31.08.2014
Poslední srpnový víkend se konal další podnik MMČR side v Ředhošti v sobotu 30. 8. 2014. Tentokráte se jel závod družstev, který se nezapočítává do celkového pořadí mistrovství, ale rovnou se zde vyhlásí mistři za tento závod. Vítězství po roce znovu slavilo družstvo ve složení Rozehnalové, Vejchodové a Diblík-Gábor.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChatDo Ředhoště přijelo celkem 10 tříčlenných družstev a okořenila ho i účast ze zahraničí. Zajímavé bylo, že Jawa racing team tvořila australská posádka, která přijela na krátkou dovolenou do Evropy. Během ní stihla také účast na závodě MS sajdkár ve Švýcarsku a měla chuť si zazávodit i u nás.

Ráno slibovalo pěkné počasí, a to se také na dopoledne vyplnilo. Na první start čtyřkolek zapršelo, že musel být odložen závod side asi o půl hodiny. Voda se lila tak hodně, že musela být zkrácena trať, ale závod se uskutečnil.


PRVNÍ JÍZDA skupin A a B: Parakotoul Hájka s Čapkem a vítězství Rozehnalů
Po objetí zahřívacího kola a vyrovnání sajdkár na startovní rošt nejlépe odstartovali Rozehnalové před Pudlem, Morchem a Černým. Již po prvním kole se Černý posunul na třetí pozici a začal dotírat na Morcha. Parádní kousek předvedl na cílovém skoku Hájek s Čapkem. Při seknutém plynu u motorky zavelel ve skoku opustit stroj. Následoval pád do veliké kaluže, takže Hájek s Čápem nám kromě parádního letu ten den již více nepředvedli. Po druhém kole již bylo pořadí následovné. Vedení držel s přehledem Rozehnal pronásledovaný Černým, který měl chuť na prvenství a začal dotírat, jak se dalo. To se mu vymstilo v pátém kole, kde si v levotočivé zatáčce zašlápl motorku a propadl se o 3 místa směrem dolů, než se mu povedlo motor našlápnout. Pohodově jedoucí Morch si začal hlídat druhou pozici, ale to se mu vedlo jen do té doby, než se na něj začal dotahovat rozjetý Diblík. I přes velkou snahu se mu ale Morcha nepovedlo předjet, že v cíli bylo pořadí následovné: Rozehnal, Morch, Diblík, Černý, Pudlo a Wanger. To byly posádky, kterým zůstal plný počet kol.


DRUHÁ JÍZDA skupin B a C: Německý triumf!Start do druhé jízdy nejlépe vyšel německé posádce před našimi Vejchody a Vošáhlíkem, který zde předváděl krásný závod již v kvalifikaci a ukázal, že i s ním se musí počítat. Pět posádek v čele doplňoval Vrátný s Diblíkem, kterému se pátá pozice vůbec nelíbila. Snažil se proto všemohoucně Vrátného dostat na kolena, což se mu v prvním kole povedlo. Těchto pět posádek si vytvořilo malý rozestup a pak následoval vláček, kde společně jely přibližně stejně vyrovnané posádky, vedeny Janoušky a Boubíny uzavírajíce. Zde se odehrálo několik soubojů mezi Kalinovským, Janouškem, Křížem, Poslušným, Vošahlíkem, Boukalem a Pokorným. Prvenství si před dotírajícím Diblíkem ohlídal Morch a třetí za nimi se v cíli objevil Vejchoda.


TŘETÍ JÍZDA skupin A a C: Černý využil chyby RozehnalaAni třetí jízda nenudila. O dramatičnost se zde ve druhém kole postarali Vejchodové, kterým v zatáčce zhasl motor a měli po nadějích na krásné umístění. Rozehnalům jako vždy vyšel start a sypali se za prvenstvím. Jejich plány jim hodlal překazit Černý s Musilem, kterým se nakonec trpělivost vyplatila, jelikož i mistr tesař se jednou taky utne. V jedné pravotočivé zatáčce se Rozehnalům sekla motorka v koleji a Mára se obloučkem poroučel k zemi. Toho využil Černý a pelášil pro plný počet bodů. To se mu nakonec povedlo a cíl proťal jako první. Za ním s odstupem dojel Rozehnal, Pudlo, Kříž, Vrátný a Wanger. Pěkný výkon zde podal Králíček s novým spolujezdcem Vybíralem. Bylo vidět, že skoro po roční pauze nic nezapomněl. V závěru jim sice docházely síly, ale bojoval jako před lety.Konečné pořadí:


1. STR TEAM ROZEHNAL (Rozehnalové, Vejchodové, Diblík-Gábor)
2. QAMA motorsport club (Pudlo-Sejk, Morch-Godau, Vošahlík-Ochtábec)
3. ACCR2 AMS Jawa racing team (Černý-Musil, Robinson-Anthony, Vrátný-Šnévajs)

Kompletní výsledky najdete pod článkem!Text a foto: Zdeněk Růžička

31. 8. 2014

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.