15.02.2017
Pepa Kulhavý patřil k našim nejlepším závodníkům jak v motokrosu, tak v cross country, ale vleklé zdravotní problémy ho donutily ukončit jeho bohatou závodní kariéru. Za Pepou jsme se vypravili do jeho nového působiště, kde jsme ho trochu vyzpovídali. A pro naše čtenáře bude jistě skvělou zprávou, že si pro ně Pepa spolu s firmou ACI připravil SOUTĚŽ o parádní MX přilbu Cassida!
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Za Pepou jsme se vydali do práce, do firmy ACI, během probíhajících ACI Motodnů 2017, kde Pepa prezentoval novinky ze sortimentu pro nadcházející sezónu. Jednou z nich byly i nové přilby Cassida a vy si díky Pepovi a vstřícnosti firmy ACI můžete o jednu takovou zasoutěžit! Soutěžní otázku a pravidla soutěže najdete pod článkem.

 

BIO + bleskový výslech

Ročník: 1985
Tvoje nejlepší motorka: Nemám oblíbený stroj, zvyknu si na vše :)
Oblíbené startovní číslo: 1
Jezdecký vzor: Vzory ani ne, spíš oblíbení jezdci: Cairoli, Puzar
Co byl tvůj závodnický sen: Živit se závoděním, a to se aspoň na chvíli splnilo
Nejlepší zážitek: Vyhraná rozjížďka na Holém kopci s Husqvarnou 2012, to byla bomba!  Těch zážitku je ale opravdu moc...
Nejhorší zážitek: Možná by si každý myslel, že nějaké zranění, ale za mě to bylo, když to nefungovalo v týmu...

 

 

Rozhovor

Pepo, všichni tě určitě dobře znají, ale na úvod se našim čtenářům představ. Co máš za sebou jako závodník, čeho jsi dosáhl, tvoje životní motto… prozraď na sebe, co tě napadne!

Na motorce jsem strávil 24 let – procestoval jsem kus světa, vyhrál několik titulů mistra ČR, Mistra Evropy v motokrosu i country crossu. Svezl jsem se jak na Poháru národů, tak na šestidenní. Z juniorských let mám titul vicemistra světa 85 ccm. Těch úspěchů bylo docela dost jak v ČR, tak na mezinárodní scéně. Čeho bylo ale taky hodně, byla zranění – mám za sebou 20 narkóz. Zranění mě vůbec hodně poznamenaly a v jednu chvíli hodně zabrzdily kariéru. Dá se říct, že roky 2007, 2008 a 2009 jsem téměř vůbec nezávodil a spíš ležel v nemocnici. Vždy jsem to měl ale naštěstí v hlavě srovnané a po dlouhých pauzách jsem se dokázal brzy opět vrátit na špici. A mé životní motto? Snažím se svůj život prožít, ne jenom přežít.

 

Pokud si dobře pamatuji, tak jsi závodil hlavně na strojích MX2. Přestup na 450 tě nikdy nelákal?

Tak 450 mě vždy lákala! A dokonce jsem si jistý, že bych na ní byl hodně rychlý. Ale v týmech, kde jsem závodil, po mně vždy chtěli, ať jedu malou, tak jsem se tomu nebránil. Párkrát jsem si 450 na závodech vyzkoušel a zmínit můžu např. 4. místo ve Sverepci při mistrovství světa MX3. U 250 mě pořád štvalo, jak se řešil výkon, což se u 450 nemuselo :D. Když to ale vezmu z divácké stránky – závody MX2 jsou mnohem zábavnější, a tak jsem to cítil i jako jezdec. Jezdecké pole v MX2 je velmi vyrovnané a člověk se musí opravdu hodně snažit, aby zajel dobrý výsledek.

 

Co tě vedlo k ukončení tvojí bohaté a úspěšné závodní kariéry?

V roce 2010 jsem se dal konečně po 3 letech zdravotně dohromady a hned jsem skončil 2. v mistráku. V roce 2011 jsem udělal titul, pro rok 2012 jsem se zaměřil více na cross country závody, kde se mi podařilo udělat německý a evropský titul a měl jsem naběhnuto na slušnou smlouvu v Německu... Bohužel mě celý rok provázely bolesti v prstech. Nebyl čas tomu dát klid, a tak jsem si nechával celou sezónu píchat injekce s kortikoidy, aby se bolest utlumila. Sezónu  jsem úspěšně dokončil a ihned šel řešit operaci, která ale nepomohla... Ty bolesti v prstech v mé poslední sezóně byly opravdu velké. Zhodnotil jsem své životní priority a kariéru ukončil – dá se říct na vrcholu. Od té doby jsem na motorce téměř neseděl, bolesti v prstech mám stále, ale v běžném životě mě to nijak neomezuje.

 

 

U motorek jsi ale zůstal i po ukončení závodní kariéry. Jaká byla tvoje kariérní cesta v „normálním“ zaměstnání?

