30.06.2013
O prvním prázdninovém víkendu, v sobotu 29.6.2013, se jel další díl MMČR sajdkár v Dlouhé Loučce. Na domácí trati se nenechali zahanbit Rozehnalové a suverénně zvítězili. Na „bednu“ je ještě doprovodilo letošní klasické duo: Černý-Musil a Vejchodové.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Republikový seriál se přehoupl do své druhé poloviny a konečně pátý podnik ozářily sluneční paprsky. Nikoliv shůry, ale z hasičských vozů byla kropena trať, ač prášilo se stejně. Smutný pohled nabízela prořídlá startovní listina s nejnižší letošní účastí. Přicestovalo pouze 16 týmů a to se jejich stav ještě snížil zejména kvůli technickým závadám.KVALIFIKACE: Černý-Musil se hlasitě přihlásili o slovo

Během 30ti minutového limitu měřeného kvalifikačního tréninku se pomalu rodilo překvapení na vedoucím postu. Na něm se na dlouhou dobu usídlili Černý-Musil s nepatrným rozdílem na bratry Rozehnalovy a zdálo se, že při tom zůstane. Poslední vteřiny však rozhodly a pořadí se obrátilo k radosti domácích příznivců. Třetím časem se blýskli Pudlo-Ureš, kteří nadále dokazují, že umí zajet rychlá kola.

TOP 5: 1.Rozehnalové (#1, 2:01.860), 2.Černý-Musil (#40, 2:02.520), 3.Pudlo-Ureš (#33, 2:08.670), 4.Vejchodové (#148, 2:09.320), 5.Kříž-Chéreau (#11, 2:10.980)PRVNÍ JÍZDA: Řežba o 11.místo!

Roli favoritů bezesporu naplnili bratři Rozehnalové, když před svým publikem se pořádně vytáhli. Hned od startu se ujali vedení a každým kolem jen zvyšovali svůj náskok. Suverénně tak zvítězili. Po čtyři kola se jich snažili držet Vejchodové, ale nesměli zapomínat na nebezpečného soupeře v zádech Černého s Musilem. Ti jim nedopřáli chvíli klidu a nakonec je pojeli. Z prostřed pole se prodíral nestárnoucí Kříž se svým francouzským parťákem Chéreau. Jejich vytrvalá jízda jim v cíli vynesla očekávané čtvrté místo.

V úvodu se tvrdě zápolilo i na druhém pólu startovního roštu. Řežba se strhla o jedenáctou příčku, kde se jako vláček za sebou táhli Tyle-Mach, Kučera-Bodeček, Poslušný-Rozhoň, Frintové a Pokorný-Šárka. Pořadí se mezi nimi různě mísilo. Nejvíce zabojovali Frintové až se od zmíněné skupinky úplně odtrhli a s přehledem si kýženou pozici pohlídali. Ohrozit je mohli ještě Kučera-Bodeček, ale po pádu spolujezdce bylo po ambicích.

1.runda:
1.Rozehnalové, 2.Černý-Musil, 3. Vejchodové, 4.Kříž-Chéreau, 5.Pudlo-Ureš, 6.Boukalové (#99), 7.Krotil-Ochtábec (#20), 8.Hájek-Čapek (#35), 9.Krejčíř-Hanulík (#80), 10.Funda-Dlask (#74), 11.Frintové (#22)DRUHÁ JÍZDA: Suverénní Rozehnalové

Druhá jízda se na čelních místech vyvíjela podobně jaké v té první a ani na dalších postech nepřinesla žádné převratné změny. Rozehnalové zase nejlépe vypálili a všem ujížděli. Jen Černý-Musil se marně snažili zachytit jejich tempo, ale bezúspěšně. Rozestup mezi nimi stále narůstal. Třetí pozice náležela bratrům Vejchodových, jež si ji hlídali od startu až do cíle. Atraktivní souboje z předešlé jízdy se až na pár úvodních výjimek nekonaly.

2.runda:
1.Rozehnalové, 2.Černý-Musil, 3. Vejchodové, 4.Kříž-Chéreau, 5.Boukalové, 6.Pudlo-Ureš, 7.Krotil-Ochtábec (#20), 8.Krejčíř-Hanulík (#80), 9.Frint-Frint (#22), 10.Pokorný-Šárka (#55)CELKOVĚ:
1.Rozehnalové, 2.Černý-Musil, 3. Vejchodové, 4.Kříž-Chéreau, 5.Boukalové, 6.Pudlo-Ureš, 7.Krotil-Ochtábec (#20), 8.Krejčíř-Hanulík, 9.Frint-Frint, 10.Hájek-Čapek

Kompletní výsledky pod fotogalerii (KE STAŽENÍ).
V nejbližších dnech připravíme i samostatnou a bohatší fotogalerii...(joh)

Foto: Zdeněk Růžička


29.6.2013

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.