10.06.2024
Třetí závodní den připravili organizátoři pro jezdce Zeknova Carboniacupu na Automotodromu v Brně již toto úterý 11. června 2024 za podpory teamu Šenkýř Motorsport a závodní den ponese název po garantovi dne, který vložil část finančních prostředků, a den se tedy jmenuje Enigoo Racing Day.
autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Na startu v Brně bude připraveno na 120 závodních strojů, rozdělených do 5 samostatných skupin. Většina skupin má plně obsazené rošty a rozhodně bude na co koukat. Diváci budou mít vstup zdarma a přístup na tribuny T3 a T5 a přírodní tribunu C, parkovat lze také za tribunami, do depa nebude vjezd divákům umožněn.


Ve skupině A budou dva závody, rozdělené podle objemů motorů. Ta slabší skupina A obsahuje skupiny A1-A4 a A+ pak následuje se skupinami A5-A9. Ve skupině A1.3 pojede Petr Zelenka se Suzuki Swift. V šestnáctistovkách A1 budou stát na startu Jiří Mika s Citroenem Saxo VTS, Ivan Dobřanský na Škoda 130 RS, Rakušan Manfred Fraissl s Fiatem Ritmo, nebo Jiří Čížek a Petr Jeník se Škodovkami. Miroslav Pešek pojede s Fordem Fiesta, tedy dříve oblíbeným cupovým nářadím. Ve dvoulitrech se předvedou v A2 Jiří Zeman s Hondou Civic, Pavel Zeman s Mazdou RX8, Mirek pribula s Renaultem Clio, Martin Richter s Oplem Astra G, ale také Petr Kameník s BMW M3 E36 nebo Christian Heinz s BMW 320. Ve třílitrech A3 pojedou samé vozy BMW, tedy Němec Olaf Hauesner, Walter Forster, Maďar Ivan Ivanov nebo Češi Michal Adensam a Miroslav Látr. Ve třiapůlitrových autech s menšími úpravami pojedou ve skupině A4 tři vozy stáje Šenkýř Motorsport s jezdci Martinem Tothem, Ladislavem Šmucrem a Jiřím Votavou, doplní je další BMW Rakušana Christopha Draucha a Tomáše Zabloudila a Viktorie Šefrnová s Audi TTS. Tím výčet aut ve skupině A skončil a přesuneme se do vyšších A+.


Ve skupině A5 nad 3500 ccm uvidíme Jana Starostu s Mustangem GT, Rakušana Christiana Draucha na Porsche 993, jeho krajana Karla Wernera s Audi A4 a Jaguár XJS Tomáše Pavla. Mezi jezdce Škoda Octavia III RS se postaví na start Bedřich Prokop, David Císař a Josef Vágner. Filip Schön pojede v A7 na voze Praga R1. V A8 nad 2000ccm více upravených aut pojedou s vozy Praga R1 s turbem Jiří Ruml, Alex Tlustý, Roman Váca a Tomáš Vojtěch. Nad 3500 ccm více upravených aut plus vložená GT4 třída pojedou: Rudolf Beňo, J. M. Schuttrumpf z Francie na BMW M4 GT4 a Pavel Sovička s Lotusem Emira GT4. S vozy Lamborghini Huracane ST pojede Rudolf Runštuk a Pavel Bouška, vozy Lamborghini Huracane GT3 přivezou Adam a Miro Konopkovi, Jan Šefrna jede s AMG GT, Porsche GT3 Cup přihlásil Radek Kolařík a Michael Oliver, Lukáš Urban pojede Corvette Z06 a Jakub Havrlant a Jan Mareček osedlají kokpity vozů KTM X-Bow GT2 A GTX.


Skupina B
patří sériovým cestovním autům. V B1 do 1600ccm odstartují Jiří Bárta na Citroenu C2, Zdeněk Matas se Suzuki Swift a Melanie Klausová na Peugeotu 106. Ve dvoulitrech B2 přivezou své Mazdy Jiří Vaněček a Miroslav Gajdoš i Polák Andrzej Kaczmarek s MX5 a Toyoty představí Michal Zimmer a Libor Šajner.


Ve třílitrech B3 startují Milan zubatý s Fordem Fiesta, Felix Hasenöhrl s Toyotou Yaris GR a Zdeněk Čurda s BMW 330Ci. Třiapůllitrová třída přivítá v Brně Silvestra Ulmanna s Nissanem 350Z, Lotus Exige a Elise Radka Zimmera a Odřeje Friče, BMW Petra Kykala, Kevin Štefančík s VW Golfem, Mazda MX5 Petra Koutského, tři Hyudai i30N Tomáš Zahrádky i Jakuba a Martina Křečkových, Poláka Tomasze Wazynského s Renaultem Megane. Nad 3500ccm zavítají na brněnský okruh Boleslav Waszek s Corvette ZR1, Pavel Sovička s Lotusem Exige 430 Cup, Lukáš Urban na Alfě Romeo Giulia, Zdeněk Šimoník a Jan Vojko s vozy BMW a Günter Weiss s Audi TTRS.


Skupina C patří prototypům a speciálním konstrukcím. V C1 do 1400ccm si závod chtějí užít Rakušané Markus Ameseder, Markus Hofer, Martin Tänzer, Švýcaři Felix a Simon Neidhardové a Philippe Gerber a Daniel Hentschel z Německa na Perfomerech a Sven Kahnt s Pacemakerem. v C2 do 1800ccm uvidíme Rakušana Friedricha Franze s Radicalem SR1 a Jürgena Kapellera s Radicalem SR3 RS. V C2+ nad 1800ccm startuje v Brně Pavel Sovička s Lotusem 311 Eleven a András Kirschner s Radicalem SR8. Caterhamy C3 do 1600ccm zabojují s jezdci Markem Bláhou, Jakubem Kirchnerem a Tomášem Plchem. V silnějších C4 nad 1600ccm se postaví na start Angel Bratovanov. V C5 pro vozy KTM X-Bow hostí Sergeje Pavlovce, Miroslava Šimona a Radima Havlíka.


Formulové monoposty pojedou ve skupině D.
Ve skupině D1 do 1400ccm s motorkovými motory se představí Tom Flemming a Jan Kapr na formulích Gloria C8F a Němec Markus Dietze s formulí BMW. Skupina D2 pro formule s automobilovými motory do 1400ccm přivítá Zdeňka Petana s Tomisem 99-02. Ingo Weiss s Formel Renault jede v D3 do 1600ccm. Nabitá D4 do 2000ccm ve startovním poli má Rakušany Schwarze a Mosera s Opel Lotus, na formulích Renault zahlédneme Honzu Riegera, Luboše Škardu, Melanii Klausovou a Radka Kroupu, s formulemi F3 si přijedou zajezdit Polák Michal Malecki, Bulhar Tsvetan Iliev a Roman Roubíček. Vozy F4 uvítá skupina D5, tedy jezdce z Německa Ralfa Gläsera, Tima Rädleina, Franka Thalmanna, Ralfa Bürgera a Güntera Schönfelda, Čechy Jakuba Matušku, Miroslava Mikeše a Zbyňka Čurdu, pojede také Rakušan Simon Schranz z teamu Renauer Motorsportu.


Vidíte sami, že při nabitých startovních listinách nás čeká jistě zajímavý motoristický zážitek, tak pokud můžete, jste na brněnském automotodromu v úterý 11. června vítáni.


Autor článku:
Vláďa Rožánek a PET
10.06.2024

autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.