27.04.2014
V Horšovském Týně pokračoval v sobotu 26. 4. 2014 další díl MMČR sajdkár. Ve vypjatém závodě se nejlépe dařilo nově složené posádce Rozehnal-Kälin, jenž po suverénních jízdách brala vítězství. Holeshotům ovšem vládli Vejchodové!
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Nepříznivá předpověď meteorologů, kteří hlásili na víkend dešťové přeháňky, se naplnila jen z části. Většinu dne bylo slunečno. Až na druhou jízdu se zatáhlo a celou ji propršelo. Pořadatelé se i tak činili, aby jejich technicky náročná trať byla v co nejlepší kondici a aby se na úvodní jízdy tolik neprášilo. Na závodní odpoledne tedy zavládly téměř optimální podmínky, které ještě podepřela i poměrná jezdecká účast. Sice nebyla taková jako v Mohelnici, i přesto se do Horšovského Týna vydalo 19 posádek sajdkár.

Ve startovní listině „republiky“ zajisté zaujaly dvě jména, Josef Peták a Petr Lundák, českoslovenští mistři sajdkárkrosu z 80. a 90. let. V současnosti spíše kralují v Poháru veterán side, ale své tužby a choutky zase zkusit „mistrák“ prostě již nemohli potlačit.

Již ranní tréninky ale zamávaly s počty. Po jednom doskoku vypadl ze sajdkáry Hranického jeho spolujezdec Stránský, což si vyžádalo zásah zdravotníků. Výsledek? Pohmožděné koleno.KVALIFIKACE: Vošahlík-Ochtábec atakují první pětku!

V měřeném tréninku si nejlépe počínali Černý-Musil, kteří již od rána neponechávali nic náhodě. Svojí razantní jízdou se snažili vydobýt výsostné právo na volbu místa na startu. Jen o půl vteřiny za nimi se jejich času přiblížili Rozehnal-Kälin a o vteřinu a půl Diblík-Gábor. Podobné časy na špici předvídaly, že v závodě se bude jednat o vyrovnané partie. Komu se až nevídaně podařilo vyletět pořadím vzhůru, byli Vošahlík-Ochtábec. Trať projeli natolik svižně, že směle mohli konkurovat nejlepší pětce.
I novým nadějím sajdkárkrosu bratrům Hrochovým i Boukalovým se vedlo obstojně, že obě dvojici zajeli téměř shodný čas na sedmém, resp. osmém místě. Upozornili, že i mezi nimi se bude schylovat k velkému souboji.

TOP 6: 1. Černý-Musil (1:56.873), 2. Rozehnal-Kälin (1:57.554), 3. Diblík-Gábor (1:58.646), 4. Vejchodové (2:00.632), 5. Pudlo-Sejk (2:01.623), 6. Vošahlík-Ochtábec (2:02.535)PRVNÍ JÍZDA: Bleskový Vejchoda, vítězný Rozehnal

Letos jsou závody sajdkár nesmírně vyrovnané a bojuje se o každý metr trati. Nejinak tomu bylo i v první jízdě v Horšovském Týně.
Ve startovním chumlu se nejlépe zorientoval Vejchoda, když vypálil jako kulový blesk a za svými zády zanechal Pudla, Černého i Rozehnala. Tím si zadělal na výhodnou, vedoucí pozici, jež celých pět kol držel ve své režii.

Za ním přitom probíhal ostrý souboj mezi druhým Pudlem a Černým. Jeli téměř kolo na kolo, přičemž Černý neustále dotíral, až se mu nakonec povedlo Pudla udolat. Do popředí se drali i Rozehnal-Kälin a Diblík-Gábor, kteří si Pudla se Sejkem taktéž úspěšně podali, a společně s Černým se hnali za Vejchodou. Ten si na čele vybudoval mírný náskok a suverénně nikým neohrožován zatím dominoval. V tu chvíli ale přišel nečekaný zvrat. V zatáčce po skoku lavice si to zašlápl a následoval propad pořadím.Jeho chyby bez váhání využili supi za ním. Na čele ho vystřídal Černý s Musilem, které nebezpečně stíhali Rozehnal-Kälin. V těsném závěsu se nerozlučně drželi za sebou. Rozehnal střídal jeden útok za druhým, než se mu po pěti kolech podařilo předjetí při výjezdu z cílové „rovinky“ a ujal se vedení. S přehledem ho udržel až do konce. Ani druhého Černého nikdo neohrožoval, ač pomalu ho začínal dojíždět Diblík s Gáborem. Na stavu se už nic nezměnilo.

