02.07.2024
Mladý talentovaný jezdec Daniel Polášek byl pro letošní rok jmenován ambasadorem BARUM CZECH RALLY ZLÍN. V roli oficiálního vyslance šíří věhlas zlínské rally na soutěžích FIA Mistrovství Evropy v rally (ERC). Ve dvojici se spolujezdcem Zdeňkem Omelkou na voze Peugeot 208 Rally4 mu patří v polovině evropského juniorského šampionátu čtvrtá příčka. „Stále jdeme do toho s tím, že chceme šampionát vyhrát,“ řekl odhodlaně regionální závodník ze Zlínského kraje.
autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Daniel Polášek je v pořadí třetím ambasadorem zlínské barumky. Tím prvním byl v roce 2015 Jaromír Tarabus, kterého vystřídal před třemi lety Erik Cais. Využíváme startů Dana v zahraničí k tomu, aby byla barumka ještě více vidět. Jeho úkolem je nalákat nejen zahraniční jezdce na start, ale i motoristické fanoušky k návštěvě Zlína. Dan je výborným reprezentantem lidských hodnot a navazuje na předchozí ambasadorství Mirka Tarabuse a Erika Caise,“ uvedl Ing. Jan Regner, ředitel Barum Czech Rally Zlín.

 

 

Daniel Polášek startoval v juniorském mistrovství Evropy s vozem Ford Fiesta Rally4 již v letech 2021 a 2022, tehdy dosáhl v konečném hodnocení shodně na sedmé místo. V loňské sezoně dal přednost prestižnímu šampionátu ve Finsku, který se odjel výhradně na sněhu a šotolině. V nabité konkurenci obsadil ve své třídě výborné čtvrté místo. Letos se vrátil zpět do šampionátu starého kontinentu. Třetí červnový víkend startoval na šotolinové Royal Rally of Scandinavia ve Švédsku. „Pro nás to byl velmi náročný závod. Počínaje cestováním na sever Evropy a dále seznamovacími jízdami, které jsou v rychlém zápřahu. Už třetí rok v řadě je ERC zkráceno na pouhé čtyři dny. Před vlastní soutěží převládala velká únava a k tomu připočítejme ještě spánkový deficit. Na páteční úvodní erzetě jsme zastavovali u nehody Maxe McRaeho a řešili náhradní čas. Poté jsme se rozjeli do tempa, ale zbrzdil nás v dopolední sekci defekt. Odpoledne už to bylo lepší, o čemž svědčily i zajeté časy. Získali jsme větší důvěru v autě a rozpise,“ pověděl Daniel Polášek, který ve Švédsku oslavil 25. narozeniny. Zlínská posádka Polášek, Omelka přenocovala po úvodní etapě na šestém místě. „V sobotu jsme zajížděli parádní časy a po odstoupení domácí posádky následoval posun těsně pod podium. Na bednu nám scházelo třináct vteřin, ale bohužel zapracovala psychika.  Udělal jsem chyby, když jsem třikrát probrzdil zatáčku. Mohli jsme být rádi, že jsme se dostali zpátky na trať. Odpoledne jsme se soustředili na udržení čtvrté příčky, což se nám povedlo,“ uvedl bývalý český reprezentant v ploutvovém plavání.

 

 

V průběžném pořadí juniorů a rovněž kategorie ERC4 najdeme Daniela Poláška na čtvrtém místě. Jak hodnotí dosavadní průběh sezony? „Úvod v Maďarsku nebyl podle představ. Hned na začátku jsme ulomili kolo, a nakonec z toho bylo v rámci Super rally alespoň deváté místo, I když mně tratě na Kanárech nesedí, drželi jsme krok s nejlepšími a v konečném účtování z toho bylo slušné páté místo. Nyní po Švédsku nemáme na druhou příčku velkou ztrátu. Pravdou je, že lídr Mille Johansson nám odskočil, ale stále jsou před námi ještě tři soutěže a celá polovina sezony. Stát se může cokoliv.“

 

Další informace naleznete na www.czechrally.com a nezapomeňte barumku sledovat také na sociálních sítích, oficiálních profilech Facebooku, Instagramu, Twitteru a v dalších tiskových informacích.

 

TZ Barum Czech Rally Zlín

2. 7. 2024

autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.