Těžký víkend pro Marcela Stauffera
Rakouský závodník Marcel Stauffer potvrdil formu již v sobotním měřeném tréninku, kde zajel 3. nejrychlejší čas. Bohužel šance na výsledek vzaly za své hned v první rozjížďce, kdy ho po startu smetl jiný jezdec. Stauffer se sice zvedl a pokračoval, ale při dalším incidentu, kdy těsně před ním upadl soupeř, si při vyhýbání zaklínil nohu mezi motocykl a přední vidlici a otočil si koleno. I přes snahu dokončit jízdu musel kvůli bolesti odstoupit a po nedělním warm-upu bylo jasné, že se do dalších jízd nezapojí. Nyní ho čekají lékařská vyšetření kolene.
MARCEL STAUFFER #401
"V sobotu jsem se po pár dnech tréninku na písku V Belgii cítil skvěle. Měřený trénink dopadl dobře a získal jsem možnost solidního výběru místa na startovním roštu. V první zatáčce po startu jsem upadl, ale pokračoval jsem v jízdě a šel dopředu, ovšem jen do doby, kdy těsně předemnou upadl jiný jezdec. Ani jsem nespadl, jen vystrčil nohu, která se mi zaklínila mezi jeho vidlicí a předním kolem, při čemž se mi zkroutilo koleno. Pokračování v závodě bez spojky, která se poškodila po pádu na startu se zvládnout dalo, ale koleno se zhoršovalo, a to mě donutilo z rožjížďky odstoupit. Zkusil jsem vše, abych mohl nastoupit do nedělních rozjížděk, ale po ranním warm upu bylo jasné, že mi musí koleno prohlédnout doktor - nestojí za to riskovat další poškození. Je mi líto, že zklamu svůj tým, sponzory, fanoušky a všechny kolem mě, ale poučil jsem se z minulosti - zdraví je vždy na prvním místě!"
Body z písku veze Václav Janout
O poznání lépe se v Tensfeldu vedlo českému jezdci Václavu Janoutovi, který se na písčité podmínky připravoval několik dní dopředu na tratích v Belgii. V kvalifikaci zajel solidní 16. čas a zajistil si tak přímý postup do závodních jízd. V první rozjížďce se mu sice nepodařil start, ale dokázal zabrat a postupně se probojoval startovním polem až na bodované 19. místo. Ve druhé jízdě se Janout od startu pohyboval kolem 23. pozice, ale i tentokrát předvedl dobré tempo a cílem projel na 15. pozici. Nejlepší výkon pak přišel v závěrečné rozjížďce, kdy dlouho držel 14. místo. Dvě kola před cílem však upadl a pád ho odsunul až na 30. příčku. Celkově si tak Janout z Tensfeldu odváží 22. místo v hodnocení kategorie MX Youngster Cup a cenné body do seriálu.
VÁCLAV JANOUT #466
"Po krátké závodní pauze mám za sebou další ADAC. Volno jsem strávil přípravou v Belgii kvůli písčitému podkladu. V sobotu v první jízdě jsem se připletl do hromadného pádu a vyjížděl jako jeden z posledních, ale povedlo se mi to stáhnout na 19.místo. Ve druhé jízdě jsem odstartoval okolo 30. místa, ale opět jsem se probojoval dopředu a dojel na 15.místě. Třetí a zároveň poslední jízda byla podobná těm předchozím. Jel jsem opět zezadu a dotáhl to až na 14.místo. Bohužel dvě kola před cílem jsem chyboval na skoku a jízdu nedokončil. S víkendem na ADAC v Tensfeldujsem spokojený, protože vidím progres v průběhu sezóny. Tento víkend mě čeká domácí závod mistrovství světa v Lokti nad Ohří. Chtěl bych poděkovat celému týmu, rodině a sponzorům za podporu!"
Další zastávka: domácí MXGP v Lokti
Seriál ADAC MX Masters pokračuje za tři týdny závodem na hlinité trati v Gaildorfu, ale Osička MX Team nyní směřuje veškerou pozornost na domácí Grand Prix České republiky, která se pojede již příští víkend v legendárním Lokti nad Ohří.
TZ Osička MX Team
Foto: Sevenone Pictures
21. 7. 2025