13.07.2013
Do Krásné Lípy u Chomutova se v sobotu 13. 7. 2013 přesunul republikový „kolotoč“ sajdkár a čtyřkolek. Nová trať nejlépe svědčila bratrům Rozehnalovým, kteří s přehledem vítězili. Černý-Musil se na druhé místo zapotili. Bronz senzačně utržili Kříž-Chéreau.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChatJiž v pátek večer hostitelé slavnostně zahájili 6. podnik MMČR side a quad, jehož pořadatelství jim tento rok bylo premiérově přiřknuto, povedeným ohňostrojem a účastníky navíc nasytili grilovaným býkem.

Na závodní den zavládly přijatelné podmínky, slunečné počasí i řádně nakropená trať. Na ní se z jednoho místa na návrší naskýtal kompletní pohled a divákovi tak nemohly uniknout starty, atraktivní skoky či prudké výjezdy a sjezdy.

Jen startovní listina opět nečítala mnoho jmen. Přicestovalo pouhých 16 posádek, přičemž po volném tréninku vypadli ještě Vyšatové pro poruchu na motoru.KVALIFIKACE: Ve zkráceném limitu vévodí listině Rozehnalové


Oproti předcházejícím závodům pořadatelé zkrátili kvalifikační měřený trénink o deset minut. V něm se již tradičně vedlo zajíždět rychlá kola úřadujícím mistrům Rozehnalovým, kteří trénink pojali velmi vážně a svůj čas jen vylepšovali. Jejich jediní zdatní soupeři, Černý-Musil, se snažili jejich náskok o něco snížit. Výsledek, cca 1,5 vteřiny ztráta. Za první pětkou se seřadila trojice Kříž, Wanger a Krotil s přibližně podobnými časy s rozdílem mezi sebou 0,5 až 1 vteřiny.

TOP 5:
1. Rozehnalové (1:45.109), 2. Černý-Musil (1:46.626), 3. Vejchodové (1:50.760), 4. Pudlo-Ureš (1:53.051), 5. Boukalové (1:53.408)
PRVNÍ JÍZDA: Bitva o stříbro


Rozehnalové
nadále pokračovali v bezkonkurenčních výkonech a suverénně splnili roli favoritů i v Krásné Lípě, když ostatní deklasovali o třídu. I druhému totiž nasadili jedno kolo. K jejich dominanci přispělo ale také zaváhání jejich vážnějších konkurentů.

Černý-Musil i Vejchodové totiž zůstali viset na startu a doháněli obrovskou ztrátu téměř jednoho kola. Agresivní a svižnou jízdou se jim podařilo ostatní dohnat a v pátém kole se již ocitli na osmém, resp. devátém místě a směle pokračovali dále.

Mezitím probíhala bitva o stříbro, o které se přetahovali Pudlo-Ureš a Kříž-Chéreau. Na dlouho dobu devíti kol se na něm usídlili prvně zmínění, ale jak síly ubývaly, nakonec je udolali vytrvalí a houževnatí Kříž-Chéreau a v předposledním kole dokonce i “stíhači“ Černý-Musil. Naopak na Vejchodovy si sedla smůla. Po uvíznutí na startu totiž ještě píchli zadní kolo. Po výměně se stačili zařadit na deváté.

1. runda:
1. Rozehnalové (#1), 2. Kříž-Chéreau (#11), 3. Černý-Musil (#40), 4. Pudlo-Ureš (#33), 5. Wanger-Gábor (#7), 6. Boukalové (#99)
DRUHÁ JÍZDA: Závěřečný trhák „lišáka“ Jaroslava Kříže

I ve druhé jízdě diktovali smrtící tempo Rozehnalové. S bezpečným odstupem na druhého Černého a na třetím vzdáleného Vejchodu s přehledem zvítězili.

Napínavé souboje se naopak děly kolem 4. místa, o které se tvrdě prali Boukalové a Wanger-Gábor. Mezi nimi se velmi jiskřilo, ale v posledních kolech nad nimi vyzráli „lišáci“ Kříž-Chéreau. Ti se dnes potkali s nebývalou formou, ověnčenou zaslouženým bronzovým věncem.

I na opačném pólu to zavánělo nábojem. Do top 10 chtěli Pokorný-Šárka i bratři Frintové. Po vytrvalém boji úspěch přeci jen slavili u Pokorných.

2. runda:
1. Rozehnalové, 2. Černý-Musil, 3. Vejchodové, 4. Kříž-Chéreau, 5. Boukalové (#99), 6. Wanger-GáborCELKOVĚ:
1. Rozehnalové (50 b.), 2. Černý-Musil (42 b.), 3. Kříž-Chéreau (40 b.), 4. Vejchodové (32 b.), 5. Boukalové (31 b.), 6. Wanger-Gábor (31 b.)


PRŮBĚŽNÝ STAV:

1. Rozehnalové (300 b.), 2. Černý-Musil (255 b.), 3. Vejchodové (213 b.), 4. Kříž-Chéreau (198 b.), 5. Boukalové (167 b.), 6. Wanger-Gábor (159 b.), 7. Pudlo-Ureš (150 b.), 8. Králíček-Vach (124 b.), 9. Frintové (106 b.), 10. Krotil-Ochtábec (97 b.)

Kompletní výsledky naleznete pod fotogalerií.

Bohatou fotogalerii najdete na:
http://cirkular.rajce.idnes.cz/Side_Krasna_Lipa_13.7.2013/
(joh)

Foto: Zdeněk Růžička


13. 7. 2013

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.