03.06.2013
Déšť sužoval i čtvrtý podnik MM ČR sajdkár v Horním Újezdě v sobotu 1. 6. 2013. Podmáčený a blátivý terén přivedl nejednoho účastníka k zoufalství. Rozehnalové ale dokázali, že ani bahno je nezastaví v honbě za dalším titulem a suverénně zvítězili v obou jízdách.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Optimistické předpovědi počasí se tak vůbec nevyplnily a i na čtvrtém závodě lilo jako z konve. Ze závodníků se vytvořily bahnité koule, že divák ani nemohl rozeznat, kdo zrovna jede. Další nemilé překvapení přichystali pořadatelé. Na jejich motokrosové trati přibyly dvě rolety, aby se zvýšila atraktivita závodu.Kvalifikace: Kříž-Chéreau na poslední chvíli vystrnadili z bramborové pozice Krotila-Ochtábce

Měřený kvalifikační trénink úchvatně nastartovali Krotil-Ochtábec, kterým se dařilo neztrácet na neoblíbených superkrosových roletách a zajížděli rychlá kola. Přibližně v polovině 30minutového limitu se jim podařilo zajet čtvrtý nejrychlejší čas a dlouhou dobu to vypadalo, že je z jejich neotřesitelné pozice nikdo nevyšoupne. Radost jejich příznivcům zkalili až v poslední vteřině famózní Kříž-Chéreau a „bramborové“ místo jim uzmuli.

Top 5:
1. Rozehnalové
(#1, 1:48.140), Černý-Musil (#40, 1:50.080), Vejchodové (#148, 1:53.680), Kříž-Chéreau (#11, 1:53.920), Pudlo-Ureš (1:54.410)
První jízda: Králíček-Vach zazářili na bahně

Po poledni se spustil pořádný liják, který důkladně rozmočil trať a jezdcům připravil nechtěnou bahenní lázeň. Na klasickém scénáři z minulých závodů však vliv neměl a Rozehnalové dál bezostyšně kralovali, ač až od 3. kola.

První totiž překvapivě odstartovali bratři Vejchodové, ale vedení neudrželi dlouho, jen ¾ kola, než je před cílovou zatáčkou předjeli Černý-Musil. Za to Rozehnalové útočili tentokráte zezadu a počínali si velmi úspěšně. Během chvíle se ujali vedení a pak už jen udržovali bezpečný náskok před druhým Černým a třetím Vejchodou.Na bahně se dařilo také Králíčkovi s Vachem. Po excelentním startu ze třetího místa se vyhecovali k nebývalému výkonu a po pojetí Křížem si pevně pohlídali pátý flek. Za nimi viděli šachovnicový praporek Wanger-Gábor po výživné stíhací jízdě z hloubi pole.

Rozjížďku bohužel také zdramatizoval pád po startu v podání posádky Pudlo-Ureš. Karambol na chvíli uvěznil také Hájka s Čapkem, kteří před sebou kousek hrnuli jejich sajdkáru. Obě dvojice to tak stálo předpokládané umístění. Technické potíže nebo pády se nevyhnuly i dalším sajdkáristům.

Výsledky 1. jízdy:
1. Rozehnalové (#1), 2. Černý-Musil (#40), 3. Vejchodové (#148), 4. Kříž-Chéreau (#11), 5. Králíček-Vach (#50), 6. Wanger-Gábor (#7)
Druhá jízda: Kdo dojede, ten vyhraje...

Závodní podmínky se ještě více zhoršily a trať byla na samé hranici regulérnosti. Bahnitý a značně klouzavý terén si se sajdkáry pohrával jak chtěl a navíc bláto je obalovalo silnou vrstvou. Technika i jezdci trpěli. Rozehnalové i přesto dokázali, že jsou mistři ve svém oboru a zvítězili stylem start-cíl. Senzačně i třetímu nadělili kolo!Jejich tempu se nejvíce blížili jen Černý-Musil, ač s velkým odstupem za nimi. Komu se také povedlo skvěle odstartovat (ze druhé pozice), byli bratři Boukalové a i na blátě předvedli, že za to umí pořádně vzít. Ke konci, když už síly ubývaly, se jim povedlo udržet za zády tvrdě dotírající Wangera-Gábora.

Komu se také závod vyvedl, byli devátí bratři Frintové. „Jsme spokojení. Motorka šlapala, dobrý, akorát byla dvakrát, třikrát tak těžší než normálně,“ sdělil nám Ondřej Frint. Hold zaslouží i všechny další posádky, že i přes nepřízeň počasí nepřestávaly kroužit a rvaly se o výhodnější místa.

Výsledky 2. jízdy:
1. Rozehnalové (#1), 2. Černý-Musil (#40), 3. Vejchodové (#148), 4. Boukalové (#99), 5. Wanger-Gábor (#7), 6. Kříž-Chéreau (#11)Celkově:
1. Rozehnalové (50 b.), 2. Černý-Musil (44 b.), 3. Vejchodové (40 b.), 4. Boukalové (32 b.), 5. Kříž-Chéreau (32 b.), 6. Wanger-Gábor (31 b.)Kompletní výsledky najdete pod fotogalerií KE STAŽENÍ.

Další várku fotografií očekávejte na: http://cirkular.rajce.idnes.cz/Side_Horni_Ujezd_1.6.2013/


(joh)

Foto: Zdeněk Růžička


1. 6. 2013

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
02.06.2013   12:50
Pepi napsal(a):

Big dík pořadatelům z AMK Horní Ujezd

Velmi dekujeme pořadatelum z AMK Horni Ujezd za suprovy a nadstandartni novinarský servis! Specialni dik leti panu reditelovi Vaclavu Severovi, ze nam dokonce poskytl suchou mistnost pro nasi praci!!! Moc si toho vazime!!! Dik patri i casomire, ze nam ihned po zavode poskytla vysledky a pani, co nam je ochotne kopirovala! Jinak musim pochvalit i zazemi, ktere bylo taktez na vysoke urovni, ciste toalety, elektrika, bohate obcerstveni! Proste super!!!