19.06.2024
Slovakia Ring hostil další klání Eset Series a F4 CEZ opět na Slovakia Ringu nechybělo. Závody vyrovnaných vozů F4 Tatuus T421 Abarth 1,4 turbo lákají převážně mladé jezdce z okolních evropských států. Na startu blízko Orechovej Potoně nechyběl ani tým Jenzer Motorsport se svými spolehlivými monoposty a také Max Karhan, který se na závod moc těšil.
ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Oscar Wurz přijel na Slovensko jako lídr, ovšem v jedné jízdě našel přemožitele. V kvalifikaci na rychlém slovenském okruhu se Maxovi dařilo, skočil hned za Mikešem a před dalším Čechem Teodorem Borensteinem, který stejně jako Max startoval v modrých barvách týmu Jenzer Motorsport. U Karhanů zavládla s výsledkem kvalifikace spokojenost a Max se těšil na souboje tří závodů, které se tentokrát na Slovakia Ringu jely. Souboje kolo na kolo se divákům líbily, ale pro Correllu a Mikeše to znamenalo nejen zdržení, ale také nedojetí pro Mikeše. Max Karhan si v první jízdě dojel čtvrtý o 0,1s. I takový dokáže být vyrovnaný motorsport, ale to posouvá některé jezdce směrem vzhůru.


I druhý závod byl ve znamení tvrdých soubojů kolo na kolo a jezdci ve skupině s Maxem Karhanem si nedali nic zadarmo. Na Maxe čekalo další umístění v TOP5 a opět čtvrté místo, což bylo dobrým znamením a jezdec si závody na Slovakia Ringu užíval. Poslední závod víkendu plný zajímavých soubojů byl ve znamení očekávání, zda Max prolomí bramborové medaile. Max po startu z druhého místa vedl. Wurz sice pak převzal otěže, ale neradoval se dlouho. Čisté, ale velmi těsné souboje byly pastvou pro oči přihlížejících diváků z tribun autodromu. Max se lepšího soupeře v bodovém hodnocení ovšem nezalekl a začal útočit. Max se nakonec dokázal před Wurze dostat a usídlil se na čele závodu a získat tak premiérové vítězství v F4 CEZ.


A co průběhu závodu říkal Max?
No samozřejmě první vítězství si moc užil a děkuje moc všem v týmu Jenzer Motorsport i všem sponzorům, že toho mohl za jejich výrazného přispění dosáhnout.


Ať se kola točí!
 

Autor: Vláďa Rožánek
Foto:
Petr Frýba
19.06.2024

ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.