12.10.2011
S dovolením Romana Boráka jsem si vypůjčila nejen jeho komentář, ale rovněž jeho skvělé "označení" trojice slovenských reprezentantů - Martina Kohúta, Tomáše Šimka a Josefa Kulhavého aneb "blonďáků" :) Přečtěte si pár řádek o jejich nedělní cestě za historickou bronzovou medailí...
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

„A sme tam.“ V nedeľu večer prebehlo takéto slovné spojenie nejednému fanúšikovi slovenského motokrosu. Po namáhavých nedeľných finálových jazdách, namáhavých či už z hľadiska psychického alebo fyzického, sa chalani, členovia slovenského motokrosového tímu postavili na stupne víťazov majstrovstiev Európskych národov v motokrose a tak dokázali, že medzi európsku špičku patria. Dokázali to, čo si v minulosti málokto vedel predstaviť, dokázali to nielen sebe, ale aj všetkým okolo seba. Pre niekoho je to prekvapenie, pre iného je to vyvrcholenie celoročného snaženia, logické vyvrcholenie momentálnej vykonnosti slovenského motokrosového tímu, ktorý sa zúčastnil na MXoEN 2011. V nedeľu slovenský motokrosový tím prepísal dejiny slovenského motokrosu, v nedeľu slovenský motokrosový tím na seba upozornil tým najkrajším spôsobom, pričom po pretekoch v Sevlieve spozorneli aj tie najlepšie európske "veľmoci". V nedeľu ráno neboli síce chalani s umiestnením svojho tímu spokojní, no po perfektnej vzájomnej spolupráci a po výborných "profesorských" jazdách dokázali, že sila je v tíme, že šport je nevyspitateľný a vyhrať môže len ten, kto príde do cieľa. Zo Sevlieva si krásny zážitok odvážali nielen pretekári, no odviezli si ho i všetci fanúšikovia motokrosu na Slovensku. Slovenský tím skončil na tretom mieste, zdolali ho teda len dva silné tímy a to tím z Holandska, ktorý stál na stupni najvyššom a tím z Francúzska, ktorý sa postavil o stupienok nižšie. Za Slovákmi skončili také tímy, ako sú Slovinci, Taliani, domáci Bulhari, ale aj chalani z Českej republiky.

Touto cestou by som chcel poďakovať v prvom rade chalanom pretekárom, lebo prívlastok pretekári si po bulharskom víkende naozaj právom zaslúžia, celému realizačnému tímu a v neposlednom rade sponzorom, chalanom z FOX-u, spoločnosti GOLDFREN, OKR KTM Racing Team-u, cestovnej kancelárii AWERTOUR a všetkým, ktorí prispeli k tomu, že sme vôbec mohli na MXoEN vycestovať a úspešne reprezentovať Slovenskú republiku na takom významnom podujatí. ĎAKUJEME.

Děkovný text slovenské sportovní komise Slovenské motocyklové federace si můžete přečíst rovněž  ZDE.


Text a foto: Roman Borák


Převzato z:
http://www.countrycross.sk/fotogaleria/5029-mxoen--majstrovstva-europskych-narodov-v-motokrose--nedela

 

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.