27.09.2016
Předposlední podnik Lorenc – Logistic 2016 Mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu juniorů organizovaného Autoklubem ČR proběhl v sobotu 24. září 2016 na trati v Merklíně u Přeštic. Místní klub si dal na přípravě záležet a nabídl dráhu i zázemí v nejlepší kondici. Také počasí mělo vyloženě letní podobu. Páteční večer navíc přímo na závodišti zpříjemnila trocha kultury v podobě vystoupení rockové skupiny Vagabund. Bohužel další atributy úspěšné akce chyběly, protože se na startu ukázalo pouhopouhých 80 jezdců a počet platících diváků nebyl o mnoho vyšší.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

V nejmenší kubatuře do 50 ccm má titul skoro jistý Vítězslav Marek. V Merklíně se mu nepovedl start 1. jízdy, ale brzy se prodral do vedení. Vyhrál poté obě rozjížďky a znovu prokázal letošní suverenitu. Druhý v seriálu zůstává Václav Janout, ten už ale posbíral těžko řešitelnou ztrátu 46 bodů. Dramatickou zápletkou finále tak bude spíše boj o stříbro, protože třetí Martin Červenka (všichni KTM) má odstup 15 bodů. Janoutovi se Merklín povedl a skončil druhý právě před Červenkou. Podrobné průběžné výsledky nejen této ale i ostatních tříd samozřejmě můžete najít na www.juniormx.cz.

 

 

Ve třídě 65 ccm dopadl závod stejným pořadím, jaké panuje v seriálu. Po zranění ruky je zpět při síle Rumun Mario Popovici. Na jihu Plzeňska posílil vedení před maďarským Lászlem Márkem Técsim na 23 bodů. Z našich si nejlépe vede třetí Adam Máj (všichni KTM), který sice jede v dobré formě, ale na stříbro mu chybí stále 16 bodů. Naopak o pouhých 10 bodů čtvrtý je za ním další Maďar Bence Pergel.

 

 

Třída 80 ccm přinesla očekávaný dramatický česko-maďarský souboj. Vyhrál jej Adam Zsolt Kovacs před Radimem Krausem a Martinem Venhodou (všichni KTM). Maďarova vedoucí pozice v šampionátu se tím posílila na 42 bodů náskoku na krajana Kristofa Jakoba (Husqvarna), což by mělo stačit k lehkému potvrzení titulu. Za nimi na třetím místě není bodově daleko domácí Tomáš Pala (KTM), kterému ke konečnému stříbru chybí 16 bodů.

 

 

V kubatuře 125 ccm 2-takt nastoupil se sebezapřením český reprezentant Petr Polák a podal opatrný výkon, který ale stačil na třetí místo v denním hodnocení. Premiérové vítězství v MMČR juniorů si připsal Pavel Dvořáček, který vyhrál obě jízdy shodně před Jiřím Matějcem a zmiňovaným Polákem (všichni KTM). Vzhledem k náskoku 67 bodů je již jistým mistrem republiky Petr Polák z MRG BO-OIL Racing Teamu. Naopak druhý Matějec a třetí Dvořáček půjdou do finálového závodu s rozdílem 7 bodů a dá se mezi nimi očekávat tuhý boj.

 

 

O udržení vedení v nejsilnější třídě MX2 junior nemohl bojovat zraněný polský Gabriel Chetnicki (KTM). Seriálové první místo od něj převzal Jakub Terešák (KTM), který v Merklíně až nečekaně hladce vyhrál obě jízdy. Na „bednu“ jej doprovodili druhý Jiří Vozáb (KTM) a třetí Dušan Drdaj (Yamaha). Před závěrečnými souboji je v šampionátu stále druhý Chetnicki o 16 bodů, ale Terešáka bude pravděpodobně zajímat hlavně údržba náskoku 24 bodů na Drdaje. Za ním je o 29 bodů zpět Vozáb, který by se při předpokládané absenci Chetnického mohl ještě posunout na medaili.

 

 

Juniorské MMČR vyvrcholí 8. října 2016 na oblíbené trati v jihočeském Pacově.  

 

Videorozhovory s jezdci jsou v naší videogalerii.

 

Celá fotogalerie Kristýny Dvořáčkové je ke shlédnutí zde.

 

Kompletní výsledky najdete zde.

 

Text: Miroslav Šimek

Foto: Kristýna Dvořáčková

27. 9. 2016

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.