21.06.2015
Po třech letech jsme se konečně dočkali souboje titánů, tria našich nejlepších sajdkárkrosařů - bratrů Rozehnalových, Čermákových a Černého s Musilem! V neděli 21. 6. 2015 ve Stříbře na MMČR side předvedli divákům něco fantastického. Ve druhé jízdě totiž už zvonil kov o kov! Kdo přijel na tyto závody, odnášel si vskutku jedinečný zážitek!
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Až po roční přestávce přivítal Terén Sv. Petra ve Stříbře znovu republikový šampionát sajdkár a čtyřkolek, takže pořadatelé se po ročním půstu velmi snažili, aby se vše vydařilo, jak mělo. Nutno říci, že i počasí jim přálo, když po krátkém ranním deštíku, vydrželo pod mrakem. Potěšila je i jezdecká účast, protože technickou přejímkou prošlo 22 republikových posádek a 10 side veteránských. Pěknou kulisu udělala i slušná divácká navštěva.KVALIFIKACE: Nekončící boj o 5. místo mezi Vrátným a Vejchodou

Po MS v Kramolíně byli všichni jezdci hodně navnadění do republikové střelby, a tak již v kvalifikačním závodě to bylo znát. O lepší místo na startu v hlavním závodě se tak strhla pořádná mela.

Nejlépe ze všech odstartovali Janouškové, ale hned v druhé zatáčce se přes ně přehnali tři největší esa – Rozehnalové, Čermákové a Černý-Musil. Všichni tři hned všem cukli. Vedení se na dvě další zatáčky ujali Rozehnalové, pak jim ho ale sebevědomě sebrali Čermákové. Následně už ditkovali nemilosrdné tempo oni. Na něj se snažili naladit předjetí Rozehnalové a Černý s Musilem, ale bezúspěšně. Čermákové bezkonkurenčně vládli a postupně si vybudovali bezpečný, cca 10 sekundový, náskok, a tak nebylo divu, když suverénně zvítězili. Za nimi se pak poskládali bezezměny Rozehnalové a Černý-Musil. S odstupem od nich si razili cestu k cíli Diblík-Gábor.Největší pozornost ale strhávali na sebe po celou jízdu Vejchodové a Vrátný-Hotový. Po prvním kole se ještě vláčeli za Janouškovými, ale v druhém kole za to lišácky zatáhl Vrátný s Hotovým, své protivníky předjel a usadil se na pátém fleku, na kterém mu následně pěkně zavařili bratři Vejchodové. Divák si jen musel libovat, protože tyhle dva rozčepíření kohouti se mezi sebou co zatáčku, co výjezd řezali. Vrátnému se ale dařilo všem atakům úspěšně čelit. Přispěla k tomu i perfektně vyladěna jeho Jawa, která mu šlapala jako hodinky. Vejchoda se přesto jen tak nevzdával a zkoušel to, kde mohl. Ale na bezchybnou jízdu Vrátného až do cíle nevyzrál.

Sedmí dlouho jezdili Boukalové, ale k závěru najednou začali zpomalovat, praskla jim hlavní hřídel, a proto je ostatní předjeli. Se smůlou se potázali i Janouškové, kteří prorazili gumu. Hranický s novým spolujezdcem Vyšatou zase udělali parakotoul po skoku.

Výsledky:
1. Čermákové, 2. Rozehnalové, 3. Černý-Musil, 4. Diblík-Gábor, 5. Vrátný-HotovýPRVNÍ JÍZDA: Vítězné vtrhnutí bratrů Čermákových do republiky!


První jízda bezezbytku naplnila všechna očekávání o souboji titánů. Přitom v začátku jim čáru přes rozpočet udělal Vejchoda svým nejrychlejším startem na špici. Vedení si ale neužil příliš dlouho, když ještě v úvodním kole ho stačili udolat Čermákové. Ti se přes něj přehnali jako tornádo, které smete všechno před sebou. Za dvě kola už ho přeskočili i další dravci, Černý-Musil a Rozehnalové. Tím bylo zaděláno na vzrušující podívané.Čermáci si sice mezitím budovali osmi sekundový náskok, ale ve čtvrtém kole udělali při průjezdu pravotočivou zatáčkou kolem časomíry chybu, a tak se k nim rychle dotáhli Černý-Musil a Rozehnalové. Jelo se ve vysokém tempu a především tyto posádky všechny zraky diváků strhávaly na sebe. Čermákové v dalším dějství již žádnou minelu nepřipustili a znovu se odpoutali od svých pronásledovatelů a s bezpečným náskokem zvítězili. Černý se snažil k nim přiblížit, že v průběhu se k nim různě dotahoval a vzdaloval. Spíše ho však zaměstnával Rozehnal, který mu nedával chvíli oddychu a zkoušel to na něj při každé příležitosti. Černý však bezchybnou jízdou nedával šanci. Za to Rozehnal si to v 10. kole zašlápl a pak měl co dělat, aby se zase přiblížil svému soupeři na dostřel. Až do cíle se pořadí top 3 nezměnilo.

