07.06.2015
Stelpe, 7. 6. 2015. Bax-Stupelis se po vítězství na GP Lotyšska ve Stelpe dostávají do čela průběžného pořadí seriálu MS sajdkár 2015! Top 10 zde uzavírali bratři Rozehnalové. Bodovali ovšem i další tři naše posádky - Vejchodové, Diblík-Gábor a Černý-Musil. Za sebou máme ale asi nejnáročnější a nejskákavější GP.
sidecarcrossSidecarcross

PRVNÍ JÍZDA: Bezkonkurenční Bax-Stupelis

Na výborný výsledek z kvalifikace Bax-Stupelis navázali hned v prvním dějství GP, které jednoznačně ovládli. Od startu až do cíle měli vše pevně ve svých rukou. Vypracovali si takový náskok na čele, který pohodlně uhlídali až do úplného konce. Za nimi se dlouhou dobu drželi Willemsen s Baxem, Hendrickx s Mucenieksem a Giraud s Mussetem. V závěru se stihli ještě mezi sebou prostřídat. Bax vyhrál, druhý dojel Hendrickx a třetí místo ubránil Willemsen před neúnavným Giraudem.

Z pětice českých posádek se v popředí pohybovali bratři Rozehnalové. Po startu vypálili kolem 11. místa, ale postupně se posouvali dopředu. Pomohlo i odstoupení soupeřů před nimi, takže v cíli z toho bylo pěkné 8. místo.

O několik příček níže dojeli Černý-Musil, kteří počáteční zaspání dohnali během jízdy. Z 20. místa se nakonec prokličkovali až na konečné 14. Také moravské dvojice Vejchodové a Diblík-Gábor, zabojovali a na náročné trati přičichli k prvnímu letošnímu bodovému přísunu. Vejchoda obsadil 17. místo a hned pod něm skončili Diblík-Gábor. Poslední z českého týmu Vrátný-Vitoň rozjížďku nedokončili.

Výsledky 1. jízdy:
1. Bax-Stupelis, 2. Hendrickx-Mucenieks, 3. Willemsen-Bax, … 8. Rozehnalové, … 14. Černý-Musil, … 17. Vejchodové, … 18. Diblík-Gábor, … 23. Vrátný-Vitoň

DRUHÁ JÍZDA: Smůla si Černého s Musilem našla i v Lotyšsku...

Ani ve druhé jízdě Bax-Stupelis nepřipustili jakoukoliv změnu a znovu vyhráli, ačkoli nyní se jich až do cíle drželi Giraud-Musset. Jejich výsadní postavení ale neohrozili. Pro třetí místo „doplachtili“ Hendrickx-Mucenieks, kteří si na úvod vystřihli holeshot.

Rozehnalové se drželi na hranici TOP 10. Nakonec ukořistili body za 11. místo. Nejhůře dopadli Černý-Musil, kteří se ještě v druhé polovině na 13. místě, ale pak tři kola před cílem zastavili pro poruchu na motoru. Pořadím se tak propadli na 20. příčku. Naopak Vejchodové beze zbytku využili smůly soupeřů a z minima vytěžili maximum. Skončili jako třináctí!

Zabodovali ale i Diblík s Gáborem. A své umístění z předešlé jízdy ještě o dvě příčky vylepšili! „Byli jsme rádi, že už byl konec. Trať byla už totiž dost rozbitá a jízda tak stála dost sil. Jsme ale spokojení,“ vzkazoval nám Michal Gábor.