05.07.2024
Ruda Plch jezdí, na co momentálně má. Ale sám ví, že by to mohlo být i výrazně lepší. Jihočech byl na čtvrtém závodě mezinárodního mistrovství republiky v motokrosu v Jiníně v hlavní třídě MX1 jako čtvrtý nejlepší z českých jezdců osmý a osmá příčka mu patří i v průběžné klasifikaci šampionátu.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat


V Jiníně se jelo na zbrusu nové trati, kterou nachystal Josef Pekař. Šestadvacetiletému pilotovi z Netřebic se převratná novinka líbila. „Je to úplně něco jiného, než na čem se u nás jezdí. Všude jinde bývá tvrdší povrch, tady je spíše pískový. Na každé části trati to bylo jinak rozbité. Někde byly táhlejší boule, jinde to bylo více vysekané. Vyjížděly se koleje a někde to bylo i docela nebezpečné, protože v každé třídě došlo k nepříjemným pádům. Nebylo to zrovna ideální ani na předjíždění. Je tam jedna ideální stopa. Jak je povrch pískový, tak jsou tam vanty a nedělají se koleje, ze kterých by se dalo vybírat. Ale profilem se mi nová trať líbí hodně,“ zdůrazní.
 

Plch začal neděli v Jiníně sedmým místem v kvalifikaci. „To je takové místo, na které letos asi tak nějak patřím,“ až trochu omluvně pokrčí rameny a je jasné, že by se rád pohyboval trochu výš mezi českou elitou.
 

V první jízdě dojel desátý, když doplatil na pád v úvodu rozjížďky. „Půl metru přede mnou spadl jeden ze soupeřů. S tím se nedalo vůbec nic dělat a najel jsem do něj. Vypadl jsem mimo trať do stoky s vodou, kde se mi zašprajcla motorka a nemohl jsem ji vyndat. Než jsem ji vyndal, tak jsem se propadl na nějaké sedmnácté místo. Povedlo se mi to dotáhnout na jedenácté místo, ale pak byla jízda po těžkém pádu Patrika Lišky předčasně ukončena,“ popisuje jezdce týmu Promoto Husqvarna Racing průběh jízdy, ve které byl nakonec klasifikován jako desátý po penalizaci v cíli šestého Václava Kováře.


Dočtěte si článek ZDE.


Kompletně přebudovaná trať v Jiníně viděla triumf cizinců Nagla a Stauffera

Byla to velká premiéra. Za sta procent přebudovaná trať v Jiníně hostila čtvrtý závod mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu, které ovládli v hlavních třídách MX1 a MX2 Němec Max Nagl a Rakušan Marcel Stauffer.


Byla to působivá neděle. Přijelo hodně jezdců zvědavých na výrazně zmodernizovanou trať, citelné vedro udělalo závod ještě náročnějším, takže snad jen diváků mohlo přijít o něco víc. Každopádně patří velký dík pořádajícímu MS Kluky a především jeho šéfovi Josefu Pekařovi, který odvedl v areálu mimořádný kus práce. Až ještě vychytá detaily, mohou se do Jinína vrátit ty největší závody.
 

Hlavní třída MX1 se v Jiníně odehrála naprosto v režii bývalého vicemistra světa Němce Maxe Nagla (Haas Racing Team). V první jízdě vedl od startu až do cíle. Druhý jezdil lídr průběžné klasifikace Jakub Terešák (HT Group Racing Team), kterému na německého závodníka ovšem tentokrát nestačily síly. Na třetím místě dojel Slovák Tomáš Kohút (Osička MX Team). Jízda byla ukončená předčasně červenou vlajkou kvůli těžké kolizi Patrika Lišky. Jihočech Václav Kovář projel cílem šestý, ale na trati podjel vyznačení tratě, takže ho jury penalizovala a posunula až na jedenáctou příčku. O místo před ním skončil Rudolf Plch, který doplatil na nezaviněný pád z úvodu rozjížďky.
 

Také ve druhé rozjížďce třídy MX1 vedl od startu Max Nagl. Dokázal si vytvořit slušný náskok a nikoho před sebe nepustil. Opět ani Jakuba Terešáka, který měl sice velmi ostré tempo, ale stejně jako první jízdu dokončil tu druhou na druhé pozici. Rychlý byl také Tomáš Kohút, kterému opět patřila třetí pozice. Rudolf Plch dojel sedmý a Václav Kovář o příčku za ním osmý.
 

V průběžném hodnocení převzal pozici lídra seriálu po Jakubovi Terešákovi Max Nagl a stal se tak nositelem červené tabulky. Nyní má na druhého sedmibodový náskok. Tím průběžně druhým je Jakub Terešák a třetí je Slovák Šimon Jošt.


Čtěte dál ZDE.  

Celá fotogalerie z Jinína je TADY. 


Autor článků:
Pavel Kortus / Českobudějovický deník
Foto: Petr Hřídel (Pozn.: Fotka Rudy Plcha není z Jinína, ale z Pacova!)
05.07.2024

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.