13.05.2013
Poslední ležení v západních Čechách si dal seriál MMČR side ve Stříbře v neděli 12.5.2013. A kdo tam zavítal, určitě neprohloupil. Tak dramatický závod tu ještě nebyl. Suverenita Rozehnalů se rozplynula jak pára nad hrncem. Bronz si překvapivě odvážejí draví bratři Boukalové! FOTO+VYSLEDKY
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChatUž předem plné startovní pole, čítající 21 posádek, dávalo tušit, že ve Stříbře budeme svědky zajímavého poměření sil. Jen bylo škoda, že již bez posádky Diblík-Šnévajs (#52), jež nyní čelí nepřízni osudu (více zde: http://www.motolevel.com/clanek-4081-nicivy-pozar-autodilny-sidecarcross-jezdce-roberta-diblika)

Řádně promočenou trať „Terén Sv.Petra“ z předešlého dne zalila v dopoledních hodinách záře slunečních paprsků, takže pořadatelé mohli kalkulovat i s vysokou návštěvou. Ta se vyplnila z velké části. Jak se však rozjasnilo, tak se také zatáhlo a občas i sprchlo, ale náboji závodu to nikterak neublížilo, naopak...


Jiroušek-Sejk (Nr.88)

Kvalifikace aneb Pudlo-Ureš míří vysoko

Bláto, břečka a zase bláto. Na trati nebylo místečka, kde by nebylo. Proto také do volného tréninku někteří nenastoupili, aby se nezamazali… „Jedeš tak, abys to objel. V té jednokolejce to ani jinak nejde,“ řekl nám Lukáš Pudlo. Přitom jemu se velmi dařilo zajíždět rychlá kola. Překvapivě se se svým spolujezdcem Jiřím Urešem vyloupli na čtvrtém místě a jen potvrdili své slušné časy z předešlých závodů.

Kdo také navázal na dobré výsledky byli zajisté bratři Boukalovi. Přihlížející navíc přesvědčili, že létat umí téměř jako Čmeláci, když přeskakovali dvojitou lavici. Zaujali i Jiroušek-Sejk, ta-tam byla jejich pochmůrná nálada z Horšovského Týna. Ve Stříbře jim to sedlo, když vyjeli sedmý nejrychlejší čas (2:03.320).

TOP 5:
1. Rozehnalové
– 1:51.020, 2. Černý-Musil – 1:55.690, 3. Vejchodové – 1:57.380, 4. Pudlo-Ureš – 1:59.520, 5. Boukal-Boukal – 2:00:040
První jízda: Drama až do konce

Tak napínavý a dramatický průběh první jízdy by nezrežíroval ani mistr hororu Alfred Hitchcock. Tolik zvratů a výměn napříč startovním polem a neúprosnou bitvu o čelní místa jsme dosud neviděli.

Překvapení přinesl hned start rozjížďky, při kterém zůstali viset za hrazdou mistři republiky bratři Rozehnalové. Až z posledního místa se tak vydávali vstříc honbě za tučným ziskem. Na blátě a na vyjeté jednokolejce obzvláště těžký úkol.

Naopak na druhém pólu skvěle odstartovali Černý-Musil, ale ve vteřině v druhé zatáčce vše bylo jinak. „Vzali jsme takovou muldu a ostatní se přes nás přehnali,“ osvětlil nám Lukáš Černý. Na čele se tak usadili bratři Vejchodové a postupně začali ostatním ujíždět. Celých 11. kol vodili všechny za sebou a zaslouženě si užívali prvního fleku.Přitom za jejich zády to slušně vřelo až do cíle. Po stříbrném věnci sahala dravá čtveřice; Pudlo-Ureš, Boukalové, Černý-Musil a Kříž-Chéreau. Nejvíce ze všech tahali Pudlo-Ureš, kteří těžili z výborné pozice po startu.