S velkým odstupem za nimi kroužili různě od sebe Vejchodové, Diblík-Gábor a Vrátný-Hotový. V prvních třech kolech byli před Vrátným i Vošahlík-Ochtábec. Ti nakonec klesli pořadím na 8. místo. Také na druhém pólu závodního pole se sváděly zajímavé souboje. Zejména vláček kolem 11. místo, kde si to rozdávali Pokorný-Vitoň, Králíček-Vybíral a Poslušný-Vach, čeřil stojaté vody. Další jezdci připravili zase po startu krušné chvíle, když po projetí první zatáčky zůstali v tlačenici Frintové, Hrochové, Tyrkové a Umgeher. Naštěstí se všichni hned vrátili do závodu.

Výsledek 1.jízdy:
1. Čermákové, 2. Černý-Musil, 3. Rozehnalové, 4. Vejchodové, 5. Diblík-Gábor, 6. Vrátný-Hotový, 7. Janouškové, 8. Vošahlík-Ochtábec, 9. Wangerové, 10. Jurka-Hanulík, ...PŘEBOR SIDE VETERÁN: Z hrstky statečných se nejvíce vedlo Hutirovi s Plhákem!


Sice se do závodu přihlasilo 10 veteránských posádek, ale ještě během tréninků jejich řady prořídly. Pokorného zazlobil motor a Zatloukalové hodili při doskoku panna-orel, což si i vyžádalo lékařské vyšetření. Na závodním napětí mezi veterány to přesto neubralo. Tradiční rivalové Hutira-Plhák a Peták-Lundák se i ve Stříbře tahali o zlatý věnec.První jízda se jela pod jasnou režií Hutiry, na kterého se snažil vyzrát Peták, ale marně, ač v závěrečném kole mu udělal starosti. Rozjížďka se neobešla bez jednoho vyjetí z dráhy a kotrmelce, který předvedli Bolfové. Druhou jízdu zase nejlépe načal Peták s Lundákem a dlouho to vypadalo, že si dojedou pro vítězství. Zbývaly jen dvě kola do konce a najednou zničehonic Petak zastavil. Než se mu podařilo technický problém vyřešit, Hutira už jásal v cíli. Peták se nakonec ještě zařadil na 4. místo.

Celkově veteráni:
1. Hutira-Plhák (50 b.), Tyle-Poledník (42 b.), 3. Peták-Lundák (40 b.), ...


DRUHÁ JÍZDA: Dechberoucí bitva o první místo našeho tria nejlepších!

Ve druhé jízdě jsme se konečně dočkali nejnapínavějšího souboje našich nejúspěšnějších, který nenechal po celou dobu klidným žádného fanouška.

První od startu vypálili Černý-Musil před Rozehnaly, Diblíkem s Gáborem a Čermáky. Během úvodního kola se již poskládalo nejsledovanější trio za sebou, Černý-Musil, Rozehnalové a Čermákové. Na dalších dlouhých jednáct kol se tito do sebe až nebezpečně zakousli. Na Černého sršel jeden útok za druhým. Rozehnalové na něj každým kolem zvyšovali nátlak. Marně. Černý-Musil nechybovali a ožehavé pasáže si vykrývali. Ale ani Rozehnalové nemohli být v klidu, jelikož na ně se zavěsili Čermákové a zkoušeli to na ně, kde mohli. Divákům se jen tajil dech. Zvrat přišel až pět kol před cílem, kdy se přeci jen Rozehnalovi povedlo předjetí z výjezdu jedné pravotočivé zatáčky.Na to už Černý nezareagoval a naopak si musel ohlídat Čermáky za sebou, kteří se na něj až nebezpečně nalepili. Při jejich souboji se hodně jiskřilo a ani jeden nedaroval tomu druhému nic zadarmo. Čermákům se ale nakonec tři kola před konce podařilo Černého přeskákat na lavicích a dojet si pro stříbro. Rozehnalové si přitom v poklidu dojeli pro vítězství. Kdo lechtal divákům nervy, byly i posádky za tímto triem.

Čtvrté místo se nejvíce zalíbilo Diblíkovi s Gáborem a v začátku i bratrům Janouškovým i Vejchodovým. Postupně ale navrch získával přeci jen Diblík. Za to Vejchoda musel vynaložit dostatek sil, aby v polovině závodu udělal alespoň bratrskou dvojici.

Výsledky 2. jízdy:
1. Rozehnalové, 2. Čermákové, 3. Černý-Musil, 4. Diblík-Gábor, 5. Vejchodové, 6. Janouškové, 7. Vrátný-Hotový, 8. Kříž-Chéreau, 9. Pokorný-Vitoň, 10. Hrochové, …
CELKOVĚ:
1. Čermákové (47 b.), 2. Rozehnalové (45 b.), 3. Černý-Musil (42 b.), 4. Diblík-Gábor (34 b.), 5. Vejchodové (34 b.)
Kompletní výsledky níže!

Na závěr musíme poděkovat pořadatelům za kvalitně zorganizovaný podnik, perfektní zázemí a nejlepší press centrum! Dík letí i všem moravským posádkám, že vážily dalekou cestu do západních Čech! A poslední poděkování patří panu Růžičkovi st. za vynikající catering!(joh)
Foto: Zdeněk Růžička a Josef Hejnal


21. 6. 2015

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.