19.10.2025
Podzimní sobota 18. října patřila v areálu ve Strupině tradiční akci „Rozloučení se sezonou“, kterou každoročně pořádá početný JJD Jawa Racing Team. I přes chladné počasí panovala slunečná atmosféra a ještě lepší nálada. Pořádající posádky vicemistři republiky Martin Vrátný – Václav Hotový, dále Luboš Mach – Miroslav Herclík a po zranění se vracející Radek Poslušný připravili pro fanoušky i přátele pestrý den plný adrenalinu, dobrého jídla a přátelské pohody.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat



Hlavní atrakcí byla možnost svézt se na ostrých sajdkárkrosových speciálech po boku zkušených jezdců. Do akce se zapojil i Dominik Vach, který nabídl svou sajdkáru dalším zájemcům. Návštěvníci tak mohli na vlastní kůži zažít, jaké to je být součástí závodní posádky.



















Děti nadšeně vystupovaly z postranního vozíku, jen aby se hned hlásily o další jízdu. Jezdilo se, dokud nedošel benzín – doslova.



O hladové a žíznivé žaludky bylo skvěle postaráno. Na grilu se otáčelo osmdesátikilové prase, jehož maso mizelo rychleji než startovní praporek, a to samé platilo o skvělém guláši od Luboše Macha. K pití nechyběly nejrůznější nápoje, zkrátka vše, „co hrdlo ráčilo“.

 

Mezi hosty se objevila i řada známých jmen – předseda komise motokrosu AČR Přemysl Hájek s rodinou, bývalí mistři republiky Miloš Černý, Josef Přibyl, Lukáš Černý či Jan Boukal s Radkem Vitoněm. Nechyběl ani Michal Gábor, který dorazil i přes zranění kotníku z letošního MS ve Francii, mistr veteránského přeboru Pavel Zoubek nebo Milan Funda a závodnická rodina Ochtábců.

 
 
 

Emotivním momentem dne byla jízda legendární dvojice Lukáš Černý – Radek Musil, kteří se po sedmi letech opět postavili na start jako tým. A šlo jim to tak, že mezi fanoušky okamžitě začaly kolovat otázky: Uvidíme je spolu i v příští sezoně? Pokud by se tak stalo, publikum by rozhodně nebylo proti.

 

Když se setmělo a poslední motor utichl, přesunula se celá parta do vyhřátého domečku u trati, kde se rozjela přátelská afterparty. Atmosféra byla uvolněná, smích se ozýval až do noci a všichni si mohli společně připomenout krásné chvíle letošní sezony.

 

Na závěr patří velké poděkování celému JJD Jawa Racing Teamu v čele s Martinem Vrátným za perfektní organizaci a srdečný přístup. Rozloučení se sezonou se neslo ve velkém stylu – a jak se shodli všichni návštěvníci, lepší tečku za rokem 2025 si snad ani nešlo přát.

Na bohatou fotogalerii se můžete podívat kliknutím na odkaz níže:

https://eu.zonerama.com/motolevel/Album/14045996



(joh)
19.10.2025

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.