„Ten se nám povedl perfektně, úkol číslo jedna jsme tady na té jednokolejní trati splnili, pak jsem si říkal, že zvolím tempo, aby Jirka vydržel do konce,“ prozradil taktiku Lukáš Pudlo.
Druhý flek drželi zuby-nehty. Nejdříve tři kola odolávali tlaku Černý-Musil, aby později se jim přilepili na paty bratři Boukalové. Útoky se jim statečně dařilo odrážet. „Čekal jsem, že Boukalové a spol. se přes nás přeženou během chvíle, ale to se nestalo. Nevím proč, ale asi na předjíždění to tady bylo blbí a nechtěli riskovat. Já jsem si jen držel svoji stopu,“ zakončil své líčení Lukáš Pudlo.Z hloubi pole se však zarputile probíjeli Rozehnalové. Ti se rázem ocitli za dravou čtverkou a přehnali se přes ni jako vítr. Nakonec v předposledním kole si podali i bratry Vejchodovy.

VÝSLEDKY 1.jízdy:
1. Rozehnalové (#1), 2. Vejchodové (#148), 3. Pudlo-Ureš (#33), 4. Boukalové (#99), 5. Kříž-Chéreau (#11), 6. Černý-Musil (#40), 7. Wanger-Gábor (#7), 8. Králíček-Vach (#50), 9. Vyšatové (#77), 10. Hájek-Čapek (#35), ...


                                                                                                                                           Foto: Michaela Křížová

Druhá jízda: Boukalové mají nakročeno na bednu!

Rozehnalové již v další jízdě překvapení nedopustili a nic neponechali náhodě. Sice první od startu se drali Černý-Musil a na čele se vytrvale drželi dvě kola, ale pak je pojeli famózní Rozehnalové. Ti si už první místo s přehledem pohlídali, a to s úctyhodným odstupem na ostatní.Více se jiskřilo na třetí pozici, na které se usídlili na ¾ závodu bratři Boukalové. Od 7. kola jim však začali zatápět Wanger-Gábor. Tři kola se mezi sebou řezali, aby nakonec z toho vítězně vyšli pronásledovatelé. Boukalové přesto nemuseli smutnit. I čtvrté místo jim totiž zaručovalo stupně vítězů. Za jejich stoupající výkony v letošní sezoně si to plně zasloužili a je očividné, že pod taktovkou bratrů Čermákových jen rostou.

Naopak smolaři závodu se stali bratři Vejchodové. Neodstartovali nejlépe a následnou stíhací jízdu jim překazila závada na motoru. Dál již nemohli pokračovat, přitom stupně měli na dosah.Válčilo se i o páté místo mezi Hájkem, Králíčkem a Křížem. Šest kol Hájek-Čapek vodili za sebou ostatní, aby posléze po nadměrném tlaku přenechali místo posádce Kříž-Chéreau. Ani Králíček s Vachem nezůstávali pozadu a vrhli se do útoku, nutno dodat, že úspěšném.

VÝSLEDKY 2.jízdy:
1. Rozehnalové (#1), 2. Černý-Musil (#40), 3. Wanger-Gábor (#7), 4. Boukalové (#99), 5. Kříž-Chéreau (#11), 6. Králíček-Vach (#50), 7. Hájek-Čapek (#35), 8. Pudlo-Ureš (#33), 9. Jiroušek-Sejk (#88), 10. Poslušný-Rozhoň (#69), …

Konečné pořadí:
1. Rozehnalové (50b.), 2. Černý-Musil (37b.), 3. Boukalové (36b.), 4. Wanger-Gábor (34b.), 5. Pudlo-Ureš (33b.), 6. Kříž-Chéreau (32b.), 7. Králíček-Vach (28b.), 8. Vejchodové (27b.), 9. Hájek-Čapek (25b.), 10. Vyšatové (22b.)

Kompletní výsledky naleznete pod fotogalerií KE STAŽENÍ.Vícero fotografií z celého závodního dne a všech posádek očekávejte na našich stránkách během týdne...Text: Josef Hejnal (joh)

Foto: Zdeněk Růžička, Josef Hejnal a Michaela Křížová


12.5.2013

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
28.05.2013   21:46
MiraSimek napsal(a):

předmět

Zdravim ze Stribra a dekuji za pochvalu! Priste bude servis jeste lepsi! MOTOLEVEL je vyborny portal a jeho redaktori jsou u nas vzdy vitani!

27.05.2013   15:52
Pepi napsal(a):

DEKUJEME AMK Stribro!

Jeste bych rad pripojil specialni podekovani poradatelum z AMK Stribro za velice ochotne jednani a dobry novinarsky servis, kdy se snazili nam vyjit maximálne vstric! Za redakci Motolevel.com dodatecne DEKUJEME!!!