Konec je povzbudivý. Během čtyř dnů jsme na německé rally nasbírali spoustu cenných zkušeností. Samozřejmě jsme při domácí soutěži chtěli na podium, ale po smolné sobotě to nebylo již možné“, říká Wiegand. Při nehodě poškodil svůj vůz ŠKODA Fabia Super 2000 tak, že musel být odtažen do servisní zóny a tam opraven.
Již příští týden se představí Sepp Wiegand na Barum Rally ve Zlíně, dalším podniku seriálu ERC, a zažije premiéru v továrním týmu ŠKODA Motorsport. „Je to skutečně skvělé, opravdu děkuji moc za tuto šanci, chci ji využít, jak nejlépe to půjde“, říká k tomu Wiegand.
V rámci WRC-2 se německý pilot představí dále ve Španělsku od 24. do 27. října.
Rally Deutschland, foto: Škoda Motorsport
Malajsie: ŠKODA navýšila vedení v APRC
ŠKODA navýšila po čtvrtém podniku letošního asijsko-pacifického šampionátu vedení v hodnocení značek. Gaurav Gill s Glenem Macneallem vyhráli v neděli v Johor Bahru v Malajsii všechny rychlostní zkoušky. Gill přebírá vedení v hodnocení jezdců - se 77,5 body vede před týmovým kolegou Esapekkou Lappim, který má na kontě 77 bodů. Finské duo Lappi/Ferm muselo v sobotu ze soutěže z bezpečnostních důvodů po technických potížích odstoupit.
Jak extrémní byly podmínky na uklouzaných tratích banánových a kokosových plantáží na jihu Malajsie ukazuje fakt, že do cíle dojela pouze jedna APRC posádka. Oba piloti na vozech ŠKODA Fabia Super 2000 vyhráli všechny dosavadní soutěže: Lappi vyhrál Na Novém Zélandu a v Austrálii, Gill zvítězil na Nové Kaledonii. Gill byl i přes vedení v APRC spokojený jen částečně: „Včera jsme vedli, než jsem udělal chybu a ztratili zde šanci na celkové vítězství. Za to jsem tvrdě zaplatil, ale přesto jsem mohl získat body do hodnocení značek. Teď musíme společně pracovat na tom, abychom získali titul.“
Týmový šéf Pavel Hortek dodává: „Věděli jsme, že zde budou extrémně náročné podmínky, což se také potvrdilo. Naštěstí jsme díky vývoji soutěže měli šanci navýšit vedení v hodnocení značek.“ Lappi dostane šanci na reparát hned další víkend. Na Barum Rally ve Zlíně bude s továrním týmem ŠKODA Motorsport startovat premiérově v ERC. „Už se moc těším na start na domácím podniku pro značku ŠKODA“, říká Lappi před dlouhou cestu do Evropy.
Příští APRC soutěž se koná 28. – 29. srpna v Japonsku.
TZ týmu Škoda Motorsport
25. 8. 2013