05.10.2014
V Horním Újezdě, kde se jel v sobotu 4. 10. 2014 poslední závod MMČR side 2014, dovršili Vejchodové úspěšnou sezonu ziskem titulu vicemistrů ČR! Stačilo jim k němu třetí a čtvrté místo. Novopečení mistři Rozehnalové si zase na konec nadělili dvě vítězství a rozradostnili svůj početný fanklub.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChatVše se odehrávalo před důstojnou diváckou kulisou. Samozřejmě, že největší přízně se dostalo moravským borcům, jelikož jejich fanoušci to mají přeci jenom blíže. Mezi nimi se pohyboval i čestný host, Miroslav Halm, slavný náš motokrosař. Zavládla tak správná atmosféra, nasycená napětím a nervozitou, jak se vše semele. Počasí navíc nahrávalo dobrým závodů, jelikož zůstalo jen u zatažené oblohy.


KVALIFIKACE: Nepolapitelní Rozehnalové a na stejné vlně naladěný Pudlo a Čermák

Do bojů o startovní místa v posledním závodě sezony se všichni patřičně vložili, aby zajeli co nejrychlejší kolo a získali výhodu lepší volby. Rozehnalové ani po zisku dalšího titulu, na který dosáhli již minulý týden v Kaplici, nic nevypustili, právě naopak. Jejich profesionální přístup a svědomitost, že za nimi dorazilo mnoho fanoušků, jim nedovolilo se jen tak povozit. Proto v měřeném tréninku udělali nejlepší čas a s 1,5 vteřinovým rozdílem na druhého Černého. Ostrými koly se oháněli zástupci o titul vícemistrů. Diblík, jenž byl povzbuzován skupinou svých nejvěrnějších příznivců, to rozjel již ve volném tréninku. V kvalifikaci pak nasadil třetí čas. Ani Vejchodové nezaostávali. Tento čtyřlístek favoritů pak uzavírali Pudlo-Sejk a Čermák-Gábor.

TOP 5:
1. Rozehnalové (1:49.440), 2. Černý-Musil (1:50.970), 3. Diblík-Gábor (1:53.090), 4. Vejchodové (1:54.080), 5. Pudlo-Sejk (1:55.110)PRVNÍ JÍZDA: Začátek měl ten správný šmak!Až neobvykle zaplněná místa podél trati diváky, hučící pokaždé při projetí sajdkáry, vybičovala závodníky k razantní jízdě na krev a do posledního dechu. Správné drama a napětí panovalo již po odstartování první jízdy. V tlačenici o vedoucí místo v první zatáčce se vedle Vejchody a Rozehnala prosadil Černý, který se ho ujal s plnou parádou. Sajdkárkrosoví nadšenci si mohli mlaskat, jelikož se opakoval průběh z minulého týdne. Černý první, na něj těsně nalepený Rozehnal a s rozestupem za nimi Vejchoda, Diblík a Pudlo. V tu chvíli všem krevní tlak vystoupal na nejvyšší míru a s otevřenou pusou povzbuzovali vášnivě své oblíbence.Bitva o čelo se smrskla na duel Černý versus Rozehnal. Sedm kol se drželi přilepeni těsně na sobě. Černý si nebezpečné pasáže vykrýval a v zatáčkách uzavíral prostor k předjetí. Každým kolem se ale na něj tlak ze strany Rozehnalů stupňoval, až dostoupil k vrcholu, že nakonec podlehl. Od osmého kola se již Rozehnalové vyjímali na čele a začali poodjíždět. S přehledem zvítězili. S odstupem za nimi dojeli Černý-Musil a po nich se značnou ztrátou i třetí Vejchodové, kterým šlo o vicemistra.

Další uchazeči o tento titul, Diblík-Gábor, se sice v prvních třech kolech chytli výše zmíněné trojice. Pak si to ale v jedné ze zatáček zašlápli a Pudlo s Čermákem je předjeli. Oběma to ale v průběhu oplatili, ač než dojeli Pudla, pár kol obkroužili. Mezitím asi nejvíce poutala pozornost skupinka bojující o sedmou příčku, Janouškové, Vrátný-Šnévajs, Vošahlík-Ochtábec a Boukalové. Z nich za to nejvíce tahali právě Vrátný se Šnévajsem, ač do konce jim byli v patách Janouškové, kteří se v Horním Újezdě prezentovali ve velmi dobrém světle.

Výsledky 1. jízdy:
1. Rozehnalové, 2. Černý-Musil, 3. Vejchodové, 4. Diblík-Gábor, 5. Pudlo-SejkDRUHÁ JÍZDA: Rozehnalové udělali vítěznou tečku za úspěšnou sezonouDruhá jízda již takové drama o čelo nepřinesla. Své dominantní postavení v českém sajdkárkrosu jasně potvrdili Rozehnalové, když od startovacího žebříku vypálili jako první, za dvě kola setřásli dotírajícího Černého a nasměřovali si to k dalšímu suverénnímu vítězství. Již od počátku byl jasný pravděpodobný výsledek.

Pódium navíc doplnil třetí Diblík, když se mu v úvodním kole povedl předjížděcí kousek na roletách, kdy přeskákal Pudla i do té doby třetího Vošahlíka. Zařadil se tím na třetí pozici, kde se dostatečně obrnil. Hlavní favorité si tak svá místa bedlivě pohlídali. Čím více ujetých kol přibývalo, tím větší mezery se mezi jednotlivými posádkami vytvářely.Jen souboj o čtvrté místo mezi Pudlem a Vejchodou se vymykal, když tito dva se na dlouhých osm kol do sebe zarytě zakousli. Vejchoda to zkoušel na svého soupeře ze všech stran, až se nakonec dočkal a skulinku na předjetí přeci jen našel. Cílem tedy za bujarého potlesku „tribun“ prolétli Rozehnalové, se ztrátou za nimi Černý-Musil a s odstupem třetí Diblík-Gábor. Čtvrtým Vejchodům stačil bodový přínos z Horního Újezda k zisku titulu vicemistra ČR!

Výsledky 2. jízdy:
1. Rozehnalové, 2. Černý-Musil, 3. Diblík-Gábor, 4. Vejchodové, 5. Pudlo-Sejk
Celkově:
1. Rozehnalové (50 b.), 2. Černý-Musil (44 b.), 3. Diblík-Gábor (38 b.), 4. Vejchodové (38 b.), 5. Pudlo-Sejk (32 b.)


Konečné pořadí seriálu MMČR 2014:

1. Rozehnalové ………….. 438 bodů
2. Vejchodové …………... 318 b.
3. Diblík-Gábor …………. 310 b.
4. Černý-Musil …………... 309 b.
5. Pudlo-Sejk …………..... 297 b.

Kompletní výsledky naleznete pod článkem!


Česká sajdkárkrosová sezona tedy skončila. Nyní se zraky nás všech budou upínat na Mistrovství Evropy v družstvech v holandském Markelo ve dnech 11. - 12. 10. 2014, kde nás budou zastupovat Rozehnalové, Černý-Musil a Vejchodové!


(joh)
Foto: Zdeněk Růžička a Josef Hejnal


5. 10. 2014

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.