20.06.2024
Německý superbikový šampionát IDM se o víkendu rozjede v Mostě a chybět u toho nebude ani Oliver König. Český jezdec z týmu Hertrampf Racing Ducati se chce poprvé dostat do cíle a získat své první body. „Bohužel zatím jsem čtyři odjeté letošní závody IDM nedokončil. Jednou šlo o moji jezdeckou chybu, třikrát mě pak zastavila technická závada. Doufám, že mě v Mostě ta smůla, která mě doprovází nějakou chvíli, už opustí," vyhlásil König, který se německého seriálu účastní po dvou sezonách v MS superbiků. Dva závody v Mostě jsou na programu v neděli.
silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

König se v IDM ještě pořádně nerozjel. Před sezonou kvůli zranění nemohl naplno trénovat a hlavně najet potřebné kilometry na trati. Ve dvou dosavadních závodech nebyla ještě plně optimální technika jeho nové motorky značky Ducati. „Potenciál určitě má, jen se musí ještě trochu vychytat. Začínali jsme s ní od nuly,“ dodal König, který v předchozích letech působil v mistrovství světa superbiků.


Na domácí závod se však velmi těší. A vyhlíží ho bez větších obav. „Tím, že se to pořádá na domácí trati, tak se vše kolem toho snažím brát trochu více v klidu,“ dodal König, který bude mít víkend pořádně zpestřený. V sobotu se totiž vdává jeho sestra Belinda, bývalá úspěšná moderní gymnastka. „U té svatby chci být. Z Mostu budu odjíždět po kvalifikaci, vrátím se pak v neděli před warm-upem. Bude to trochu hektické, ale u této rodinné záležitosti nechci chybět. Moc to pro mě znamená,“ vysvětlil König, závodník z Prahy.


Úroveň šampionátu IDM si pochvaluje. „Kvalita je tu obrovská a kluci zepředu by si určitě zasloužili dostat sedačku v MS superbicích. Určitě by tam ostudu neudělali,“ popsal český závodník. Program německého seriálu startuje v pátek tréninky, v sobotu je pak v plánu kvalifikace. A dva závody se odjedou na mosteckém okruhu v neděli.
 

TZ Olivera Königa
Foto: IDM
20.06.2024

silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.