07.09.2013
Otázku budoucnosti svého potomka řeší každý rodič, což je naprosto přirozené. Když slyšíte o motorkách, bojíte se ceny a také toho, že není kde se to naučit a kde s tímto sportem začít... Tak přesně tohle už není pravda.
ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

V České republice se o pravý opak snaží SMRŽ Academy, organizace, která úspěšně funguje bezmála půl roku. O vašeho kluka / holku se postarají profesionálové v oboru a kupodivu to nestojí moc peněz! Není vůbec důležité, jaký koníček si vaše díte vybere a čemu se bude v životě věnovat. Důležité ale je, aby to dělalo správně, bezpečně a hlavně ho to bavilo.

Co si od toho projektu slibují samotní tvůrci?
František Špale (zakladatel 1. Českobudějovického Motoklubu):
Jsem rád, že se nám náš záměr založit Smrž Akademii naplnil zejména proto, že se potvrdil zájem rodičů a dětí o silniční motocyklový sport. Jsem přesvědčen, že naše práce přispěje k výběru opravdových talentů v tomto sportu a objevíme mezi nimi nové silniční jezdce, kteří se jednou stanou úspěšnými silničními motocyklovými závodníky. Začátky v silničním motocyklovém sportu jsou vždycky náročné. Tak tomu bylo, když začínali Jakub a Matěj a je tomu tak i u našich jezdců ve Smrž Akademii. Rozdíl vidím v technice, kterou  mají naši současní jezdci a jaká byla, když začínali Jakub a Matěj. Zatím co v té době jsme techniku vyráběli doslova na koleni, dnes ti současní mají veškeré zázemí, připravenou techniku, odborné a zkušené trenéry, kteří se jim mohou plně věnovat.

Martin Smrž (otec Kuby a Matěje): Po prvních lekcích jsem byl na rozpacích, protože už jsem zapomněl, kolik hodin bylo zapotřebí, než kluci s kterýma jsme začínali před dvaceti lety začali trošku závodit. A zdálo se mi, že těmto to tak trošku nejde. Teď, po první etapě, už to vypadá k světu. Z jedenácti kluků by měli 3 na podzim nastoupit do závodů, ostatní, vzhledem k věku budou pokračovat v akademii. Pokud dokážeme k závodění přivést ročně kolem třech dětí, můžeme si říct, že jsme něco pro českou silnici udělali.

Kuba Smrž (BSB Superbike): Jsem osobně rád, že se konečně začalo něco dít a cíleně pracovat s těmi nejmladšími. Je to sice běh na dlouhou trať a je hodně aspektů, které ovlivňují motocyklové závody. Tudíž nemůžeme zaručit, že budeme mít z každého druhého kluka úspěšného reprezentanta, ale jsou vidět veliké pokroky a doufám, že za pár let uvidíme někoho z "našich svěřenců" na mezinárodních závodech. Jsem z generace, kde nebylo možné čerpat ze zkušeností jezdců na světové úrovni a ke všemu se musel člověk dopracovat sám. A o to mě víc těší, že můžeme ta léta dřiny a objevování zúročit na začínajících závodnících."

Matěj Smrž (IDM Superbike): Hlavním cílem našeho snažení je, podělit se o zkušenosti, které jsme nasbírali během té dlouhé doby, co se motocyklovému sportu věnujeme. Všechno jde dneska zaplatit, ale zkušenosti si koupit prostě nejde. Talent lze pouze najít a pracovat na něm, ale i bez něj je možné dosáhnout úspěchu. O techniku se postaráme my a rodiče to stojí pár korun, minimálně v začátcích, kdy ještě ani prckové neví, jestli je motorky chytnou. Nevymysleli jsme patent na tvorbu Rossiho, Biaggiho a podobné talenty, ale máme všechno k tomu, abychom dětem maximálně usnadnili začátky. Je to obrovská odpovědnost, hlavně pro rodiče. Pro děti samotné to musí být především zábava, což je stará známá věc. Pan Špale učil mého tátu, táta vychoval nás dva s Kubou a my už dneska máme svoje děti. Sebevědomě si troufnu tvrdit, že lepšího učitele si začínající závodník v naší republice přát nemůže.

Je to snadné. Máte-li zájem o to, aby váš junior zkusil jízdu na motorce, můžete kdykoliv navštívit výcvikovou hodinu. Pokud neprší, jezdí se každé úterý na českobudějovickém cvičišti u budovy ÚAMK od 16:00 do 18:00. Veškeré aktuální informace o výcvikových hodinách můžete také sledovat na facebookovém profilu SMRŽ Academy.

Zdroj: TZ Smrž Academy

7. 9. 2013

ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.