V roce 2012 jsem se šťastně oženil a v tom roce i skončil se závoděním :D. Svatba samozřejmě neměla na mé rozhodnutí vliv. V roce 2013 jsem občas jezdil s televizí po závodech a dělal z nich reportáže, ale jinak jsem spíše cestoval a užíval si života. Poté mi žena oznámila krásnou zprávu, že čekáme potomka a já si uvědomil, že je třeba začít žít zodpovědně. Můj dlouholetý kamarád Martin Rigó mi nabídl práci ve firmě ACI, která rozjížděla motodivizi, šanci jsem využil a v březnu 2014, ve svých 29 letech nastoupil do pracovního procesu :).

 

Takže nyní jsi obchodní zástupce u firmy ACI – co máš na starost? Dá se říct, že s tvým příchodem se moto divize ACI teprve začala rozvíjet a ty jsi ji nakopnul k dalšímu rozkvětu?

Když jsem nastoupil, měla motodivize za sebou rok, motozákazníci o nás moc nevěděli a naše nabídka ještě nebyla zcela dostačující. Nyní, po 4 letech fungování, jsme jedním z největších prodejců motodílů a motořkářského vybavení v ČR a SK. Já se starám o zákazníky po celé ČR a myslím si, že neexistuje motoshop, o kterém bych nevěděl!

 

Snažíš se víc soustředit na MX produkty, nebo musíš být nestranný a neprotěžovat bahnité disciplíny před silnicí?

Abych pravdu řekl, tak na začátku jsme měli hlavně silniční produkty a já se v nich zcela ztrácel. Celý život jsem žil v motokrosu a o asfaltu nevěděl vůbec nic. Naštěstí jsem se brzy aklimatizoval. Ve své práci musím být nestranný. Každý zákazník je jiný – jeden je zaměřený na silnici, druhý na cross, další na skútry, choppery, levné věci, drahé věci, někdo chce jen díly, někdo jen oblečení.... Naše nabídka je opravdu tak široká, že si u nás vybere úplně každý a já už po těch pár letech, co tady jsem, vím, co můžu danému zákazníkovi doporučit a o čem se třeba vůbec nezmiňovat, protože na to není zaměřen. 

 

 

Je nějaká značka, o kterou se staráš a obchoduješ s ní obzvlášť rád? Chytila tě nějaká takzvaně za srdíčko?

Nemám žádnou vybranou značku. Jak už jsem řekl, zákazník si sám vybere, co potřebuje. Rád ale nabízím naši privátní značku přileb Cassida. Z historie ji určitě všichni znáte. My jsme tuhle značku oživili cca 2 roky zpátky a můžu říct, že se značka neuvěřitelně chytila! Napřed jsme začali s pár modely a nyní již máme v nabídce přes 40 různých modelů a barevných variant. Novinky pro letošní sezónu jsou již opravdu povedené profi přilby, které můžu jedině doporučit!

 

Jak vlastně jako ACI fungujete? Ve svém portfoliu máte mnoho světových značek, ale samotnou firmu ACI asi málokdo zná. Je to tak, že se soustředíte na propagaci konkrétní značky a také proto, že působíte pouze jako velkoobchod?

ACI je z automobilového odvětví a za 22 let své existence prodává své produkty pouze přes distributory. Když se otevřela pár let zpátky motodivize, bylo jasné, že firma chce jít stejným směrem – pouze velkoobchod. Proto když děláme marketingové kampaně, tak děláme reklamu pouze svým značkám, které nabízíme, ne značce ACI. Naši moto zákazníci tohle velice dobře vnímají, protože jim nelezeme „do zelí“ a mají nás za seriózního partnera.

 

Práce tě asi baví, ale najdeš si ještě někdy čas na motorku? Nebo už ti v garáži stojí pouze auto?

Většinu času strávím na cestách v autě, za loňský rok jsem najel 80 000 km a když už mám volno, chci být doma s rodinou. Za řídítka se podívám maximálně, když pořádám motoškolu nebo při enduro škole na Brněnském okruhu, kde funguji v roli instruktora.

 

Jaké máš další plány v kariéře nebo osobním životě? Je nějaká meta, které chceš dosáhnout?

Můj hlavní plán a cíl je trávit více času s rodinou, protože prcek mi roste před očima a já si ho vůbec neužívám.

 

Moc děkuji za rozhovor a naše čtenáře jistě potěší zpráva, že spolu s firmou ACI sis pro ně připravil soutěž o luxusní MX přilbu Cassida. Takže co musí naši čtenáři udělat pro to, aby ji získali, a jaké jsou podmínky soutěže?

Také moc děkuji. Rád bych pozval zákazníky na výstavu v Praze do Letňan, která se koná 2. - 5. března. Určitě se u nás na stánku Cassida-Ayrton ukažte :)

 

 

SOUTĚŽ O MX PŘILBU CASSIDA

Pro čtenáře jsme si připravili následující otázku:

Který špičkový český motokrosový závodník jel v sezóně 2016 s motokrosovou přilbou Cassida? (Malou nápovědu najdete ukrytou v galerii pod článkem).

 

Odpovědí zasílejte na: [email protected] a do předmětu emailu napište "Cassida soutěž". Svoje odpovědi můžete zasílat do 28. 2. 2017, poté proběhne slosování a jméno výherce se dozvíte u nás na webu. 

 

Připravil: Jiří Kružík
Foto: Jiří Kružík a archiv Josefa Kulhavého
15. 2. 2017

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.