26.07.2012
Už jen pár dní zbývá do startu dalšího podniku série Supermotard Open Tour 2012. Tentokrát se místem dění stane centrum města Hrušovany nad Jevišovkou, a to 28. 7. 2012. Na grid hrušovanské trati se postaví i Tereza Hallová startující na Hondě se startovním číslem 185.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

V depu křehká a sympatická závodnice z týmu Hardbike racing, v závodě má však krev v očích a adrenalin v krvi.

Na to, jak se Tereze dařilo v Brně a jak to vypadá s přípravami na hrušovanský závod, jsme se zeptali přímo jí:

V Brně jsi byla jedinou ženou ve startovce. Došlo na ty zmiňované ostré lokty?
Když už, tak mívám kontaktní starty, ale v Brně jsem odstartovala docela bez problémů a jinak mě souboj tělo na tělo v tomto závodě naštěstí nepotkal :)

Před první rozjížďkou zapršelo. Jak jsi se s mokrou tratí poprala a přezouvala jsi na mokré gumy?
Déšť přišel nečekaně pár minut před první jízdou. Start byl odložen zhruba o 20 minut, takže jsme měli dostatek času přezout na mokré gumy. Mokrá trať mi moc nevadila a terénem jsem kupodivu taky proplouvala docela dobře a bez pádu, narozdíl od velkého počtu jezdců, co se tam pěkně vyváleli :)

V první rozjížďce jsi dojela druhá. Vyhecoval Tě adrenalin, nebo Ti sedla vcelku malá trať?
Tak určitě jsem byla dost vyhecovaná, povedl se mi start a ještě jsem předjela jednoho jezdce, takže jsem měla pořádnou chuť jet. Starost mi dělal mokrý terén, ve kterém jsem byla vcelku často vzhledem k délce trati. Asfaltový úsek mi moc nesedl, byl velmi krátký.

Smolnou se stala druhá rozjížďka, ve které jsi nakonec nebodovala a celkově jsi zůstala třináctá. Co se nepovedlo?
Ve druhé rozjížďce jsem se po pár kolech propracovala na 2. místo, když jezdec přede mnou dostal stop & go. Poté jsem jezdila za týmovým kolegou Tomášem Klvačem. Zhruba po 7 kolech však přišel problém v terénu, kdy se další týmový kolega neshodl se svou motorkou a šel k zemi. Ležel zrovna tak nešťastně, že jsem si ho všimla až ve vzduchu a to už se nedalo nic dělat. Vrazila jsem do něj a chvíli mi zabralo, než jsem se vrátila zpět do závodu. To už jsem se propadla na zhruba 7. pozici. O pár kol později spadl další závodník na výjezdu z terénu a já si zašlápla motorku. Bohužel už se mi ji nepodařilo nastartovat, a tak jsem jízdu nedojela.

Můžeš zpětně zhodnotit Brno?
Byly to úžasné závody se skvělou atmosférou a organizací. Kluci se snaží a jde jim to. Myslím, že díky takovým závodům se supermoto dostává do podvědomí lidí a to je skvělé.

Tento víkend jsi jela závod v rakouském Grainbachu. Jak se Ti tam vedlo?
První den nám pršelo na tréninky a kvalifikaci, takže jsem si vyjela 4. místo a doufala, že bude pršet i na závody, protože jsem se děsila toho, že pustí terén, který byl šotolinový a místy asfalt, takže nic pro mě.

Mokro mi sedí a koresponduje se stylem mé jízdy. Bohužel nepršelo a terén se jel. V první jízdě se mi povedl start, ale šla jsem k zemi právě v tom zmiňovaném terénu, a to hned 2x. Ve druhé jízdě jsem měla kontakt s rakouskou závodnicí a pak mě předjeli ještě další dva jezdci. Doufám, že jsem si smůlu vybrala teď a v Hrušovanech se mi povede o něco lépe.

V rozhovorech jsi zmiňovala pořadatelskou úroveň organizování závodů. Myslíš, že Brno vykročilo správným krokem k dosažení srovnatelné úrovně jako je třeba v Rakousku?
Je těžké srovnávat rakouské mistrovství, které se koná na klasických automotodromech, se závodem v Brně. Každé má něco do sebe. V Brně byla super atmosféra a hodně diváků, ale nebylo tam takové zázemí jako je v Rakousku na automotodromech. Myslím si, že pokud kluci vytrvají a část mistrovství se přesune na klasické závodní okruhy, tak mohou Rakousko snadno přeskočit.

Kde Tě v blízké době uvidíme závodit?
Zúčastním se Mistrovství republiky v Hrušovanech. Je to opět závod pod hlavičkou ČSMS.

Prozradíš nám, čemu se věnuješ ve volném čase, pokud zrovna nesedláš svoji Hondu na supermotu?
Snažím se závodit na koních. Dříve jsem závodně jezdila parkury, ale pak jsem přesedlala na motorky a už nebyl dostatek času na nějaké větší soutěže, takže jezdím jen vybrané lehčí závody. Pokud tedy zbyde ještě nějaký kousek času mezi motorkami a koňmi, tak tento čas věnuji kamarádům a trochu taky škole.. I když s tou školou to zase tak nepřeháním :-D


Foto: archiv Terezy Hallové


Foto: archiv Terezy Hallové

Martin Blahák (mb)

25. 7. 2012

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.