Zatímco Vejchoda ztrátu již nedokázal dohnat a skončil pátý. S odstupem za ním se drželi bratři Boukalové, kteří i v Horšovském Týně potvrdili svou stoupající formu. Jejich jízda nepostrádala tu správnou jiskru.

V úvodu se také blýskli Vošahlík-Ochtábec. Snažili se totiž navázat na slibný výsledek z kvalifikace. Už od startu se vtěsnali na šesté místo. Pak se sice o jednu příčku propadli, ale tahali ze všech sil. V jejich rozletu je přibrzdil až pád, po němž již nepokračovali.

Zajímavě se soupeřilo i za nimi, kde se do sebe pustili Vrátný-Hotový a legendy, bratři Křížové, kteří to svým soupeřům nemínili nikterak ulehčit. Zůstalo však jen u náznaků předjetí. Tandem Vrátný-Hotový se prostě nenechal rozhodit a jen přesvědčil, že jejich sehranost je natolik vynikající, že se neustále posouvají dopředu.

Výsledky 1. jízdy:
1. Rozehnal-Kälin (#1), 2. Černý-Musil (#40), 3. Diblík-Gábor (#10), 4. Pudlo-Sejk (#33), 5. Vejchodové (#36), 6. Boukalové (#99), 7. Vrátný-Hotový (#87), 8. Křížové (#11), 9. Hájek-Čapek (#35), 10. Wanger-Wanger (#7)


  

DRUHÁ JÍZDA: Vysoké nasazení Diblíka a Gábora přináší své plody

I druhá jízda neztratila nic na lesku, ač na první pozici suverénně vládl Rozehnal. Přitom excelentní start si zopakoval Vejchoda a svým bleskovým nástupem před Rozehnalem a Pudlem podruhé vytřel všem zrak! Řidič Tomáš Vejchoda je prostě jezdec bez nervů.

Během úvodního kola se ale přeci jen do čela prosadil Rozehnal s Kälinem, kteří nasadili takové tempo, jakému stěží mohl někdo stíhat. Navíc jejich největší rival Černý jim situaci ulehčil, když po druhém kole musel odstoupit. Situace v popředí se tedy začala vyvíjet jednoznačně ve prospěch Rozehnala. Na druhého Vejchodu si postupně vybudoval úctyhodný náskok. I Vejchodové 2/3 závodu neměli s nikým starosti. Mírný náskok na třetího Pudla byl dostatečný.Nebezpečí ovšem číhalo v pozadí, kde se Diblík-Gábor propracovávali pořadím výše. Jejich agresivnější styl jízdy značně platil na soupeře před nimi. Někdy se i jiskřilo. Jejich vysoké nasazení jim přineslo úspěch. V osmém kole se zavěsili za druhého Vejchodu a nedali mu chvíli oddychu, dokud ho v předposledních kolech neudolali. Pro sebe si tak zajistili stříbro, Vejchodům zbyl bronz a na Pudla se Sejkem čtvrtý flek.

Na pátém se překvapivě, ale po zaslouženém výkonu ocitli Vrátný-Hotový. I v druhé jízdě se předvedli v nejlepším světle.
Pozornost ovšem na sebe strhli po heroické jízdě, zakončené devátým místem, Peták-Lundák. Před jejich odvahou a výdrží musí každý smeknout. Ze svého jezdeckého umění nic nezapomněli.

Výsledky 2. jízdy:
1. Rozehnal-Kälin (#1), 2. Diblík-Gábor (#10), 3. Vejchodové (#36), 4. Pudlo-Sejk (#33), 5. Vrátný-Hotový (#87), 6. Vošahlík-Ochtábec (#20), 7. Poslušný-Rozhoň (#69), 8. Hroch-Hroch (#82), 9. Peták-Lundák (#177), 10. Wanger-Wanger (#7)
CELKOVĚ:
1. Rozehnal-Kälin (50 bodů), 2. Diblík-Gábor (42 b.), 3. Vejchodové (36 b.), 4. Pudlo-Sejk (36 b.), 5. Vrátný-Hotový (30 b.), 6. Černý-Musil (26 b.), 7. Hroch-Hroch (23 b.), 8. Poslušný-Rozhoň (22 b.), 9. Wanger-Wanger (22 b.), 10. Hájek-Čapek (21 b.)

Kompletní výsledky naleznete v příloze pod článkem!


Na reportáž ze závodů čtyřkolek se můžete podívat na: http://www.quadrace.cz/


Další závod MMČR side a quad se pojede 8. 5. 2014 v Ledči nad Sázavou. Těšíme se na viděnou!


(joh)
Foto: Zdeněk Růžička


26. 4. 2014

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.