanechá.

 

  

 

Jméno: Pavel Svoboda „Pavkin“
Věk: 48 let
Povolání: CNC operátor
Bydliště: Slavkov u Brna (CZ)
Co máš za moto: Beta RR480
Jak ses dostal k motorkám a konkrétně k rally? Když mi bylo 20 let, koupil jsem si Biga 800, potom v 37 letech XTZ 750 SuperTenere. Při vyjížďce do Chorvatska jsem potkal v Primoštěnu závodníky rally ze Slovak4rally teamu, nakonec jsem skončil u nich v depu a sbíral Inko.
Dosažené úspěchy/účasti na závodech: Rally Albania 2019, 2021, 2022, 2023; Hungaria Baja 2023- 2. Místo v kategorii 450+
Co pro tebe znamená rally Albania: Určitě to bude zase velmi náročný závod, ostatně jako každý rok.. Plus krásná příroda a spousta zážitků s partou kamarádů i z jiných teamů, kteří rally jezdí.


  

 

Jméno: Matěj Novák
Věk: 40 let
Povolání: podnikatel
Bydliště: Trenčín (SVK)
Co máš za moto: KTM 950
Jak ses dostal k motorkám a konkrétně k rally: Motorky - jako každý v mladosti cez Pioniera, CZ … Rally závody ma vždy fascinovali, preto keďAvia z Motoride usporiadal prvú rally na SVK, hneď som sa prihlásil. Po ťažkom zranění som sa na pár rokov vzdálil, no Martin Hudeček ma opäť priviedol spát.
Dosažené úspěchy/účasti v závodech: spár podiových umiesněni v SVK pohari rally, 2. Miesto na Drapák rally v CZ , Rally Albania 2023
Co pro tebe znamená rally Albania: výzvu, adrenalin, dobrodružství, sen, …..


 

Jméno: Samuel Kotvas
Věk: 29
Povolání: automechanik
Bydliště: Bratislava (SVK)
Co máš za moto: KTM Adventure 990
Jak ses dostal k motorkám a konkrétně k rally: Od malička ma lákali a máme to tak trochu v krvi, vždy to bol taký mój detský sen, až som si kupil aj vysnenu motorku, ktorú už vlastním niaky ten rok. Vždy ma fascinovalo rally Dakar, už jako drobca v TV, a raz som vyskúšal a odvtedy ma to drží.
Dosažené úspěchy/účasti na závodech: Contec rally, rally Kopanice, Beskyd rally, Drapák rally, Baja Satu Mare 2022 - 2. miesto, Hungarian Baja 2022 - 2. miesto, 2023 - 1. miesto, Desert express 300 2024 - 2. miesto, Riverside Baja 2024 - 1. miesto
Co je pro tebe rally Albania: je to výzva pre samého seba…Oficiální web: 
https://www.rallyalbania.org/


Autorka:
Klára Bubelová
07.06.2024 

ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.