03.03.2012
Následuje krátké představení Mistrovství ČR Supermotard... Třídy: S1 Profi, S2 Open, Hobby, Junior, MX, Veteráni, Pitbike, Čtyřkolky...
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Kalendář Mistrovství ČR supermotard ČSMS 2012:

MČR ČSMS Vyškov - 28. – 29. 04./05 .- 06. 05.

MČR ČSMS Praha -  26. – 27. 05. 2012

MČR ČSMS Brno - 14. – 15. 07. 2012

MČR ČSMS Hrušovany nad Jevišovkou - 07. – 08. 09. 2012

Ve třídě S1 budou jezdci bojovat o nováčka roku, který bude v této třídě startovat první rok.

V rámci třídy S2 bude vyhlášena třída Junior 250. Jezdci ve věku od 14 - 18 let, startující na 4taktním motocyklu o obsahu 250 ccm zde budou bojovat o hodnotné ceny a nejlepšího Juniora této třídy.

Hobby – třída pro začínající jezdce, kteří si chtějí supermoto buď jen jednorázově vyzkoušet (start s jednorázovou licencí) nebo se závody začínají. Mohou zde tedy startovat i jezdci s civilními motorkami, které projdou technickou kontrolou.

Junior - minimální věk je 7 let a jezdec v této kategorii může soutěžit do chvíle než dosáhne 16ti let. Mohou se přihlásit jezdci starší 7 let v případě, že se závodu zúčastní na motocyklu s dvoutaktním motorem o obsahu 65 ccm nebo s motorem čtyřtaktním o obsahu do 90 ccm. Mohou se přihlásit jezdci starší 10ti let v případě, že se závodu zúčastní na motocyklu s dvoutaktním motorem o obsahu 85 ccm nebo s motorem čtyrtaktním o obsahu do 150 ccm.

MX – velká kola, pro motokrosaře, kteří chtějí vyzkoušet supermoto

Veteráni – nad 40 let

Řády pro supermoto naleznete na stránkách ČSMS:
www.motocams.cz

Výše startovného se nyní projednává a následně bude zveřejněna.

Nyní pár zajímavostí a skutečností, na které se můžete na jednotlivých závodech těšit.

Vyškov – první možnost postavit se na motardových závodech na start. Při závodech navíc proběhne motorkářský sraz, což znamená velké množství diváků s motorkářskou krví. Těšit se můžete i na streetfight show či exhibici na kolech. Základem pro nás ovšem bude vytvořit kvalitní zázemí pro jezdce (sprchy, záchody, kvalitní občerstvení) a perfektně připravená trať. Celé závody budou samozřejmě komentované a nebudou chybět ani vzácní hosté.

Praha, Brno, Hrušovany nad Jevišovkou – jedná se o velice ojedinělé podniky, které v ČR nemají obdobu. Bude se závodit v samotném centru města. Očekáváme až 5000 diváků, FMX show a další doprovodný program, do kterého budou zapojeni i jezdci. Večer pak proběhne velkolepé vyhlášení vítězů, koncert známých skupin a after party.

Dne 7 .- 8. 4. 2012 ve Vysokém Mýtě a 9. 5. 2012 v Chebu proběhne nábor jezdců. Budou zde nachytané motorky pro jezdce, kteří budou mít zájem vyzkoušet supermotardy.

Tohle bylo stručné shrnutí toho, jak letos bude vypadat Mistrovství ČR Supermotard pod ČSMS.

Přípravy jsou v plném proudu, včetně stránek, kde si budete moci registrovat své startovní číslo.


Tomáš Ševčík, Pavel Kejmar, Jan Zeman

pořadatelé Mistrovství ČR Supermotard 2012
http://www.supermotard.cz/

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.