Rozdělení slabší třídy má své pro i proti. Na jednu stranu se tím zatraktivní závody pro diváky, šampionát má jen osm kol a stát se může cokoliv! Také se prosadí víc jezdců, kteří díky tomu dokážou zaujmout sponzory. Jako negativum se dá vnímat právě zmiňovaných osm závodů. Stačí jedna chybka a sezóna je v háji! V tomto článku si krátce představíme nejzajímavější jezdce a jejích týmy.Kteří z nich budou pravidelnými kandidáty na pódiová umístění, co myslíte?
Podle mého jeden ze žhavých kandidátů na titul bude Jeremy Martin s číslem 6. Týmový kolega Coopera Webba má na svém kontě dva motokrosové tituly a v loňské sezóně zaznamenal jedno vítězství v SX. Druhým jezdcem týmu je Aaron Plessinger. Vysoký jezdec, loni jezdil West Coast, zaznamenal několik slušných výsledků, ale také spoustu horších. Dokáže zlepšit svoji konzistenci?
#6 Jeremy Martin
Sezóna 2015: celkově třetí ve východní divizi
Pódiová umístění: 4
Výhry: 1
První rok SX: 2013
#23 Aaron Plessinger
Sezóna 2015: celkově pátý v západní divizi
Pódiová umístění: 1
První pětka: 4
První rok SX: 2015
Určit hlavní hvězdu týmu je poměrně těžké, ale já vsázím na Shane McElrath! Vzpomínáte na loňský závod FIM MS v Glen Helen? McElrath to spolu s Jessy Nelsonem nehorázně vymetli! Druhým favoritem je i další jezdec týmu, Justin Hill. Ten se předvedl ve výborném světle na Monster Cupu 2014 na velké motorce, zato sezóna 2015 nebyla dle jeho představ a vysoká očekávání se mu nepodařilo zcela naplnit. Třetím v týmu je nováček Alex Frye. Ten bude především sbírat zkušenosti.
#30 Shane McElrath
Sezóna 2015: celkově druhý v západní divizi
Pódiová umístění: 2
První pětka: 3
První rok SX: 2014
#36 Justin Hill
Sezóna 2015: celkově čtvrtý v západní divizi
Pódiová umístění: 2
První pětka: 3
První rok SX: 2013
RJ Hampshire a Malcolm Stewart tvoří sestavu tohoto ambiciózního týmu. Hampshire utrpěl vážný pád s úrazem hlavy v loňském ročníku Red Bull Straight Rhythm, ale od ledna je znovu na motorce a cítí se prý výborně, tak uvidíme! Mladší (ale větší) Stewart je… je to prostě Stewart. Velká show, super rychlost, ale stabilita výsledků schází. Snad nedopadne jako James!
#31 RJ Hampshire
Sezóna 2015: celkově pátý ve východní divizi
Zajímavost: šest „top 10“ v sedmi závodech
Pódiová umístění: 1
První rok SX: 2015
#50 Malcolm Stewart
Sezóna 2015: celkově sedmý v západní divizi
Pódiová umístění: 3
Výhry: 1
První rok SX: 2011
Za tento tým jede pouze jeden jezdec – veterán třídy 250SX Martin Davalos. Je zajímavé, podle jakého klíče si tento tým vybírá svoje jezdce do slabší třídy. V západní divizi jede na Rockstar Husky Zach Osborne, který už taky patří k těm hodně zkušeným jezdcům. Uvidíme, co nám tento matador předvede! Nebo už má svoje nejlepší léta za sebou?
#49 Martin Davalos
Sezóna 2015: celkově desátý ve východní divizi
První desítka: 4
První rok SX: 2006
Na konec jsem si nechal věhlasný tým Mitche Paytona (to je ten starší pán na vozíčku). Hlavní hvězda týmu a odchovanec Kawasaki Adam Cianciarulo je bohužel zraněný (zlomené zápěstí) a není jisté, zda se v této sezóně vůbec objeví na startu SX. Tenhle kluk má na zranění neuvěřitelnou smůlu, snad ještě nebyl rok, kdy by Adam nemusel vynechávat závody kvůli nějakému problému! Barvy týmu tak bude hájit Tyler Bowers a Švýcar Arnaud Tonus, který je v USA už druhým rokem a Payton od něj jistě očekává dobré výsledky! Času na aklimatizaci měl už dost.
#53 Tyler Bowers
Sezóna 2015: celkově devátý v západní divizi
Pódiová umístění: 3
První pětka: 5
První rok SX: 2008
#66 Arnaud Tonus
Sezóna 2015: celkově devatenáctý ve východní divizi
První desítka: 3
První rok SX: 2015
Autor: Jiří Kružík
Zdroj a foto: Racerxonline.com
26. 2. 2016