15.06.2010
2WheelSport Racing Team ve složení Jan Zeman, Lukáš Ducháček, Milan Ducháček a Libor Machát se zúčastnil supermotardového podniku Morava Cup 2010. Jejich stájoví kolegové Petr Křivánek a Michal Vrbka soutěžili na Enduro Beskyd CUPU 2010 "O POHÁR LYSÉ HORY".
ostatníOstatní

Městský závod Supermoto v Hrušovanech nad Jevišovkou

V sobotu 12. 6. se tým 2WheelSport zúčastnil supermotardových závodů v Hrušovanech nad Jevišovkou, které byly výjimečné tím, že se jely v prostředí města. Závody nebyly součástí MČR a dokázaly, že při dobré organizaci to může být ohromná podívaná pro lidi! Sobota v Hrušovanech se vyznačovala především velkým množstvím závodníků, hojnou diváckou kulisou, velice vysokými teplotami a dobrou náladou. Tým 2WS se zde prezentoval se všemi jezdci. Svoji skvělou formu zde potvrdil Lukáš Ducháček, který celou sobotu patřil k nejrychlejším. Jan Zeman se po dlouhodobé nemoci opět vrátil na závodní trať a trénink po tréninku se dostával do tempa. Libor Machát na městkém okruhu doslova zářil a zajel si svůj nejlepší výsledek v jeho supermotardové kariéře, když skončil celkově druhý ve třídě S1 Open. A Michal Ducháček, kterému to v sobotu příliš nesedlo, dokázal, že dokáže závodit s těmi nejrychlejšími v republice.

Lukáš Ducháček #111: „Na závody do Hrušovan n. J. jsem se už dlouho těšil, protože jsem tušil že to nebude jen tak obyčejný podnik, jak tomu bohužel obvykle bývá. Už v pátek jsme se přesvědčili, že se chystá velká akce, organizátoři si dali opravdu na všem záležet. V sobotu, když jsem přijížděl z prvního volného tréninku, jsem měl dobrý pocit a těšil jsem se až si to rozdám s klukama v závodě. V kvalifikaci se mi podařilo v nabitém poli zajet velmi pěkné 4. místo. Start do první rozjíždky proběhl celkem v klidu a taky v klidu s odstupem přede mnou a s odstupem za mnou jsem si dojel pro 5. místo. Do druhé jízdy jsem vystartoval o něco líp, ale když mi to v první zatáčce kluci zavřeli, tak mi tam ještě k tomu zhasla motorka. Než jsem dal motor opět do chodu, tak se celé pole (čítající 18 jezdců) kolem mě prohnalo a ztratilo se za další zatáčkou. Nezbývalo mi nic jiného než nasadit ke stíhací jízdě a opřít se do toho. Můj plán vycházel skvěle, jízda mě bavila a bylo vidět že se baví i diváci, nakonec jsem se dostal na konečné 7. místo, ale jako neúspěch to rozhodně neberu. Závody se mi moc líbily a jen doufám, že co nevidět bude nějaká podobná akce. Nashle za 14 dní ve Vyškově.“

Jan Zeman #169: ,,Ve čtvrtek jsem dobral poslední antibitika a v pátek jsme již vyrazili na závody do Hrušovan. Více jak měsíc jsem vůbec nejezdil, jelikož jsem měl zánět průdušek, a tak jsem se na závody už hrozně moc těšil. Nebylo to ovšem jednoduché. Kluci jsou neskutečně rozjetí a já se do tempa dostal až v kvalifikaci, ale to už mně zase docházel „kyslík“ V prvním závodě jsem dojel 8. a v druhém na 9. místě. Byl to perfektní zážitek tyhle městské závody a jsem rád, že jsem mohl být jejich součástí. “

Libor Machát #62: „V pátek večer jsem si prošel trať a mé pocity byly všelijaké. Přece jen je to městský okruh, a tím pádem dost nebezpečný. Ovšem trať mi sedla a pořadatelé ji velice dobře zabezpečili. Jel jsem třídu S1 open a jeli jsme dohromady s S1. Perfektně jsem si zazávodil a byl jsem nadšenej celkovou atmosférou. I když jsem měl v prvním závodě problém s motorkou, která ztratila výkon, nakonec jsem získal celkově 2. místo.“

Michal Ducháček #45: „Okruh ve městě byl pro mě těžkou zkouškou. Nemohl jsem v sobotu chytnout správný rytmus, a tak jsem nezajížděl takové časy, jaké bych si přál. Byl to volný závod a já to pojal spíše jako show. Letos se soutředím především na MČR Supermoto, kde průběžně držím třetí pozici ve třídě S2.“

Enduro Beskyd CUP 2010 "O POHÁR LYSÉ HORY"

Svátkem endura by se dal nazvat 8. ročník beskydského závodu Enduro Beskyd CUP 2010 "O POHÁR LYSÉ HORY", který měl tentokrát start v Čeladné. Za tým 2WS v kategorii profi startoval Petr Křivánek a Michal Vrbka. Do závodu nastoupilo 200 jezdců vč. zvučných jmen jako Roman Michalík, Víťa Kuklík nebo nestárnoucí Bohumil Poslední či Jiří Císař v kategoriích profi, hobby a veterán.

Hned na Farské louce byla první RZ, kde na jezdce čekaly překážky v podobě pneumatik, klád, balvanů a přejezd přes ložnou plochu návěsu. Pak už se vyjelo do terénu v oblasti Ondřejníku, kde náročnou trať zpestřily kamenité výjezdy a sjezdy, které značně zamíchaly startovním polem. Druhá RZ byla připravena v areálu sjezdovky Opálená, kde trať byla namotána ve svahu s terénními zářezy. Technicky to byla krásná náročná RZ na vysoké úrovni.

V náročném, ale nádherném závodě obsadil Petr Křivánek ve své kategorii i díky několika pádům 18. místo, celkově 67. Michal Vrbka byl ve své kategorii na 16. místě, celkově 53. Závěrem je nutné poděkovat pořadatelům za dokonalou organizaci, neboť v dnešní těžké době pro endurový sport dali dohromady veškerá povolení a souhlasy vč. podpory policie a místních zastupitelů. Děkujeme…