12.01.2015
Co by byly závody bez fanoušků, jejich fandění a podpory týmů, takové si snad ani nelze představit... Jejich burcování, skandování a řinčení podél trati je pro každého závodníka velmi povzbuzující, a tak je nechce zklamat, a proto nic nevypustí. Naopak ho to nakopne k maximálnímu výkonu...
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Fanoušci se také formují do různých táborů či fanclubů podle toho, jakému týmu drží pěsti. Tím jde samo sebou ruku v ruce i rivalita mezi nimi. V nedávné minulosti až do současnosti můžeme vypozorovat, že takové největší fancluby v sajdkárkrosu se utvořily především okolo bratrů Rozehnalových a Čermákových, tedy dlouholetých rivalů.

Pojďme se nyní podívat zorným úhlem na jednu skupinu z nich a vyseknout jim velikou poklonu! Přednostně jsme si vybrali právě fanclub bratrů Rozehnalových. O něm nám zasvěceně povyprávěla jeho aktivní členka Irena Rischawá, která hovoří o jeho počátcích, nepomíjí největší boom, ale i co vše už uspořádali. Níže si navíc můžete prohlédnout bohatou fotogalerii, jak ten čas podél tratí letí...„Největší rozkvět fanclubu byl po prvních titulech kluků, kdy se jen rozrůstal a ve své činnosti byl velmi aktivní a kreativní. Malovaly se různé plachty a povzbuzující hesla pro kluky. Nechali se dělat vlajky či bannery. Kluci pak proto pro své věrné jako první začali dělat trička, plakáty, samolepky a různé suvenýry. Každý jejich fanoušek tak koupí podpořil svůj tým. Mnoho nadšenců jezdilo na každý závod sajdkár po celé republice. Pamatuji si, že se jezdilo 6-8 narvanými auty. Největší účast dorazila vždy na poslední závod, aby společně s kluky slavili získaný titul. S fanclubem jsme několikrát vyrazili i na mistrovství světa sajdkár. Podařilo se nám sehnat a naplnit dvakrát autobus na MS v Německu,“ pověděla nám Irena Rischawá.

O své velikosti i věrnosti dal fanclub také velmi vědět při hlasování v anketě o nejlepšího sportovce Olomouckého kraje. Díky hlasům jeho členů a příznivců ji bratři Václav a Marek Rozehnalovi několikrát po sobě vyhráli. Je tedy až neuvěřitelné, jaké se těší tito naši nejlepší sajdkárkrosaři na Moravě obliby.Oddanost a věrnost svých fandů proto náležitě oceňují, když vždy na konci sezony pro ně pořádají večírek v Troubelicích, aby jim poděkovali za jejich podporu. Mechanik ,,pan Pípa“ zase dělá už tradiční ohňostroj. Ale ani fanclub v organizování posezónních akcí nelení. „Každoročně pořádáme po novém roce Sajdkárkrosový ples fanclubu. A to ne nějaký ledajaký. Vyhlášená je tombola, jejíž výtěžek vždy pomůže klukům se startem do nové sezóny. Dále vždycky naši členové připraví vtipnou scénku v převlecích. Jednou dokonce i Labutí jezero...,“ prozradila nám Irena Rischawá, která se vyjádřila i k té otřásané rivalitě s fanclubem Čermáků.„Na trati každý fandil svému týmu, takže jakási řevnivost mezi námi byla, ale jak se večer sedlo ve stanu, byla nějaká rivalita tatam. Možná i moravská medicína a pohostinnost stmelila mnohem větší soupeře a také pomohla navázat dlouhodobá přátelství, které na závodech vznikly. A platilo, že na MS oba tábory svorně přály všem českým barvám. Bylo a je mezi námi přátelství. Takže vždycky jsme se rádi spolu bavili.“


Nezbývá než dodat, že je jen dobře, že český sajdkárkros má takové tolerantní a slušné fanoušky, kteří přispívají k správné atmosféře na závodech!


Za spolupráci na vytvoření tohoto článku a za poskytnutí fotografií velice děkuji Ireně Rischawé.
V příštím díle našeho „Okénka“ se můžete těšit také na fotografie i pár slov o fanclubu bratrů Čermákových!
(joh)
Foto: archiv Irena Rischawá a STR team Rozehnal


12. 1. 2015

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.