16.12.2013
Čerstvý freestyle motokrosový vícemistr světa Libor Podmol je zvyklý zpravidla každý den fanoušky informovat prostřednictvím sociálních sítí - Facebook, Twitter, Instagram o svých radostech i strastech. Proto není divu, že na sebe ani tentokrát nenechal dlouho čekat jeho včerejší komentář sobotního finále MS FMX - Night of the Jumps v bulharské Sofii. A aby to nebylo jen o čtení, přidali jsme galerii jeho fotek z finálové noci a ještě jednou také VIDEO highlights.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat


"Tak mistrovství světa 2013 je za mnou. Jak možná víte, skončil jsem 2...tedy vícemistr. No jo, mistr to není, ale i tak lepší býti druhý, než-li 3., že? Asi jsem si to prohrál mojí crashí v Liberci, což mě štve. Gratulace teamovému kolegovi a kámošovi Davidovi Rinaldovi... Ale byl ten poslední závod divnej... Kvaldu jsem byl druhý a David 3.... Finále startoval přede mnou a zajel výborně až na poslední doskok, kde nedobrzdil a vyslal to do hrazení... Body mu to sice neubralo, ale za to ho dávali na nosítka s rozdrcenou rukou a zlomenou nohou... A já potom startoval moji finálovou jízdu. Věděl jsem, že "mistrem už být nemůžu, kámoš se rozsekal, já chtěl na dovolenou, poslední měsíc a půl žádný trénink, za 5 víkendů 2 zranění a jedná slušná angínka,"... tyhle faktory udělaly z mého ježdění pro mě celkem trápení... Předposlední 4 triky byly tak tak odjeté... před mým posledním skokem mi nějak tak došlo, že už se mi nechce riskovat... no a tak jsem skočil rovně... Na vyhlášení chyběl David, jelikož byl v nemocnici... A ani šampanský nám nestříkalo, asi málo bublinek. No prostě divnej event. Tak a od zítra konečně svátky a odpočinek. Přeju všem veselé Vánoce a mějte se rádi.""So 2013 FMX World Championship is over. I got 2nd. So i am viceworld Champion...again (yes, i know its "kind of" funny...). Well still better be second than third right? I gues i loose titel by my crash in last GP in Czech/Liberec. Big Congratulation to my good buddy, teammate, friend... David Rinaldo and welcoming him in world champs club.

Last event in Bulgaria was strange... lost my bags on the way there, strugling with bike in practice and no bags, luckily one my buddy fly from Prague bringing me spare set of gear. Quali i took 2nd place and David 3rd, so Final run he started in front of me, did a great run and i have no chance to take titel home...but his last jump he didn´t brake it well and hit wall... didn´t cost him any points, but he was leaving arena in Ambulance with broken wrist and leg...So than i start my final run and i knew: "Can´t win titel anymore, my friend is hurt, i wanna go vacation, last month and half no practices, in 5 last weekend 2 injuries and 1 pretty strong angina.." Those facts just made riding being no fun, last 3 jumps i was already danger for myself... so i figured out i don´t want to risk anymore that day... So i jump straight and no trick in my last jump... Podium was weird, David was not there and even Champagne bottle didn´t explode... (propably not enough bubbles).

Just a strange end of season... Wishing to my boy David speedy recovery, send him some positive vibes please everyone and I´m a bit angry to him cause we promised we gonna party together last night... but he went to party with Bulgarian Doctors and sisters in hospital... No good brother! So just a very strange event... Well anyway, I am wishing everyone merry X-mas and peacefull time on holidays..."


Sledujte Libora Podmola na FB díky jeho stránce Libor Podmol FMX Rider

a třeba ho i "followujte" (následujte) na Instagramu @liborpodmol

 

Stručná reportáž z finálového večera je ZDE.


Foto: Nightofthejumps.com


(luh)

16. 12. 2013

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.